Cisco Expo 2012’de Neler Oldu?


15 Ekim 2012 Pazartesi 10:00
Cisco Expo 2012’de Neler Oldu?

Açılış konuşmaları Cisco Türkiye Genel Müdürü Ümit Cinali, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu Başkanı (BTK) Dr. Tayfun Acarer ve Cisco Kıdemli Başkan Yardımcısı Duncan Mitchell tarafından yapılan etkinlikte, dünyadan ve Türkiye’den uzmanlar ile küresel mega trendlerin ekonomik ve toplumsal etkilerinin, yenilikçilik ve teknoloji mimariler konuşuldu.

Özel röportajı izleyin

Ana teknoloji sponsorunun Intel olduğu ve ayrıca sponsor olarak Netaş, IBM, EMC, NetApp ve Sekom gibi firmaların desteklediği etkinliğin açılış konuşmasında bu sene Cisco Expo için özellikle Ankara‘yı tercih ettiklerinin altını çizen Cisco Türkiye Ülke Müdürü Ümit Cinali ile özel bir röportaj gerçekleştirdik.

2023’e hazırlık

1997’den beri ülkemizde faaliyet gösteren Cisco, Türkiye’nin 2023 hedeflerine paralel olarak kendi araştırmalarını ve gelecek planlarını bu etkinlikte paylaştı.

30 civarında ülkede gerçekleşen Cisco Expo adlı organizasyon, ülkemizde en son 4 yıl önce yapılmıştı. Firma, bu etkinliği bundan sonra her yıl yapmak üzere kolları sıvadığını da açıkladı.

Cisco Expo 2012‘de yapılan açıklamalarda Cisco‘nun sadece ağ teknolojilerini sağlayan bir şirket olmadığı, sunulan katma değerli çözümlerin yanı sıra bilişim sektörüne ciddi insan kaynağı sağlayan akademiler sayesinde sertifikalı uzman yetiştirildiği de belirtildi.

Etkinlikte konuşan BTK Başkanı Dr. Tayfun Acarer, Türkiye’deki bilişim sektörüne ait bazı güncel rakamları paylaştı.

Bunlar arasında bu sektörün geçen seneye oranla %13 büyümesi, geniş bant abone sayısının 19.3 milyon olması, e-ticaret hacminin geçen seneye oranla %60 artması dikkat çekti.

Cisco, Fatih Projesine Hazır

Fatih Projesi için gereken iletişim altyapısına uygun çözümlerin de demo alanında ziyaretçilere sunulduğu Cisco Expo 2012‘de, okulda kablosuz iletişim kurmaktan tutun da, öğrencilere verilecek tabletlerin sipariş takibinden tedarikine, öğretmenlerin video konferans aracılığıyla haberleşmesine kadar farklı süreçleri tek bir merkezden yönetebilecek sistemler anlatıldı.


Cisco Kıdemli Başkan Yardımcısı Duncan Mitchell ise teknolojik gelişmelerin uzun dönemde üretkenliğin artırılmasında diğerlerine göre %52’lik bir oranla en önemli etken olduğunun altını çizdi

Gündeme gelen bir diğer konu da, değişen teknoloji modasının kurumların çalışma tarzlarına olan etkileri oldu.

Cihazını getir, çalışmaya devam et!

Dokunmatik ekranlı akıllı telefonların ve tabletlerin daha sık kullanılmasıyla beraber, bu cihazların sadece evde eğlence amaçlı değil aynı zamanda şirketteki ağa katılarak kullanılabilmesini sağlamayı hedefleyen ve bu sayede motivasyonun yüksek ve verimli olan çalışma tarzını ortaya koyan “Bring Your Own Device” başlığı da tartışıldı.  

Cisco, bu süreçlerin ne kadar kolay yönetildiğini anlatmak için ziyaretçilere bir de demo yaptı.

:: Cisco’nun yeni nesil ağ teknolojileri için neler düşünüyorsunuz?

 

 
yazarHakkı Alkan

ShiftDelete.Net'in kurucusu olan ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; kişisel sitesi hakkialkan.com üzerinden de blog güncellemektedir. 
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Cisco Expo 2012’de Neler Oldu?”

 1. Ziyaretçi dedi ki:

  Ne olursa olsun satayım, kotamı tuturayım, benden sonrası tufan firması.

" Cisco Expo 2012’de Neler Oldu? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Cisco Expo 2012’de Neler Oldu? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Cisco Expo 2012’de Neler Oldu? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

 1. 1 Xbox Series S kutusundan çıkıyor! Xbox Series S kutusundan çıkıyor!
 2. 2 iPhone güncellendikçe yavaşlar mı denedik! iPhone güncellendikçe yavaşlar mı denedik!
 3. 3 Poco X3 NFC fiyatı ve özellikleri! Poco X3 NFC fiyatı ve özellikleri!
 4. 4 iPhone'a her şeyi yaptıran Siri kestirmelerini denedik! iPhone'a her şeyi yaptıran Siri kestirmelerini denedik!
 5. 5 Herkes onu konuşuyor: OnePlus 8T inceleme Herkes onu konuşuyor: OnePlus 8T inceleme
 6. 6 EBA için en iyi 5 tablet önerisi! EBA için en iyi 5 tablet önerisi!
 7. 7 Başkasının telefonunu kontrol ettiren uygulama denedik! Başkasının telefonunu kontrol ettiren uygulama denedik!
 8. 8 A101'de satılacak Huawei Band 4 özellikleri neler? A101'de satılacak Huawei Band 4 özellikleri neler?
 9. 9 SDN ofisi için yeni bir alışveriş deneyimi yaşadık! SDN ofisi için yeni bir alışveriş deneyimi yaşadık!
 10. 10 Sony WH-1000XM4 efsane kulaklık elimizde! Sony WH-1000XM4 efsane kulaklık elimizde!