Okunma

Facebook Çin’de Gerilerde


06 Nisan 2009 Pazartesi 15:35
Facebook Çin’de Gerilerde

Web2Asia’nın araştırmasına göre en fazla internet kullanıcı sayısına sahip ülkelerden Çin’de Facebook ve MySpace gibi global sosyal ağlar ilk 10’da kendine yer bulamıyor. İlk sırayı, sizlere daha önce haber olarak verdiğimiz Qzone 376 milyon üyeyle alırken, 51.com 130 milyon üyeyle ikinci, Baidu ise 110 milyon üyeyle üçüncü sırada bulunuyor.


Çinliler İngilizce sitelere uzak duruyor.

İlk 10’un Çin merkezli sosyal ağlardan oluştuğu listede en yaygın global ağ ise MySpace. 6 milyon Çinli kullanıcıya sahip olan sitenin dışında Facebook 1 milyon 452 bin kullanıcıyla 16. sırada kendine yer bulabiliyor. Friendster 1 milyon 100 bin üyeyle Facebook’u bir sıra geriden takip ederken iş network’ü olarak tanımlayabileceğimiz LinkedIn 1 milyon 26 bin üyeyle 18. sırayı elde ediyor.

:: Kaç tane sosyal ağda hesabınız bulunuyor?
yazarMelih Çelik

Gazeteciler Mahallesi Yazarlar Sokak doğumlu olduğu için meslek olarak gazeteciliği seçmiştir. Şu sıralar, geçmişte kendisi için söylenen 'internette on editör gücündedir' ünvanını yeniden almak için uğraşmaktadır.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Facebook Çin’de Gerilerde konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Facebook Çin’de Gerilerde ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Facebook Çin’de Gerilerde ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "