Okunma

Çocuklar Wall-Marker Dedi


01 Mart 2012 Perşembe 14:24
Çocuklar Wall-Marker Dedi

Çocukların eğitimleri süresince görsel öğelerin kullanımının ne kadar önemli olduğu uzun süredir bilinen bir gerçek. Yapılan pedagojik araştırmalar ortaya koyuyor ki sadece anlatılan bilgiden 3 gün sonrasına sadece %10’u kalıyor. Bu oran sadece göstererek aktarılan bilgide sadece %20’ye çıkarken gösterme ve anlatma aynı anda gerçekleşirse bu oranın %70’e çıktığı gözlemlenmiştir.

Beykoz’da bulunan bir anaokulunda miniklerin beğenisine sunulan Wall-Marker, çocuklardan tam puan aldı. Wall-Marker’ı büyük bir sevinç ile test eden çocuklar, böylelikle daha interaktif bir eğitim sürecinde yer almış oldular.

  

Wall-Marker’ı denemek için birbirleriyle yarışan miniklerin ilgisini üzerinde toplamayı başaran Wall-Marker, çocukların resimler çizmesine, şekiller yapmasını, öğrendikleri harf ve rakamları yazmasına imkan sunuyor.

Detamer Optik yetkilileri, Wall-Marker Akıllı Projeksiyonlarla görsel eğitimin daha kalıcı öğrenme sağlıyor olması felsefesine sıkıca sarılarak eğitim kurumlarında bu kolaylığı en akıllı ve en ucuz ACTO’lar ile sağlama niyetinde olduklarını ifade ettiler.

:: Sizce Wall-Marker çocukların eğitimine olumlu katkı yapıyor mu?
yazarErdem Yaşar

Editörlüğe 2007 yılında başlayan Erdem, ilerleyen yıllarda odak noktasını mobil cihazlara ve sosyal medyaya çevirdi. İnternet olmadan yaşayamayanlardan.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Çocuklar Wall-Marker Dedi konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Çocuklar Wall-Marker Dedi ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Çocuklar Wall-Marker Dedi ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "