Clubhouse logosu değişti: Drue Kataoka kimdir?


26 Nisan 2021 Pazartesi 02:00
ABONE OL
Clubhouse logosu değişti: Drue Kataoka kimdir?

Bu yılın ilk çeyreğinde yeni bir sosyal medya uygulaması ivme kazandı. Gerçek zamanlı sesli sohbet odaları kurmayı sağlayan Clubhouse, şu an App Store’da epey popüler.

Uygulamanın en ikonik özelliklerinden birisinin sabit bir logo kullanmaması olduğunu söyleyebiliriz. Clubhouse uygulama ikonu olarak kendi ikonunu tasarlamak yerine sanatçı yüzlerini kullanıyor. Bugün yapılan güncelleme ile uygulamanın ikonundaki yeni yüz Drue Kataoka oldu.

Yeni Clubhouse logosu Drue Kataoka kimdir?

Uygulama ikonlarında sanatçı resimleri kullanan Clubhouse bu ay yeni logosu olarak bir ses sanatçısı ve aktivist olan Drue Kataoka’yı seçti. Lavi sanatıyla tanınan Kataoka aslen Japonya kökenlidir. 5 yaşına kadar Japonya’da yaşayan Kataoka, daha sonra ailesiyle birlikte California’ya göç etti. Lise eğitimini Sacred Heart School‘da, üniversite eğitimini ise Stanford University‘de aldı.

Babası siyaset bilimcisi, annesi Stanford University’de iletişim bölümü öğretim görevlisi olan Drue Kataoka bu etkenler sayesinde kendi fikirleriyle birlikte büyüme imkanı buldu. Drue, yalnızca sanatıyla değil, politik yorumlarıyla da tanınıyor. Bu çalışmaları ona 2012 yılında Davos’taki Dünya Ekonomik Forumu zirvesinde Genç Küresel Lider unvanını kazandırdı.

drue kataoka

Kataoka genç yaşlarında spora ve sanata ilgiliydi. Bu ilgisinin ilk eserleri lavi sanatıyla alakalı olsa da dans ve birçok spor dalıyla da ilişiğini kesmedi.

Yeni Clubhouse logosu olan Drue Kataoka, aktif olarak, sanatıyla ilgili portföyünü genişletmeye ve siyasi fikirleri ile ilgili yazılar yayımlamaya devam ediyor.

Clubhouse fikri dev şirketlerin masasında

Sosyal medya devlerinin diğer platformlardan özellik kopyalaması pek yabancı olduğumuz bir durum değil. Bunun son örneğini Reddit’in subredditler için aktif ettiği Talk özelliği ile görmüştük.

Clubhouse benzeri fikirlerini şu an geliştirmekte olan birçok şirket var. Fikir halinden çıkıp servis halini alan özelliklerden en çok kullananı olan klon şu an için Twitter Spaces. Twitter’ın özelliği geliştirip yayımlamakta erken davranması önemli bir koz oldu. Hatta Spaces yakın zamanda web için de kullanılabilir hale geldi.

twitter spaces

Facebook’tan ve Discord’dan da Clubhouse benzerlerinin gelmesini bekliyoruz. Oldukça yeni bir girişim olan Clubhouse’ın dev şirketlerle mücadelesini ilerleyen günlerde göreceğiz.

Sizler sonraki ayın Clubhouse logosu için kimi görmeyi isterdiniz?

 
yazarEmre Özdoğan

2020 yılının Mart ayında Shiftdelete ekibine dahil olan genç yazar, teknoloji ve oyunlara olan tutkusunu paylaşmak için içerik üretiyor. Aynı zamanda bir web geliştirici olan Emre'nin en sevdiği oyun Half-Life, en sevdiği aktivite ise denemek.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
5 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar
Ahgenclik
Ahgenclik
16 gün önce

bize ne ?

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
16 gün önce

Zeki Müren’i Görmek İsteri

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
16 gün önce

Maher Zain

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
16 gün önce

Maher Zain

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
15 gün önce

Mahal indirin mahal

" Clubhouse logosu değişti: Drue Kataoka kimdir? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Clubhouse logosu değişti: Drue Kataoka kimdir? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Clubhouse logosu değişti: Drue Kataoka kimdir? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 ShiftDelete.Net San Francisco ofisini ziyaret ettik ShiftDelete.Net San Francisco ofisini ziyaret ettik
  2. 2 Philips TAT2205 TWS kablosuz kulaklık inceleme! Philips TAT2205 TWS kablosuz kulaklık inceleme!
  3. 3 Redmi Note 9 vs Note 10 kamera karşılaştırması Redmi Note 9 vs Note 10 kamera karşılaştırması
  4. 4 DJI Air 2S Combo kutu açılışı ve inceleme DJI Air 2S Combo kutu açılışı ve inceleme
  5. 5 Android telefonlar için en iyi oyunlar! #1 Android telefonlar için en iyi oyunlar! #1
  6. 6 Ofisin yenisi MSI RTX 3070 Gaming X Trio inceleme Ofisin yenisi MSI RTX 3070 Gaming X Trio inceleme
  7. 7 Huawei Watch Fit Elegant akıllı saat inceleme Huawei Watch Fit Elegant akıllı saat inceleme
  8. 8 İki ekranlı Asus ZenBook 14 inceleme! İki ekranlı Asus ZenBook 14 inceleme!
  9. 9 Sporcular için üretildi: Powerbeats Pro kutu açılışı Sporcular için üretildi: Powerbeats Pro kutu açılışı
  10. 10 Furkan parasını unutunca drone ile para gönderdik! Furkan parasını unutunca drone ile para gönderdik!