Civilization Ders Olarak Kullanılacak!


25 Haziran 2016 Cumartesi 11:00
Civilization Ders Olarak Kullanılacak!

Firaxis Games tarafından geliştirilen strateji dünyasının başarılı oyunları arasında yer alan Civilization 5, geliştirilen CivilizationEDU ismindeki yeni versiyonla birlikte Kuzey Amerika‘da bulunan liselerde ders olarak gösterilecek.

Eleştirel düşünme ve tarihsel olaylar üzerinde yeni kurgular geliştirebilmek adına geliştirilen yeni oyunun 2017 sonbaharda derslerdeki yerini alacak. Oyunun öğrencilere en büyük yararı ise, coğrafi bölgeleri ekonomik ve teknolojik açıdan geliştirerek hem tarih öğrenmek, hem de politika ve sosyoloji kavramları üzerinde durarak yeni kurgular oluşturmak.

16-06/25/civilization-edu-1.jpg

Hem Oyun Hem Eğitim

Geliştirici Fraxis Games ve GlassLab tarafından yapılan bu projenin yapılma amacının ise, Civilization 5‘in eğlenceli olduğu kadar öğretici de bir oyun olduğu yönünde. Tarih üzerine oynanan bir oyunun ister istemez öğrenciler tarafından benimsenerek, akıllarda yer edineceği üzerinde duruldu. 

Avrupa‘daki okullarda yürürlüğe girip girmeyeceği konusunda bir bilgi verilmeyen oyunun 2017 sonbaharında Kuzey Amerika‘daki okullarda ders olarak kullanılması bekleniyor.

:: Civilization oynuyor musunuz?
yazarKorhan Süren

Bilgisayarla tanıştığı ilk günden bu yana video oyunlara ilgili olan Korhan, aynı zamanda film ve seyahat konularına da ilgili. Oyun incelemeleri yapmasının dışında amatör olarak bateri çalıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

16 yorum - “Civilization Ders Olarak Kullanılacak!”

 1. Ziyaretçi dedi ki:

  Burda kurani savunanlarin hiç birinin kurani okumadigi gerçeği… 😀

 2. Ziyaretçi dedi ki:

  23.31 benim saf arkadaşım. Devlet gidip tek tek müslüman mısın diye mi soracak. Kimlikte ne yazıyorsa ona göre hizmet verecek. Bunu idrak edemiyor musun. Devlet işleri ile alakalı zerre bilgin yok atıp tutma. Sıra o bilim adamlarında. Ben onlar yapamaz demedim ben biz yapardık dedim. O bilim adamlarının calışmalarının temelleri hangi müslüman tarafından kaçıncı yüzyılda atıldığını bilmeden konuşmayın. Buda hepinize kapak olsun

 3. Ziyaretçi dedi ki:

  Saçma sapan yorumlar yapmayın sabah sabah deli ettiniz adamı ayrıca sayın sdn yetkilisi bu tür agrasif ve sorumsuz yorumları auto robota mı aldınız bu gereksiz bir o kadarda değersiz saygısız hadsiz insanlar topluluğununun son derece manasız akıldan ise milyonlarca ışık yılı uzaklığındaki insanların edepsiz yorumlarını okumak zorunda kalıyoruz.

 4. Ziyaretçi dedi ki:

  20.08 İyi de bize ne? Din Allah ile kulu arasındadır, şov amaçlı bir şey değildir. Kimse elinde inanç ölçer ile gezmiyor ve ne kadar dindar olduğunuz ile ilgilenmiyor. İnanıyorsan senin bileceğin bir şey, bizi ilgilendiren bir durum yok. Şovu bırakın artık.

 5. Ziyaretçi dedi ki:

  16.20 Nikola Tesla, Einstein, Edison, Newton ve daha binlerce bilim adamı müslüman degildir, dünyaya verdiği katkılar ortadadır, cahil cahil konuşmayın. Bilim ile dinin ne alakası var? Hiçbir dine inanmayan pek çok bilim adamı vardır ve inanılmazları başarmışlardır. Bu hipotez bile olamaz, çünkü çürüyeli yüzyıllar olmuştur.

 6. Ziyaretçi dedi ki:

  12.12 Beynin bezelye kadar çalışsaydı sen de Türkçe öğrenebilirdin.

 7. Ziyaretçi dedi ki:

  12.51 Turkiye'nin %99'u müslüman değildir, cahil cahil konuşmayınız.

 8. Ziyaretçi dedi ki:

  20.08 Çift haneli IQ ile senden daha fazlasını beklemiyorduk zaten.

 9. Ziyaretçi dedi ki:

  Gerçekten yararlı bir uygulama olacağına benziyor, bizde de alternatif olarak EBA bulunuyor fakat yukarıdaki gibi simülasyonlar kullanmak dileğiyle…

 10. Ziyaretçi dedi ki:

  Nedense ne zaman ateist görsem İslamı kötülü***** şükür sizin gibi insanlar sayesinde islamın daha doğru bir din olduğunu her gün idrak ediyorum.

 11. Ziyaretçi dedi ki:

  Nedense ne zaman ateist görsem İslamı kötülü***** şükür sizin gibi insanlar sayesinde islamın daha doğru bir din olduğunu her gün idrak ediyorum.

 12. Ziyaretçi dedi ki:

  ne var yani biz de papaz eriğini, imam eriğine çevirebiliyoruz 😀

 13. Ziyaretçi dedi ki:

  Sen gerçek bilimi değilde saçma sapan işlerle uğraş. Gerçek bilim ve üstü Kuran. Hatta hiç birşey hiç bir bilim Kuran kadar olamaz ve olmaz.

 14. Ziyaretçi dedi ki:

  Kuran ı yeterince anlasaydık o sistemleri biz yapardık. Ateistim diyorsun da birader sormzlar mı sen yokluğa inanıp dinleri kabul etmezken(inancın böyle ve gerektirdiğini yapıyorsun) %99 müslüman ülkede kuran eğitimi vermemek gibi bir saçmalığın olabilmesini nasıl istersin

 15. Ziyaretçi dedi ki:

  Zihninin kur'anın sahip olduğu harikuladeliğe aşina olsaydı böyle cahilce konuşmazdın…

 16. Ziyaretçi dedi ki:

  bizde kuran dersi acalim ogrenciler kuran ogrensin nsjjs ateistim bu arada neyse bize once kodlama dersi gelmesi lazim hala papaz erikleriyle ugrasiyoruz

" Civilization Ders Olarak Kullanılacak! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Civilization Ders Olarak Kullanılacak! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Civilization Ders Olarak Kullanılacak! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

 1. 1 RTX 3070'li Game Garaj Deluxe 7A inceleme! RTX 3070'li Game Garaj Deluxe 7A inceleme!
 2. 2 Yetkili bi abi geliyor! Saat 21.00'da canlı yayın! Yetkili bi abi geliyor! Saat 21.00'da canlı yayın!
 3. 3 Kendisini AirPods Pro zanneden 109 liralık kulaklık! Kendisini AirPods Pro zanneden 109 liralık kulaklık!
 4. 4 Anker Nebula Apollo taşınabilir projeksiyon inceleme! Anker Nebula Apollo taşınabilir projeksiyon inceleme!
 5. 5 Xiaomi Mi Robot Vacuum inceleme! Xiaomi Mi Robot Vacuum inceleme!
 6. 6 Ofis içi video: Hakkı Alkan hediye dağıtıyor! Ofis içi video: Hakkı Alkan hediye dağıtıyor!
 7. 7 BİM'den 250 liralık kulaklık alırsanız ne olur? BİM'den 250 liralık kulaklık alırsanız ne olur?
 8. 8 Çekiliş mafyası, insanları kandırıyor mu? Çekiliş mafyası, insanları kandırıyor mu?
 9. 9 Türkiye'de iPhone 12 Pro kutusundan neler çıkıyor? Türkiye'de iPhone 12 Pro kutusundan neler çıkıyor?
 10. 10 MSI Immerse GH61 kulaklık incelemesi! MSI Immerse GH61 kulaklık incelemesi!