Okunma

Cisco, Wi-Fi 6 ile daha düşük pil tüketimi sunuyor


01 Mayıs 2019 Çarşamba 11:54
Cisco, Wi-Fi 6 ile daha düşük pil tüketimi sunuyor

Kablosuz bağlantı teknolojileri her geçen gün gelişiyor. Ortaya çıkan yeni teknolojiler kullanıcıların hayatını daha da kolaylaştırıyor. Wi-Fi ağları için yeni bir standart olan Wi-Fi 6 (802.11ax) da bunlardan biri. Wi-Fi 6 teknolojisi internet bağlantılı cihazlara daha düşük pil tüketimi sağlıyor. Cisco da bu yeni standart ile tüketicilerin ve işletmelerin dünyayla etkileşim yöntemlerini yeniden şekillendiriyor.

Wi-Fi 6 ile daha düşük pil tüketimi cihazları daha az yıpratıyor

Yeni teknoloji aslında 5G ile aynı temel kablosuz özellikler üzerine kuruluyor. Yüzde 400’e kadar daha fazla kapasite sunan teknoloji, bu sayede konferans salonu ya da stadyum gibi yüksek yoğunluğun olduğu ortamlarda daha verimli bir bağlantı sunuyor. Gelişmiş gecikme süresi ile dikkat çeken Wi-Fi 6 özellikle düşük pil tüketimi sağlamasıyla öne çıkıyor. İnternet bağlantılı cihazların pillerini bu sayede daha az yıpranıyor.

Cisco’nun yeni çözümleri arasında yalnızca Wi-Fi 6 Erişim Noktaları bulunmuyor. Ayrıca Kampüs Ağı için Merkez Anahtar, Uygulama Geliştiriciler için Yeni Kaynaklar ve Yeni Ekosistem Ortaklığı da çözümler arasında yer alıyor.

Kampüs Ağı için Merkez Anahtar, işletmelerin kablolu ve kablosuz bağlantıları bir araya getiren tek ağ yapısı ihtiyacını karşılıyor. Catalyst 9600 merkez anahtar ailesi her ağın doğru bir şekilde çalışmasına yardımcı oluyor.

Uygulama Geliştiriciler için Yeni Kaynaklar isminden de anlaşılacağı gibi uygulama geliştiricileri için sunulan bir çözüm. Cisco DevNet Wireless Dev Center’i hizmete açıyor. Burada Wi-Fi 6 ve 5G uygulama geliştiricilerine eğitim laboratuvarları, kaynaklar ve sandbox’lar sunuluyor.

Cisco, Wi-Fi 6 standardının getirdiği eksiklikleri tespit etmek için Broadcom, Intel ve Samsung gibi şirketlerle işlerlik testleri yaptı. . Samsung, Boingo, GlobalReach Technology, Presidio ve diğer teknoloji şirketlerinin de günümüzün en büyük kablosuz sorunsallarından birini çözmek için Cisco OpenRoaming projesine katılması bekleniyor. Cisco OpenRoaming projesi, Wi-Fi ve LTE ağları ile yerleşik halka açık Wi-Fi arasındaki geçişlerin güvenli ve kolay bir biçimde gerçekleşmesini sağlamayı hedefliyor.
yazarHazal Orta

2012 yılında editörlük kariyerine başlayan yazarın yolu yakın zamanda ShiftDelete.Net ile kesişti. Teknoloji gündemini yakından takip eden yazar, Türkiye ve dünya gündeminde yaşanan teknolojik gelişmeleri okurlara aktarıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Cisco, Wi-Fi 6 ile daha düşük pil tüketimi sunuyor”

  1. Anonim dedi ki:

    Vergiler arttı boşver 4s kullanmaya devam

" Cisco, Wi-Fi 6 ile daha düşük pil tüketimi sunuyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Cisco, Wi-Fi 6 ile daha düşük pil tüketimi sunuyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Cisco, Wi-Fi 6 ile daha düşük pil tüketimi sunuyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "