Okunma

Brezilya Genişbantta Büyüyor


31 Mart 2009 Salı 11:51
Brezilya Genişbantta Büyüyor

İnternete genişbant erişim seçenekleriyle bağlananların ölçüldüğü Cisco Broadband Barometer araştırmasına göre Brezilya’da gelişim hızlanarak sürüyor. 2008 sonu verilerine göre tüm internet kullanıcılarının yüzde 45.9’unun genişbant internet erişimine sahip olduğu ülkede, hükümetin destekleyici çalışmaları dikkat çekiyor. Brezilya hükümeti, genişbant internet erişiminin yaygınlaşması için vergilerde ciddi indirimlere gitmişti.


Brezilya, artık sadece futbolu ve karnavalıyla değil, teknolojiye verdiği önemle de hatırlanacak.

Mobil tarafta da benzer bir gelişim sergileyen Brezilya’da tüm genişbant internet kullanıcılarının yüzde 16.8’i mobil olanaklardan faydalanıyor. Hızların yükselmesi için de gayret gösteren Brezilya hükümeti, en düşük hızı 128 Kbps’ten 512 Kbps’e çıkarttı. Cisco, araştırma sonuçlarına göre 2010 sonunda tüm ülkede 15 milyon kişinin cepten genişbant internet erişiminden faydalanacağını tahmin ediyor. Hükümetin bu uygulamaya başlamasından önce hazırlanan bir önceki Cisco Broadband Barometer’da bu sayı 10 milyon olarak tahmin ediliyordu.

:: Haberi okurken aklınızdan ‘şimdi Brezilya’da olmak vardı’ düşüncesi geçti mi?
yazarMelih Çelik

Gazeteciler Mahallesi Yazarlar Sokak doğumlu olduğu için meslek olarak gazeteciliği seçmiştir. Şu sıralar, geçmişte kendisi için söylenen 'internette on editör gücündedir' ünvanını yeniden almak için uğraşmaktadır.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “Brezilya Genişbantta Büyüyor”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    telekom duysa ne duymasa ne artık quiknet var kurtulacağız telekomdan

  2. SDN Okuru dedi ki:

    türk telekoma duyurulur…

" Brezilya Genişbantta Büyüyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Brezilya Genişbantta Büyüyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Brezilya Genişbantta Büyüyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "