Okunma

Cobain Oyun Dünyasını Karıştırdı


14 Eylül 2009 Pazartesi 11:07
Cobain Oyun Dünyasını Karıştırdı

Aramızdan erken ayrılan müzik dünyasının ünlü ismi Kurt Cobain hâlâ insanları etkiliyor. Ne yazık ki, bu olay her zaman Nirvana şarkılarıyla olmuyor. Guitar Hero 5 oyununda bulunan Kurt Cobain’e benzer bir karakterin görünmesi ortalığı karıştırdı. Merhum kocasının mirasını her türlü sömürmeye ant içmiş Courtney Love, Activision’ı dava etmeye hazırlanıyor. Love çeşitli internet sitelerine ve Twitter’ına verdiği bol küfürlü demeçlerinde, Activision’ın yaptıkları lisans sözleşmesine karşı geldiğini bu yüzden onları dava edeceğini duyurdu.  


Aaa, Kurt Cobain. Pardon sizi başka birisine benzettim

Love ve Activision, Cobain’in oyunda sadece Smells Like A Teen Spirit parçasında kullanılması için anlaşmışlardı. Ancak sanatçı başka şarkılarda da gözüküyor. Şirket cephesinden bu olaya ne cevap gelir bilinmez ama büyük ihtimalle olaydan kurtulmak için bu kişinin Cobain olmadığını söyleyecekler. Yine de işleri zor çünkü Amerika’da kişilerin yüzleriyle ilgili bir telif yasası var. Courtney Love daha öncede yaptığı bu tarz çıkışlarla, Nirvana hayranların nefretini kazanmıştı.

:: Sizce bu tarz bir telif yasası bizde de yürürlüğe girmelLi mi?

 
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Cobain Oyun Dünyasını Karıştırdı”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Bu tür olaylar hakikaten sıkıcı bir hal aldı. Her haltın telif hikayesi var. İyi niyet kavramı yok oldu lanet olası kapitalist düzende. Go home yankees. Commandante Che Gueveraaa.

" Cobain Oyun Dünyasını Karıştırdı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Cobain Oyun Dünyasını Karıştırdı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Cobain Oyun Dünyasını Karıştırdı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "