Clubhouse’da para kazanma dönemi başlıyor


06 Nisan 2021 Salı 08:17
ABONE OL
Clubhouse’da para kazanma dönemi başlıyor

Clubhouse, Pazartesi gününden itibaren tüm kullanıcıların içerik üreticilerine ödeme yapmasına izin verecek. Doğrudan uygulamanın içine yerleştirilmiş ilk para kazanma aracı, Clubhouse’un rakiplerine karşı olan rekabet avantajını güçlendirecek.

Clubhouse ilk para kazanma aracından, herhangi bir komisyon alınmayacağını belirtiyor. Yani içerik oluşturucular, bir kullanıcının gönderdiği tutarın tamamını alabilecek. Ancak sistem henüz herkesin kullanımına açık değil. Platform yeni özelliği, “küçük bir test grubuyla başlayarak” dalgalar halinde yayacak.

Clubhouse rekabet avantajını güçlendiriyor

Ödeme alabilen bir Clubhouse içerik oluşturucusuna ödeme yapmak için profiline, ardından “Para Gönder” düğmesine dokunup, ne kadar göndereceğinizi seçebiliyorsunuz. Ayrıca bu ödemeyi yaparken, Clubhouse’un ödeme işleme ortağı olan Stripe’e giden “küçük bir kart işlem ücreti” ödemeniz gerektiğini de belirtelim. Aynı zamanda ilk kez birine ödeme yapmayı denediğinizde, Clubhouse sizden bir kredi veya banka kartı eklemenizi istiyor.

Clubhouse'da para kazanma

Clubhouse ödeme aracı

Doğrudan ödeme haberleri, Clubhouse’un ilk içerik oluşturucu hızlandırma programını duyurmasından birkaç hafta sonra geldi. Bildiğiniz üzere Clubhouse Creator First, izleyicilerini oluşturmalarına ve şovlarından para kazanmalarına yardımcı olmak için 20 gönüllü içerik oluşturucuyu görevlendirecek.

Hızlandırma programı ve yeni doğrudan ödemeler, içerik oluşturucuları Clubhouse’un ses formatını kopyalayan diğer birçok sosyal medya platformundan birine atlamak yerine Clubhouse’da kalmaya daha fazla teşvik edebilir.

Şu anda, Clubhouse yalnızca iOS platformunda davetle kullanılabilen bir uygulama. Ancak platformun Android sürümü çalışmaları sürüyor.
yazarHasan Karaüzüm

1999 yılında Ankara’da doğdu. Hacettepe Üniversitesi’nde öğrenci. İlgi alanı olan bilim ve teknoloji alanındaki gelişmeleri yakından takip ediyor. SDN aracılığıyla tecrübesini paylaşmayı seviyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar

" Clubhouse’da para kazanma dönemi başlıyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Clubhouse’da para kazanma dönemi başlıyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Clubhouse’da para kazanma dönemi başlıyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Ses çıkarmayan Logitech MK295 inceleme Ses çıkarmayan Logitech MK295 inceleme
  2. 2 Her telefonda internetsiz oynanabilen 5 oyun! Her telefonda internetsiz oynanabilen 5 oyun!
  3. 3 iPhone 6s'ten iPhone 12 Pro'ya geçince ne oldu? iPhone 6s'ten iPhone 12 Pro'ya geçince ne oldu?
  4. 4 İnternetçi abi Taylan Yıldız ile BMW i3s'te sohbet ettik İnternetçi abi Taylan Yıldız ile BMW i3s'te sohbet ettik
  5. 5 Samsung Galaxy S21 Ultra uzun kullanım testi! Samsung Galaxy S21 Ultra uzun kullanım testi!
  6. 6 Nalet Bebe ile Skytech TV incelemesi Nalet Bebe ile Skytech TV incelemesi
  7. 7 Samsung Galaxy A72 kutusundan çıkıyor Samsung Galaxy A72 kutusundan çıkıyor
  8. 8 Anker Nebula deneyim merkezini gezdik Anker Nebula deneyim merkezini gezdik
  9. 9 Asus ROG Phone 5 inceleme Asus ROG Phone 5 inceleme
  10. 10 Asus ROG Phone 5 vs Black Shark 3: Hangisini almalı? Asus ROG Phone 5 vs Black Shark 3: Hangisini almalı?