Okunma

Gelecekte Ofislere Yer Yok mu?


15 Aralık 2010 Çarşamba 14:30
Gelecekte Ofislere Yer Yok mu?

Çoğu insanın evlerinden bile fazla zaman geçirdiği ofislerin geleceğini hiç düşündünüz mü? Veri ağları konusunda hizmet veren Cisco sayısız çalışanı önemli derecede etkileyen bu konuda bir araştırma yaptı.

13 ülkede ve 2 bin 600 çalışan üzerinde yapılan bu araştırmanın sonuçları kısa süre önce yayınlandı. Bu sosyal araştırmaya göre her 5 çalışndan 3’ü ofiste çalışmanın performanslarını olumsuz biçimde etkilediğini düşünüyor.

İşte Connected World Report adlı araştırmada ortaya çıkan ilginç sonuçlar.

Çalışanlar Neler İstiyor?

 

 

  • Her beş çalışandan üçü (yüzde 60) verimli olmak için ofise ihtiyaç duymuyor. Bu oran Hindistan’da yüzde 93, Çin’de yüzde 81 ve Brezilya’da yüzde 76.

 

  •   Her üç çalışandan ikisi (yüzde 66) BT ekiplerinin kendilerine kurumsal ağlara, uygulamalara ve bilgiye her an her yerden ve her tür cihazdan erişim sağlamasını bekliyor. Gelecekte bu cihazlara televizyonların ve otomobillerdeki ekranların da eklenmesi bekleniyor.

 

  • Ofis dışındayken kurumsal ağlara, uygulamalara ve bilgiye erişebilen çalışanların yaklaşık yarısı (yüzde 45) günde iki ila üç saat, çeyreği ise günde dört saat ya da daha fazla ek mesai harcadığını kabul ediyor.

 

  • Çalışanlar her yerden çalışma esnekliğinin şirket sadakatlerini (yüzde 13), iş tercihlerini (yüzde 12) ve memnuniyetlerini (yüzde 9) belirlemede etkili olduğu görüşünde. Örneğin her üç çalışandan ikisi (yüzde 66) daha az ücrete karşılık cihaz kullanımı ve sosyal medyaya erişimde esneklik sunan şirketleri tercih ediyor.

:: Sizce düzgün bir çalışma ortamı için ofise gerek var mı?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Gelecekte Ofislere Yer Yok mu? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Gelecekte Ofislere Yer Yok mu? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Gelecekte Ofislere Yer Yok mu? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "