Okunma

Coca Cola’ya 4 Milyon Ziyaretçi


21 Ağustos 2013 Çarşamba 06:10
Coca Cola’ya 4 Milyon Ziyaretçi

İnternet medyası giderek büyüyen, hatta geleneksel medyayı geride bir ortam. Dünyanın önde gelen markaları da bu ortamdaki fırsatları değerlendirmek için yaratıcı fikirler geliştiriyor. Bu fikirlerden biri de dünyanın en büyük markalarından Coca Cola’nın “ahh” adlı kampanyası.

Sadece internet üzerinden yürütülen kampanyanın startı geçtiğimiz Nisan ayında verildi. 6 aylık süredir devam eden kampanyada “ahh.com” ile başlayan macera site adının sonuna “h” harfi eklenerek büyüdü ve çeşitlendi.

Toplamda 60 siteye ulaşan kampanyada her yeni “h” harfini site adına eklediğinde Coca Cola ile ilgili farklı bir içeriğe sahip kampanya sitesine yönlendirme sağlanıyor.

Örneğin ahhhhhhhhhh.com’da (10 h) eğlenceli bir oyun karşılaşılırken, adında “39 h” olan sitede Coca Cola’nın insanları mutlu yaptığı ve mutlu olan insanların nasıl dans ettiğine dair esprili bir içerik yer alıyor.

Altıncı ayına ulaşan ve bugüne kadar geleneksel medyada tanıtımı hiç yapılmayan kampanya 4 milyon ziyaretçiye ulaşmış durumda. Siz de Coca Cola’nın bu ilginç kampanyasını merak ediyorsanız bol “h” içeren siteleri ziyaret etmeye başlayabilirsiniz.

:: İlginç internet kampanyalarından hoşlanıyor musunuz?

 
yazarAzim Köse

Ege Üniversitesi, Sinema TV Bölümü Yüksek Lisans mezunu olan Azim, 4 yıldır farklı mecralarda teknoloji hakkında haberler ve makaleler yazıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

3 yorum - “Coca Cola’ya 4 Milyon Ziyaretçi”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    çok zor oyun yaaaaa

  2. marancı dedi ki:

    Çok ilgi çekici değil bence.

  3. SDN Okuru dedi ki:

    Insanlar ne kadar bos islerle ugrasiyo ya..

" Coca Cola’ya 4 Milyon Ziyaretçi konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Coca Cola’ya 4 Milyon Ziyaretçi ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Coca Cola’ya 4 Milyon Ziyaretçi ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "