Okunma

Cisco Sertifikalarını Yeniledi


29 Kasım 2010 Pazartesi 15:30
Cisco Sertifikalarını Yeniledi

Veri ağları konusunda hizmet veren Cisco, verdiği sertifikaları yeniden tasarladığını duyurdu.  CCNP‘nin (Cisco Certified Network Professional) ses ve güvenlik sertifikalarını, farklılaşan iş ve teknoloji ihtiyaçları ile görev tanımları doğrultusunda yeniledi.

Firmanın yenilediği sertifikalar ise şu özelliklere sahip;

 

 

 Ses sertifikaları

  • Profesyonel seviyedeki Cisco CCNP Voice (eski Cisco Certified Voice Professional – CCVP) sertifikaları, ağ altyapılarında ses ile tümleşik iletişim (Cisco Unified Communications) çözümlerini entegre etmek ve tümleşik IP ağında ilgili uygulamaları kurmak, işletmek, düzenlemek ve çıkan sorunları gidermek için gereken bilgi ve yetkinliği sunuyor.
  • Yeni CCNP Voice sertifikası, bir önceki CCVP sertifikasının Cisco’nun Collaboration 8.0 çözümlerine uyumlu hale getirilmiş versiyonu.
  • CCNP Voice, yeni Integrating Cisco Unified Communications Applications (CAPPS) 8.0 kursu ile 642-467 CAPPS sınavını içeriyor. Ayrıca diğer dört kurs ve sınavda da güncellemeler yapılmış durumda.
  • Cisco CCNA Voice sertifikası ise yeni Introducing Cisco Voice and Unified Communications Administration (ICOMM) 8.0 kursu ile 640-461 ICOMM sınavını içeriyor. CCNA Voice, bir ses ağını yönetmek için gereken temel yetkinlik seviyesini sertifikalıyor.

Güvenlik sertifikaları

  • Cisco Certified Security Professional (CCSP) sertifikasının güncellenmiş hali olan CCNP Security programı, siber güvenlik performansını sağlamak, kritik güvenlik seviyelerini korumak, temel güvenlik protokolleri ile teknolojilerini yönetmek ve gelişen endüstri şartlarını karşılamak için gereken yetkinlikleri sağlıyor.

 

  • Program, ağ güvenlik mühendisinin iş tanımı ve sorumluluklarına göre düzenlenmiş dört yeni kurs ve sınavı içeriyor. İçeriğindeki teknolojiler arasında Cisco anahtar ve yönlendiricilerinde kullanılan endüstri lideri Cisco IOS güvenlik fonksiyonları, güvenlik duvarları, sanal özel ağlar ile atak tespit ve önleme sistemleri bulunuyor.

:: Yapılan değişiklikler sektörün ihtiyaçlarını karşılıyor mu?

 
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Cisco Sertifikalarını Yeniledi konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Cisco Sertifikalarını Yeniledi ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Cisco Sertifikalarını Yeniledi ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "