Okunma

Çizgi Film Robotları Gerçek Oldu


17 Eylül 2010 Cuma 13:59
Çizgi Film Robotları Gerçek Oldu

Bir dönem ülkemizde de çok fazla yayınlanan Japon çizgi filmlerinde görülen ilginç robotlar gerçek hale geliyor. Renkli gövdeleri ve insansı yapılarıyla birlikte bu tasarımlar birçok çocuğun aklına robotların gerçek yüzün olarak yerleşmişti.

 

#y3/c0becb1e679ecc49bdc16579f0500b2c.flv#

 

İnsanlardan Farkı Yok

Günümüz Japon robot sektörü bu tasarımları gerçeğe döktü. İnsanla aynı boyda olan bu cihazlar oldukça ilginç özelliklere sahip. Ütü yapan dans eden ve hâtâ kola bile açabilen bu robotlar 39 kilo ağırlığında.

Japon Ulusal İleri Seviye Robot Geliştirme Enstitüsü tarafından hazırlanan bu ilginç araçları videomuzda izleyebilirsiniz.

 

:: Bu ilginç robotlar sizce ne zaman günlük hayatımıza girmeye başlayacak?

http://forum.shiftdelete.net/sdn-haberleri-makaleleri-yeni/171964-cizgi-film-robotlari-gercek-oldu.html#post1536715

 
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Çizgi Film Robotları Gerçek Oldu konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Çizgi Film Robotları Gerçek Oldu ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Çizgi Film Robotları Gerçek Oldu ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "