Okunma

Çocuklar Teknolojiyi Nasıl Kullanmalı?


25 Temmuz 2011 Pazartesi 07:53
Çocuklar Teknolojiyi Nasıl Kullanmalı?

Son yıllarda artık çocuklar için sokakta maç yapmak ya da vakitlerinin yeşil alanlarda dolaşarak harcamak gibi kavramlar kalmadı. Çocuklar tatillerini ve boş vakitlerini teknolojide daha da uzmanlaşarak harcıyor.

Peki, bu hızlı değişim çocuğunuz için ne kadar faydalı? Psikoterapist Şükrü Alkan ile çocukların teknolojiye olan bu yatkınlığını konuştuk.

Aileler İçin Uzmandan Tavsiyeler

Aileler çocuklarının teknoloji kullanımı konusunda ne gibi yönlendirmeler yapmalı? Bilgisayar oyunları çocuklar için faydalı mı? Faydalı oyunlar neler içermeli?

Tüm bu soruların cevabını röportajımızda bulabilirsiniz.

:: Çocuğunuzun günde kaç saat bilgisayar kullanmasına izin veriyorsunuz?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “Çocuklar Teknolojiyi Nasıl Kullanmalı?”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    berbat

  2. ArcShotTR dedi ki:

    Herkes bilgisayarı düzenli kullansa gelecekte hiç Steve Jobs, Bill Gates olmaz ki. Ama yine de küçük çocukların aile gözetiminde bilgisayar kullanması çok doğru.

    Ayrıca oyun konusunda videodaki arkadaş bence çok haksız. Age of Empires’a, Bfme’ye becerilerinizi geliştirmek yerine olan becerilerinizi azaltır derseniz aynısını satranç için de söylemiş olursunuz. Binlerce yıldır beceri geliştirmek için oynanan oyunun bilgisayarda farklı şekillerde olması mı zararlı.

" Çocuklar Teknolojiyi Nasıl Kullanmalı? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Çocuklar Teknolojiyi Nasıl Kullanmalı? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Çocuklar Teknolojiyi Nasıl Kullanmalı? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "