Okunma

Çocuklar geleceğe çözüm arıyor!


24 Nisan 2018 Salı 16:19
Çocuklar geleceğe çözüm arıyor!

Uğur Okulları öğrencilerinin Bilgi ve İletişim Teknolojileri derslerinde öğrendikleri bilgileri hayata geçirerek robotik, oyun tasarımı, video/animasyon ve 3D tasarım olarak 4 alanda yarıştığı U-MakerFest’te geleceğin projeleri tasarlandı. Geçtiğimiz yıl “Mahallem ve Ben” teması ile ilki Ankara’da düzenlenen etkinlik, bu yıl ise Antalya’da gerçekleştirildi.

Öğrenciler geleceğin projelerini MakerFest II’de sundular!

Öğrencilerin yıl boyunca kazandıkları problem çözme, eleştirel ve yaratıcı düşünme gibi becerilerini pratiğe dönüştürmelerini amaçlayan U-MakerFest II’nin teması Turizm 4.0 olarak belirlendi. Öğrenciler, tasarım odaklı düşünme fikrinden yola çıkarak bu tema üzerinden tanımlanan sorunlara karşı çözümler ürettiler.

Etkinliğe katılan öğrencilerin birinden güzel projelerini hemen aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz. İyi seyirler.

Düzenlenen bu yarışmada 24 kampüsten 44 takım yarıştı. Robotik, oyun tasarımı video/animasyon ve 3D tasarım alanlarında yarışan öğrenciler Turizm 4.0 temasında projeler üreterek sergilediler ve jüri üyelerine sundular.
yazarEmin Çıtak

Tamriel'in bağrından kopup gelen Emin, sıkı bir TES ve Dark Souls hayranıdır, tam bir oyun delisidir. Çok uzun zamandır oyun oynuyor, tam çözüm çekip, inceleme yazıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Çocuklar geleceğe çözüm arıyor!”

  1. Kerim dedi ki:

    Bu veletlerin yaptigi gibi bir ev var Almanyada bulunuyor. Sadece gunes paneli ile donuyor. turistler icin dusulmemis ama, icinde bildigin yasayan bir aile var. Lakin gelecek teknolojide degil, gelecek tarimda, hayvancilikta, doganin kendisinde yani.

" Çocuklar geleceğe çözüm arıyor! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Çocuklar geleceğe çözüm arıyor! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Çocuklar geleceğe çözüm arıyor! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "