Civilization 6’dan Yeni Detaylar Paylaşıldı!


11 Temmuz 2016 Pazartesi 14:01
Civilization 6’dan Yeni Detaylar Paylaşıldı!

Strateji dünyasının en sevilen yapımları arasında yer alan Civilization serisinin yeni oyunu Civilization 6 için yeni detaylar paylaşıldı. 2K ve Fraxis Games tarafından geliştirilen oyunda yer alan Japonya ve Mısır‘a liderlik yapacak olan isimler ve oyun hakkındaki diğer detaylar paylaşıldı.

Japonya

1251 doğumlu Japonya‘nın sekizinci Shikken‘i (fiili lider veya Shogun temsilcisi) Hojo Tokimune, Civilization 6’da Japonya’ya liderlik yapacak. Hojo Tokimune tarihte, özellikle Japon kuvvetlerini istilacı Moğol İmparatorluğu’na karşı zafer kazanması, Zen Budizm‘ni Japonya bazında yayması ve Bushio‘yu bir yaşam tarzı olarak benimsemesi ile bilinmektedir.

16-07/11/civilizationvi-2.jpg

Özel Birim: Samurai

Bushi sınıfı olarak da adlandırılan Samuray, bin yıl boyunca varlığını sürdürmüştür. Bushido yani savaşçının yolu, bir kurallar bütünü olarak görülür ve Japonya’daki çok sayıda soylu aile tarafından kabul gören bir yaşam tarzıdır. Samuray sınıfı Japonya’da 1868‘e kadar halk tarafından resmi olarak kabul edilmiş ve günümüzde bile Japonya kültürünün en köklü temellerinden biri olarak görülmeye devam ediyor.

Özel Bina: Electronics Factory

20. yüzyıl sonlarında tüketici elektroniğinin sonu görülemeyen gelişimi ile birlikte Japonya dünyanın en büyük elektronik sektörlerinden biri haline gelmiştir. İlk modern elektronik fabrikası 1946 yılında Sony tarafından kurularak, Japon icatları o günden bugüne insanlığın görüp görebileceği en rekabetçi tüketici karlılığını devam ettiriyor.

Mısır

Civilization 6‘da Mısır’a M.Ö 69 yılında Cleopatra Thea Philopater ismiyle doğan Mısır hükümdarı Kleopatra liderlik yapacak. Mısır’ın yönetimi esnasında güç yolundaki ilerleyişi sırasında birçok kanlı kıyım gören Kleopatra, 14 yaşındayken rakiplerinin çoğu zehirlenerek veya idam edilerek öldürülmüş, o da babası 13. Ptolemy‘nin saltanat vekili ve temsilcisi olmuştur. Dört yıl sonra ölen babasından sonra Mısır hükümdarlığını eline alan Kleopatra, hükümdarlığı boyunca verdiği kararlardan dolayı Mısır İmparatorluğu‘nu Roma yönetimine kaptırmıştır.

Özel Birim: Maryannu Chariot Archer

Maryannu Chariot Archer, iki kişilik hafif at arabalarını kullanan soylu sınıf olarak bilinir. Bu at arabası türü, okçular için düzgün bir atış ortamı ve cephanelere daha çok yer sağlamaktadır. Kullanılan atlar ve at arabaları özellikle uzun seferler bakımından sorun çıkarsa da, Maryannu firavunu ordusunun en güçlü birimlerinden biri olarak bilinir.

16-07/11/civilizationvi-3.jpg

Özel Geliştirme: Sphinx

Mısır’da bulunan sfenks, insan başlı bir aslan vücudunu temsil eden mitolojik bir yaratıktır. Sfenks mısır halkı için, güç, ölümsüzlük ve bilgeliği temsil etmektedir. Büyüklük bakımından küçükten başlayarak devasa boyutlara kadar ulaşabilen Sfenks, günümüzde bilinen en eski anıt heykellerden biri olan Giza’nın Dev Sfenks‘inde görülmektedir.

:: Civilization 6 oynayacak mısınız?
yazarKorhan Süren

Bilgisayarla tanıştığı ilk günden bu yana video oyunlara ilgili olan Korhan, aynı zamanda film ve seyahat konularına da ilgili. Oyun incelemeleri yapmasının dışında amatör olarak bateri çalıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “Civilization 6’dan Yeni Detaylar Paylaşıldı!”

 1. Ziyaretçi dedi ki:

  Qrafikleri hoşuma gitmedi V daha iyiydi

 2. Ziyaretçi dedi ki:

  Türkçe gelsede tadına vararak oynasak

" Civilization 6’dan Yeni Detaylar Paylaşıldı! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Civilization 6’dan Yeni Detaylar Paylaşıldı! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Civilization 6’dan Yeni Detaylar Paylaşıldı! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

 1. 1 Anker PowerPort III Nano adaptör inceleme! Anker PowerPort III Nano adaptör inceleme!
 2. 2 AFAD hangi teknolojileri kullanıyor? (Video) AFAD hangi teknolojileri kullanıyor? (Video)
 3. 3 Xiaomi Mi 10T kutusundan çıkıyor! Xiaomi Mi 10T kutusundan çıkıyor!
 4. 4 SDN ofisindekiler en çok hangi şarkıları dinledi? SDN ofisindekiler en çok hangi şarkıları dinledi?
 5. 5 Redmi Note 9 Pro'ya Open Camera ile meydan okuduk! Redmi Note 9 Pro'ya Open Camera ile meydan okuduk!
 6. 6 PARDUS kullanan AFAD merkezini ziyaret ettik PARDUS kullanan AFAD merkezini ziyaret ettik
 7. 7 Samsung 980 PRO NVMe M.2 SSD incelemesi Samsung 980 PRO NVMe M.2 SSD incelemesi
 8. 8 Uygun fiyatlı C4U C1 Akıllı Saat inceleme Uygun fiyatlı C4U C1 Akıllı Saat inceleme
 9. 9 69 liraya YouTuber, Tiktoker, Instagramer yapan set! 69 liraya YouTuber, Tiktoker, Instagramer yapan set!
 10. 10 Kısa sürede nasıl 12 kilo verdim? - VLOG Kısa sürede nasıl 12 kilo verdim? - VLOG