Çocuklar için TikTok uygulaması Zigazoo yayınlandı


03 Haziran 2020 Çarşamba 11:00
Çocuklar için TikTok uygulaması Zigazoo yayınlandı

Zak Ringelstein tarafından “çocuklar için TikTok” amacıyla oluşturulan Zigazoo platformu yayınlandı. Uygulama ile birlikte ailelerin endişeleri de artmaya başladı. Bilinen TikTok ile amacı çok farklı olan uygulama, pandemi sürecinde çocuklara eğitsel etkileşim sunmak istiyor.

Çocuklar için TikTok uygulaması Zigagoo yayınlandı

Karantina sürecinde akıllı cihaz kullanım sürelerinin öğrenmeyi olumsuz etkilediğini düşünen Zak Ringelstein, çocukların “dijital diyet” uygulaması gerektiğini söylüyor. UClass platformunun da kurucusu olan ünlü geliştirici, çocuklar için TikTok sloganıyla açıkladığı Zigazoo uygulamasını tanıttı.

çocuklar için tiktok zigazoo

Çocukların video olarak hazırlanmış alıştırmaları yine video olarak yanıtlayabileceği ve cevaplarını paylaşabileceği Zigazoo ücretsiz olarak iOS ve Android için sunuldu. İçerisinde deney olarak karbonat kullanarak yapay volkan yapma gibi birçok farklı içeriği barındıran uygulama, okul öncesi ile ortaokul çağı arasındaki çocukları hedef kitlesi olarak belirlemiş.

Ringelstein, çocukların güvenliğini korumak adına platformun öncelikle ebeveynler tarafından kullanılmasını öneriyor. Bununla beraber bir kullanıcının içeriklerini görebilmeniz için o kişiyi arkadaş olarak eklemeniz gerekiyor. Bu yöntemle siber zorbalığın da önlenmesi hedefleniyor.

Uygulamayı kısa içerikler için optimize eden Ringelstein, uygulamayı oluştururken Susam Sokağı‘ndan ilham aldığını belirtti. Zigazoo web sitesinde sadece bir aylık periyotta 100 bin indirme/yükleme istatistiğine ulaşıldı. Zigazoo kurucusu, sitenin amacının tamamıyla çocukların güvenliğini sağlamak koşuluyla onlara öğrenme ve eğlence fırsatı sunmak olduğunu sözlerine ekledi.
yazarYiğit Can Polat

1999 yılından bu zamana kadar en büyük tutkum olan teknolojiyi, ilk masaüstü bilgisayarımı kutusundan çıkarırken yaşadığım ilk günkü heyecanımla beraber ShiftDelete.Net ailesi içinde sizlere ulaştırmaya çalışıyorum.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Çocuklar için TikTok uygulaması Zigazoo yayınlandı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Çocuklar için TikTok uygulaması Zigazoo yayınlandı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Çocuklar için TikTok uygulaması Zigazoo yayınlandı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Windows'tan Mac'e geçenlere hayat kurtaran ipuçları! Windows'tan Mac'e geçenlere hayat kurtaran ipuçları!
  2. 2 49 TL'lik bileklik bu sefer şaşırttı! 49 TL'lik bileklik bu sefer şaşırttı!
  3. 3 Telefonu anahtara çeviren uygulama denedik! Telefonu anahtara çeviren uygulama denedik!
  4. 4 SDN ofisinde büyük talihsizlik! SDN ofisinde büyük talihsizlik!
  5. 5 Efsane ötesi: Xiaomi Mi 10 Ultra elimizde! Efsane ötesi: Xiaomi Mi 10 Ultra elimizde!
  6. 6 Samsung Galaxy S20 FE'ye ilk bakış! Samsung Galaxy S20 FE'ye ilk bakış!
  7. 7 Asus Expertbook B9450 dizüstü bilgisayar inceleme! Asus Expertbook B9450 dizüstü bilgisayar inceleme!
  8. 8 Monster Aryond A27 V1.1 Gaming Monitör inceleme! Monster Aryond A27 V1.1 Gaming Monitör inceleme!
  9. 9 Takipçimize Galaxy Note20 Ultra hediye ettik! Takipçimize Galaxy Note20 Ultra hediye ettik!
  10. 10 iOS 14 ile gelen efsane yenilikler! iOS 14 ile gelen efsane yenilikler!