Çocuklar için TikTok uygulaması Zigazoo yayınlandı


03 Haziran 2020 Çarşamba 11:00
Çocuklar için TikTok uygulaması Zigazoo yayınlandı

Zak Ringelstein tarafından “çocuklar için TikTok” amacıyla oluşturulan Zigazoo platformu yayınlandı. Uygulama ile birlikte ailelerin endişeleri de artmaya başladı. Bilinen TikTok ile amacı çok farklı olan uygulama, pandemi sürecinde çocuklara eğitsel etkileşim sunmak istiyor.

Çocuklar için TikTok uygulaması Zigagoo yayınlandı

Karantina sürecinde akıllı cihaz kullanım sürelerinin öğrenmeyi olumsuz etkilediğini düşünen Zak Ringelstein, çocukların “dijital diyet” uygulaması gerektiğini söylüyor. UClass platformunun da kurucusu olan ünlü geliştirici, çocuklar için TikTok sloganıyla açıkladığı Zigazoo uygulamasını tanıttı.

çocuklar için tiktok zigazoo

Çocukların video olarak hazırlanmış alıştırmaları yine video olarak yanıtlayabileceği ve cevaplarını paylaşabileceği Zigazoo ücretsiz olarak iOS ve Android için sunuldu. İçerisinde deney olarak karbonat kullanarak yapay volkan yapma gibi birçok farklı içeriği barındıran uygulama, okul öncesi ile ortaokul çağı arasındaki çocukları hedef kitlesi olarak belirlemiş.

Ringelstein, çocukların güvenliğini korumak adına platformun öncelikle ebeveynler tarafından kullanılmasını öneriyor. Bununla beraber bir kullanıcının içeriklerini görebilmeniz için o kişiyi arkadaş olarak eklemeniz gerekiyor. Bu yöntemle siber zorbalığın da önlenmesi hedefleniyor.

Uygulamayı kısa içerikler için optimize eden Ringelstein, uygulamayı oluştururken Susam Sokağı‘ndan ilham aldığını belirtti. Zigazoo web sitesinde sadece bir aylık periyotta 100 bin indirme/yükleme istatistiğine ulaşıldı. Zigazoo kurucusu, sitenin amacının tamamıyla çocukların güvenliğini sağlamak koşuluyla onlara öğrenme ve eğlence fırsatı sunmak olduğunu sözlerine ekledi.
yazarYiğit Can Polat

1999 yılından bu zamana kadar en büyük tutkum olan teknolojiyi, ilk masaüstü bilgisayarımı kutusundan çıkarırken yaşadığım ilk günkü heyecanımla beraber ShiftDelete.Net ailesi içinde sizlere ulaştırmaya çalışıyorum.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar

" Çocuklar için TikTok uygulaması Zigazoo yayınlandı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Çocuklar için TikTok uygulaması Zigazoo yayınlandı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Çocuklar için TikTok uygulaması Zigazoo yayınlandı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Türkiye'de ilk! Galaxy S21 Ultra kutu açılımı Türkiye'de ilk! Galaxy S21 Ultra kutu açılımı
  2. 2 QCY T5 Bluetooth kulaklık incelemesi QCY T5 Bluetooth kulaklık incelemesi
  3. 3 Uygun fiyatlı realme Watch S kutusundan çıkıyor! Uygun fiyatlı realme Watch S kutusundan çıkıyor!
  4. 4 Tuzla Teknoloji Müzesi'nde tarihe tanıklık ettik Tuzla Teknoloji Müzesi'nde tarihe tanıklık ettik
  5. 5 SDN ofisi parayı ne yapıyor? SDN ofisi parayı ne yapıyor?
  6. 6 Dünyanın en büyük AirPods'u kutusundan çıkıyor! Dünyanın en büyük AirPods'u kutusundan çıkıyor!
  7. 7 Facebook hem kabul etti hem 'tehdit' etti Facebook hem kabul etti hem 'tehdit' etti
  8. 8 Arçelik 9 Serisi A65 A 955 A 4K Smart TV incelemesi Arçelik 9 Serisi A65 A 955 A 4K Smart TV incelemesi
  9. 9 300x zoom ile telefona yakından baktık! 300x zoom ile telefona yakından baktık!
  10. 10 A101’den 35 TL’ye yüz temizleme cihazı alıp denedik! A101’den 35 TL’ye yüz temizleme cihazı alıp denedik!