Okunma

Çizmeli Kedi HP ile Hayat Buldu


02 Kasım 2011 Çarşamba 12:18
Çizmeli Kedi HP ile Hayat Buldu

HP, DreamWorks Animation SKG Inc’in şimdiye kadar hazırladığı en gelişmiş dijital animasyon olan “Çizmeli Kedi” filminde HP’nin sağladığı BT altyapısını kullandığını açıkladı.

Çizmeli Kedi 130 milyon dolarlık bütçeyle ABD’de 28 Ekim 2011’de gösterime girdi. Türkiye’ye ise 27 Ocak 2012’de gelecek.

DreamWorks Animation, hayali karakterleri canlandırmak için HP masaüstü iş istasyonlarından kurumsal HP Network ürünlerine kadar çok geniş bir yelpazede HP çözümlerinden yararlanıyor. DreamWorks bulut bilişime dayalı dijital animasyonda HP uzak sunucularını da kullanıyor.

HP son 10 yılda DreamWorks’ün Shrek serisinin yanı sıra “Ejderhanı Nasıl Eğitirsin“, “Kung Fu Panda” ve “Kung Fu Panda 2” gibi büyük başarı yakalayan diğer dijital animasyon filmlerine de BT altyapısı sağladı.

“Çizmeli Kedi” animasyonunu hazırlamak için 200’den fazla yüksek performanslı HP Z800 İş İstasyonundan yararlanıldı.

DreamWorks, “Çizmeli Kedi” için ABD ve Hindistan’da bulunan 5 ayrı dijital animasyon sunucu çiftliğinden yararlandı. HP Blade sunucular “Çizmeli Kedi” için 60 milyon saat çalıştı ve 117 terabayt veri işledi.

DreamWorks, filmin büyük çaplı veri işleme gereksinimini karşılamak üzere HP Bulut Hizmetlerinden yararlandı ve milyonlarca dolarlık yeni bir veri merkezi kurma ihtiyacından kurtuldu.

Film için gereken 63 milyon saatlik dijital animasyonun 8 milyon saati HP Bulut Hizmetleriyle sağlandı. Bu da stüdyonun toplam bulut bilişim gereksiniminin yüzde 45’ini oluşturdu.

:: Çizmeli Kedi’yi izleyecek misiniz?

 
yazarHakan Kilyusufoğlu

Yazdığı haberlerdeki olayları farklı bakış açılarından sunmayı seven yazar, SDN’nin yazı işleri müdürü olarak çalışmaktadır.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “Çizmeli Kedi HP ile Hayat Buldu”

  1. SoLidBurn dedi ki:

    Birleri açlık ile boğuşur birleri çizgi filmlerle..

  2. Mertcan0725 dedi ki:

    130 milyon dolar iyi paraymış ama hakkını vermez

" Çizmeli Kedi HP ile Hayat Buldu konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Çizmeli Kedi HP ile Hayat Buldu ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Çizmeli Kedi HP ile Hayat Buldu ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "