Okunma

Çocuklar için Android telefon tanıtıldı!


28 Şubat 2018 Çarşamba 23:00
Çocuklar için Android telefon tanıtıldı!

Barselona’da düzenlenen MWC 2018 kapsamında birçok yeni cihaz tanıtıldı. Bunlardan birisi ise çocuklar için Android telefon. Bakalım İspanyol şirket tarafından tanıtılan çocuklar için Android telefon bizlere neler sunuyor?

MWC 2018 özel kategorimiz ve tüm MWC 2018 haberlerini görmek için buraya tıklayınız

Çocuklar için Anroid telefon: EscudoWeb phoneKid!

Geçtiğimiz hafta Amerika’da yapılan bir araştırmaya göre ülkede yaşayan ebeveynlerin %47’si çocuklarının akıllı telefon olduğunu belirtmişti. Bu durum maalesef ülkemizde de geçerli.

Artık parkta, bahçede oyun oynayan çocuklar yerine ellerindeki akıllı telefonlarla oynayan çocukları gördüğümüz günümüzde elbette geleceğimiz için bu konuda da çalışmalar yürütülüyor.

Bu bağlamda eğitim ürünleri üreten EscudoWeb adındaki bir İspanyol şirket MWC 2018 kapsamında çocuklar için Android telefon tanıttı. phoneKid adı verilen bu akıllı telefon sayesinde ebeveynler çocuklarının ne zaman ve nasıl kullanacaklarını belirleyebiliyor.

Özelleştirilmiş bir Android sürümünün kullanıldığı akıllı telefonda ebeveynler bir uygulama yardımı ile çocuklarının cihazlarını uzaktan kontrol edebiliyorlar. Hatta çocuğunuzun telefonun ana ekranını değiştirebiliyor veya bir talimat vermek için ana ekranına bir not ekleyebiliyorsunuz.

Bunun dışında çeşitli kullanım senaryolarının yer aldığı telefonda örneğin “Eğitim modu” etkinleştirildiği taktirde cihazda sadece hesap makinesi, metin editörü vb. uygulamalar kullanılabiliyor.

Akıllı telefon pazarında bir ilk olduğu belirtilen EscudoWeb phoneKid, büyük ihtimalle ülkemizde satın alınabilir olmayacaktır. Bunun için size bu konuda önerebileceğimiz çok daha kolay ve ücretsiz bir yol var.

Google tarafından sunulan Family Link adlı uygulama sayesinde çocuğunuzun kullanabileceği uygulamaları yönetebilir, ekran başında kalma süresini denetleyebilir ve hatta oyun, çalışma veya uyku zamanı geldiğinde çocuğunuzun cihazını uzaktan kilitleyebilirsiniz.

:: Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz?
yazarBekir Can Yumrutepe

Küçüklüğünden bu yana teknoloji tutkunu olan Bekir Can, 2014 yılının Ağustos ayından bu yana ShiftDelete.Net bünyesinde haberler ve makaleler yazıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Çocuklar için Android telefon tanıtıldı!”

  1. Ali dedi ki:

    Ülkemizde de acilen yapılması gereken bir iş yapmışlar

" Çocuklar için Android telefon tanıtıldı! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Çocuklar için Android telefon tanıtıldı! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Çocuklar için Android telefon tanıtıldı! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "