Coca-Cola’nın yeni teknolojisiyle gelen dijitalleşme


16 Temmuz 2020 Perşembe 00:30
Coca-Cola’nın yeni teknolojisiyle gelen dijitalleşme

Coca-Cola QR kod ile içecek alma dönemini resmen başlatıyor. Bildiğiniz gibi corona virüsü salgını pek çok şirketin değişiminde etkili oldu. Farklı adımlar atan şirketler inovasyon noktasında atacakları adımları da geriye çekiyor. İşte o şirketlerden birisi olan Coca-Cola Freestyle adını verdiği yeni kampanyasıyla dikkat çekiyor.

Coca-Cola QR kod ile içecek alma dönemi başlıyor

Salgın süreci gerçekten de insanların alışkanlıklarını değiştirmiş durumda. Coca-Cola da söz konusu ‘’olağanüstü’’ hal için müşterilerinin akıllı telefonları üzerinden okutacağı QR kod sayesinde içeceğini seçip, bu içeceği otomattan alabileceği Freestyle teknolojisini duyurdu.

Salgın sürecinde insanların dışarıdan izole olduğu ve özellikle otomatları kullanmadığı süreçte, şirket, otomatları daha hijyenik ve kullanılabilir hale getirmeyi hedefliyor. Dijitalleşme yönünde önemli bir adım atan Coca-Cola, bu yaz sonuna kadar ABD’nin farklı popüler noktalarında Freestyle sistemini deneyecek. Eğer sistem beğenilirse dünyadaki diğer otomatlara doğru etki alanı genişleyecek.

Coca-Cola-QR-kod-ile-icecek-alma

Bu sistem ise oldukça basit. İçecek otomatına geldiğinizde, ilgili mobil uygulamayı açıp, otomattaki QR kodu okutuyorsunuz. Buradan satın almak istediğiniz içeceği seçiyorsunuz ve temas etmeden ürünü alabiliyorsunuz.

Temassız ödeme ve satın alma noktasında önemli bir adım atan şirket, başka şirketlerin de ürünlerini tüketiciye sıfır temas noktaları ile işlem yapmasına örnek olabilir gibi duruyor.

Şirket tarafından yapılan açıklamaya göre, “Yazılım bu yaz sonunda 10 binden fazla Coca-Cola Freestyle dağıtıcısına aktarılacak ve tüm Freestyle dağıtıcıları yıl sonundan önce temassız uyumlu olacak.”
yazarNilay Kamu

Gazi Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü'nü ikincilikle bitirdi. Üniversite yıllarından beri de bilim ve teknoloji alanına ilgi duyan bir gazeteci. Birçok mecrada editörlük yaptı. Yazdığı yazılar ve haberler ile tecrübe kazanıp ilerleyen yıllarda çok daha iyi yerlere gelmek istiyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar

" Coca-Cola’nın yeni teknolojisiyle gelen dijitalleşme konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Coca-Cola’nın yeni teknolojisiyle gelen dijitalleşme ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Coca-Cola’nın yeni teknolojisiyle gelen dijitalleşme ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Tuzla Teknoloji Müzesi'nde tarihe tanıklık ettik Tuzla Teknoloji Müzesi'nde tarihe tanıklık ettik
  2. 2 SDN ofisi parayı ne yapıyor? SDN ofisi parayı ne yapıyor?
  3. 3 Dünyanın en büyük AirPods'u kutusundan çıkıyor! Dünyanın en büyük AirPods'u kutusundan çıkıyor!
  4. 4 Facebook hem kabul etti hem 'tehdit' etti Facebook hem kabul etti hem 'tehdit' etti
  5. 5 Arçelik 9 Serisi A65 A 955 A 4K Smart TV incelemesi Arçelik 9 Serisi A65 A 955 A 4K Smart TV incelemesi
  6. 6 300x zoom ile telefona yakından baktık! 300x zoom ile telefona yakından baktık!
  7. 7 A101’den 35 TL’ye yüz temizleme cihazı alıp denedik! A101’den 35 TL’ye yüz temizleme cihazı alıp denedik!
  8. 8 İçerik platformlarının aile üyeliklerini karşılaştırdık İçerik platformlarının aile üyeliklerini karşılaştırdık
  9. 9 MSI Optix MAG274QRF-QD monitör incelemesi MSI Optix MAG274QRF-QD monitör incelemesi
  10. 10 Android telefondan iPhone 12 Mini'ye geçtik Android telefondan iPhone 12 Mini'ye geçtik