Coca-Cola’nın yeni teknolojisiyle gelen dijitalleşme


16 Temmuz 2020 Perşembe 00:30
Coca-Cola’nın yeni teknolojisiyle gelen dijitalleşme

Coca-Cola QR kod ile içecek alma dönemini resmen başlatıyor. Bildiğiniz gibi corona virüsü salgını pek çok şirketin değişiminde etkili oldu. Farklı adımlar atan şirketler inovasyon noktasında atacakları adımları da geriye çekiyor. İşte o şirketlerden birisi olan Coca-Cola Freestyle adını verdiği yeni kampanyasıyla dikkat çekiyor.

Coca-Cola QR kod ile içecek alma dönemi başlıyor

Salgın süreci gerçekten de insanların alışkanlıklarını değiştirmiş durumda. Coca-Cola da söz konusu ‘’olağanüstü’’ hal için müşterilerinin akıllı telefonları üzerinden okutacağı QR kod sayesinde içeceğini seçip, bu içeceği otomattan alabileceği Freestyle teknolojisini duyurdu.

Salgın sürecinde insanların dışarıdan izole olduğu ve özellikle otomatları kullanmadığı süreçte, şirket, otomatları daha hijyenik ve kullanılabilir hale getirmeyi hedefliyor. Dijitalleşme yönünde önemli bir adım atan Coca-Cola, bu yaz sonuna kadar ABD’nin farklı popüler noktalarında Freestyle sistemini deneyecek. Eğer sistem beğenilirse dünyadaki diğer otomatlara doğru etki alanı genişleyecek.

Coca-Cola-QR-kod-ile-icecek-alma

Bu sistem ise oldukça basit. İçecek otomatına geldiğinizde, ilgili mobil uygulamayı açıp, otomattaki QR kodu okutuyorsunuz. Buradan satın almak istediğiniz içeceği seçiyorsunuz ve temas etmeden ürünü alabiliyorsunuz.

Temassız ödeme ve satın alma noktasında önemli bir adım atan şirket, başka şirketlerin de ürünlerini tüketiciye sıfır temas noktaları ile işlem yapmasına örnek olabilir gibi duruyor.

Şirket tarafından yapılan açıklamaya göre, “Yazılım bu yaz sonunda 10 binden fazla Coca-Cola Freestyle dağıtıcısına aktarılacak ve tüm Freestyle dağıtıcıları yıl sonundan önce temassız uyumlu olacak.”
yazarNilay Kamu

Gazi Üniversitesi Gazetecilik bölüm ikinciliği mezunu, üniversite yıllarından beri de bilim ve teknoloji alanına ilgi duyan bir gazeteci. Birçok mecrada görev alıp haber düzenleyen editör, yazdığı yazılar ve haberler ile tecrübe kazanıp, ilerleyen yıllarda çok daha iyi yerlere gelmek istiyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Coca-Cola’nın yeni teknolojisiyle gelen dijitalleşme konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Coca-Cola’nın yeni teknolojisiyle gelen dijitalleşme ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Coca-Cola’nın yeni teknolojisiyle gelen dijitalleşme ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Poco X3 NFC fiyatı ve özellikleri! Poco X3 NFC fiyatı ve özellikleri!
  2. 2 Demon's Souls oynanış videosu yayınlandı! Demon's Souls oynanış videosu yayınlandı!
  3. 3 iPhone'a her şeyi yaptıran Siri kestirmelerini denedik! iPhone'a her şeyi yaptıran Siri kestirmelerini denedik!
  4. 4 Herkes onu konuşuyor: OnePlus 8T inceleme Herkes onu konuşuyor: OnePlus 8T inceleme
  5. 5 EBA için en iyi 5 tablet önerisi! EBA için en iyi 5 tablet önerisi!
  6. 6 Başkasının telefonunu kontrol ettiren uygulama denedik! Başkasının telefonunu kontrol ettiren uygulama denedik!
  7. 7 A101'de satılacak Huawei Band 4 özellikleri neler? A101'de satılacak Huawei Band 4 özellikleri neler?
  8. 8 SDN ofisi için yeni bir alışveriş deneyimi yaşadık! SDN ofisi için yeni bir alışveriş deneyimi yaşadık!
  9. 9 Sony WH-1000XM4 efsane kulaklık elimizde! Sony WH-1000XM4 efsane kulaklık elimizde!
  10. 10 Beklenen telefon iPhone 12 elimizde! Beklenen telefon iPhone 12 elimizde!