Clubhouse nedir? Nasıl üye olunur? İşte Clubhouse rehberi


30 Ocak 2021 Cumartesi 15:55
ABONE OL
Clubhouse nedir? Nasıl üye olunur? İşte Clubhouse rehberi

Son günlerde oldukça popüler olan ve internet fenomenlerinin akın ettiği Clubhouse uygulaması oldukça dikkat çekiyor. Sosyal medyaya yeni bir akım getiren Clubhouse, Facebook, Twitter ve İnstagram gibi diğer sosyal medya platformlarının aksine yazılı, görsel paylaşımlara izin vermiyor.

İnsanların alternatif sosyal medya platformlarına yöneldiği bu dönemde farklı bir konsept ile kullanıcı karşısına çıkan bu sosyal medya uygulaması, sadece sesli paylaşımlara olanak sağlıyor ve şu an için sadece iPhone sahipleri tarafından kullanılabiliyor. Ayrıca her isteyenin gidip kayıt olamadığı Clubhouse, sadece davetiye sistemi ile çalışıyor.

Clubhouse nedir, nasıl kayıt olunur, nasıl indirilir, Android telefonlar ne zaman kullanmaya başlayacak? Uygulama popüler hale geldikçe bu soruların cevabı da merak ediliyor. Tüm detayları araştırıp Clubhouse rehberi hazırladık?

Clubhouse nedir?

Clubhouse, sadece sesli paylaşımlara olanak sağlayan bir sosyal medya uygulaması olarak öne çıkıyor. Facebook, Twitter ve İnstagram gibi sosyal medya uygulamalarının aksine yazılı, görsel, yorum ve beğeni gibi sosyal medya aktivitelerini tamamen ortadan kaldırarak sadece kurulan sohbet odalarında sesli paylaşımlara izin veriyor.  Ayrıca uygulama yeni geliştirildiği için ilk etapta sadece iPhone kullanıcıları giriş yapabiliyor.

clubhouse

Clubhouse uygulamasına nasıl üye olunur?

İşin ilginç tarafı ise Clubhouse uygulamasına kayıt olabilmek için daha önce uygulamayı kullanmış olan bir kişinin size davetiye kodu göndermesi gerekiyor. Yani Facebook, İnstagram ve Twitter platformlarındaki gibi hemen kayıt olamıyorsunuz. Ancak davetiye kodu olmadan da kayıt olabilmek mümkün.

En hızlı kayıt yöntemi olan davetiye kodunun aksine uygulamaya telefon numaranızla da kayıt olabiliyorsunuz. Ancak bu sefer de sizi bekleme sırasında alıyorlar ve sıranız geldiği zaman uygulamaya üye olabiliyorsunuz.

clubhouse

Clubhouse uygulaması nasıl kullanılır?

Aslında uygulamanın kullanım şekli oldukça basit. Bu uygulama, moderatör ve dinleyici olarak iki farklı şekilde kullanılıyor. İlk olarak uygulamaya giriş yaptığınızda çoğu sosyal medya platformu ve uygulamasında olduğu gibi belirli ilgi alanları işaretlemesi yapıyorsunuz. Eğer uygulamayı moderatör olarak kullanmak isterseniz kendinize bir oda oluşturuyorsunuz. Bu sayede tüm yetki sizde oluyor ve sohbeti, sohbete katılacak kişileri ve sohbetin gidişatını kontrol edebiliyorsunuz. Ayrıca sizi dinleyen kişileri de davetiye göndererek sohbetinize dahil edebiliyorsunuz.

clubhouse

Dinleyici olarak kullanmak isterseniz, istediğiniz bir odaya giriş yapabilirsiniz. Unutmayın, giriş yaptığınız odada sadece dinleyici olabiliyorsunuz. Eğer konuşmacı yani moderatörün sohbetine dahil olmak isterseniz, sohbet odası ekranının sağ alt kısmında bulunan el kaldırma düğmesine basarak moderatörden izin alıp sohbetine dahil olabilirsiniz.

Clubhouse uygulaması Android telefonlara gelecek mi?

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi Clubhouse uygulaması şu an için sadece iPhone cihazlarında kullanılıyor. Ücretsiz olan bu sesli sohbet sosyal ağ uygulaması, son günlerde ciddi şekilde popüler olmaya başladı. Bu nedenle Android kullanıcılarının en çok merak ettiği konu şüphesiz Clubhouse uygulamasının Android cihazlara ne zaman geleceği oldu.

clubhouse

Geçtiğimiz günlerde konu ile ilgili bir açıklama yapan uygulamanın geliştiricisi Alpha Exploration, uygulamanın Android cihazlara gelmesi için çalışmalara başladıklarını açıkladı. Android cihazlara geleceği açıklanan bu uygulama, Android sürümünün çıkması durumunda diğer sosyal medya platformlarına ciddi bir rakip olabilir.

Siz de yorumlara Clubhouse uygulamasıyla ilgili deneyimlerinizi yazabilirsiniz.
Abone ol
Bildir
guest
3 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar
Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
1 ay önce

Boşa kürek çekmek bu. Gizem yaratma çabası

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
1 ay önce

Telegramda var bu özellik gerek yok bence bir uygulamaya daha

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
20 gün önce

uygulamadan üyeliğimi silemiyorum nasıl yapabilirim bir bilginiz var mı

" Clubhouse nedir? Nasıl üye olunur? İşte Clubhouse rehberi konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Clubhouse nedir? Nasıl üye olunur? İşte Clubhouse rehberi ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Clubhouse nedir? Nasıl üye olunur? İşte Clubhouse rehberi ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 MSI Clutch GM41 Lightweight mouse inceleme MSI Clutch GM41 Lightweight mouse inceleme
  2. 2 11 yıllık HTC Desire HD ne durumda? 11 yıllık HTC Desire HD ne durumda?
  3. 3 9.000 TL'lik Vivo X51'i kutusundan çıkardık! 9.000 TL'lik Vivo X51'i kutusundan çıkardık!
  4. 4 2.850 TL’ye en iyi sistemi topladık, size hediye! 2.850 TL’ye en iyi sistemi topladık, size hediye!
  5. 5 Arzum Mixtech Multi Blender inceleme Arzum Mixtech Multi Blender inceleme
  6. 6 Xiaomi Redmi Note 10 serisi ile bizi neler bekliyor? Xiaomi Redmi Note 10 serisi ile bizi neler bekliyor?
  7. 7 MediaMarkt CEO'su ile 2021 planlarını değerlendirdik MediaMarkt CEO'su ile 2021 planlarını değerlendirdik
  8. 8 Konuşmanızı size gösteren Sunny SeeTalk mikrofon! Konuşmanızı size gösteren Sunny SeeTalk mikrofon!
  9. 9 2.000 TL altı en iyi tablet tavsiyeleri 2.000 TL altı en iyi tablet tavsiyeleri
  10. 10 600 TL'ye hangi oyuncu kulaklığını alalım? 600 TL'ye hangi oyuncu kulaklığını alalım?