PewDiePie’ın videosu kaldırıldı


19 Şubat 2021 Cuma 20:42
ABONE OL
PewDiePie’ın videosu kaldırıldı

Youtube platformunun 109 milyon abone ile en büyük içerik üreticilerinden biri olan PewDiePie lakaplı Felix Kjellberg, son attığı diss videosu ile gündemden düşmüyor. PewDiePie, çocukların severek takip ettiği Cocomelon isimli Youtube kanalına diss atarak insanların tepkisini çekti.

Cocomelon isimli Youtube kanalı, çocuklara yönelik eğlenceli içerikleriyle öne çıkıyor. Tam olarak 105 milyon aboneye sahip olan Youtube kanalı, çeşitli animasyon ve şarkı içerikleriyle 14 yılı aşkın süredir çocukları eğlendirmeye devam ediyor. Yayınladığı diss videosu ile Cocomelon kanalı ile dalga geçen ve hakaretlerde bulunan PewDiePie‘ın videosu kısa süre içerisinde kaldırıldı.

Diss videosu çocuk güvenliğini ihlal ettiği gerekçesi ile kaldırıldı

Youtube, özellikle son 3 senedir çocuk içerikleri ile ilgili uyguladığı katı politikasından ödün vermiyor. Bu süreç içerisinde ülkemiz de dahil olmak üzere tüm Dünya’da yüzlerce Youtube kanalı kapatıldı. Youtube platformunun katı politikası ile artık çocuklara yönelik tehdit ve zorbalık içeren videolar kısa süre içerisinde yayından kaldırılıyor.

PewDiePie’ın Cocomelon Youtube kanalına diss atmasının nedeni olarak kanalın patlama yaparak kısa süre içerisinde 105 milyon aboneye ulaşması belirtiliyor. Yayınladığı diss videosunda Cocomelon kanalının içeriği ile dalga geçen, kanalın kitlesi olan çocuklara ağza alınmayacak hakaretler eden PewDiePie, videosunun sonuna doğru birkaç küçük çocuğa plastik silah vererek Cocomelon kanalının simgesi olan karpuza saldırmalarını istiyor.

8 Şubat tarihinde videonun duyurusunu yapan PewDiePie, bir hafta sonra diss videosunu yayınladı. Kısa süre içerisinde insanların tepkisini çeken video, birkaç gün yayında kaldıktan sonra Youtube tarafından siber zorbalık ve çocuk güvenliğinin ihlali gerekçesi ile yayından kaldırıldı.

PewDiePie’ın Cocomelon kanalına attığı diss ile ilgili görüşlerinizi yorumlara bekliyoruz.
Abone ol
Bildir
guest
12 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar
Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
12 gün önce

Bunun bir şaka olduğunu en sonunda zaten söylüyor çocuklara da gerçekte hakaret etmiyor youtube yine şakayı ciddiye almış

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
12 gün önce

Cocomelon kanalına karşı bir nefreti vesaire yok, sadece eğlence amaçlı yaptığı bir video. Hatta kanalın introsunun farklı varyasonlarını her videosunda kullanıyor. Çocukların yanında da küfür etmediğini onların yanında söylediği kısmın sansürlü olduğunu sonraki videolarında belirtti, bi göz atabilirsiniz. Yanlış anlaşılma olmaması adına bu yorumu yazdım, dışardan bakan birisi için yanlış anlaması kolay bi durum. Bunu önlemek adına klipte T-series’e yaptığı parodi disstrackteki gibi tek başına oynasa daha mantıklı olurmuş.

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
12 gün önce

Eğlence olarak yapılmış bir şeye tepki verenlerin beynini incelemek lazım.

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
12 gün önce

Zaten kendisi disstracki yayınladıktan sonra yeterince şakasının yapıldığını düşünerek bu olaya bir son vermek istediğinden de bahsetmişti. Olay şu anda gözümde Youtube and half of the media being Karen şeklinde canlanıyor. Tamamen bir şaka ve ironler üzerine kurulu bu işi ciddiye almasınlar diye Felix çoğu videosunun sonunda seni seviyorum cocomelon, bunu yanlış anlamayın, bu sadece bir şaka gibi laflar ederken bunların görmezden gelinmesi.. Felix ve ekibinin verdiği onca emek boşa gitti, ona üzülüyorum. Çocuklara karşı herhangi bir zorbalık yoktu, gerçekten çok inanılmaz. Kamera arkasını da paylaşmayı düşünüyordu kendisi, çocuklarla birlikte yeterince eğlenildiği de gözle görülür bir durumdu. Köşeli bir şekilde ironi ve şakalarıyla içerik çıkardığı için kendisinin başına bu tür olaylar geliyor. Biraz fazla triggerlandım sanırım.

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
12 gün önce

“Plastik Silah” yazmışsınız duyan da cidden tabanca sanıcak. Kartondan balta var ellerinde yamuluyor hareket ederken kağıt gibi skfhjshxjshdsj

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
11 gün önce

Ama hala youtuberim diyen binlerce sacmalik cekip paylasanlar yayina devam ediyor. Ben bildirdikce baska paylasimlari cikiyor.

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
11 gün önce

“Son 3 senedir” derken? Cinsel içerikli ve yalan reklamlar her yerde ve bunun telefonunuzda yaptığınız herhangi bir şey ile alakası yok, rastgele saçma sapan reklamlar çıkıyor. YouTube un PewDiePie ile alıp vermediği var.

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
11 gün önce

Yine youtubeda teitter gibi şakaları ciddiye almış. Adam sadece eğlence ve şaka amaçlı bir video çekmişti. E diss şarkılarının da olayı karşısındaki kanalı eziklemek. Biraz mızmız olmayın youtube :/

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
11 gün önce

Ya sabır, adamı bir salın ya.

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
10 gün önce

Yazıyı Pewdiepie’yı kötülemek için yazmış gibisin

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
10 gün önce

Yazı Pewdiepie’yı kötülemek için yazılmış gibi…

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
10 gün önce

Son videosunda söylemiyo mu kamera arkasından ufak detayları zaten

Yalan haber yapmamak daha iyi olur

" PewDiePie’ın videosu kaldırıldı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere PewDiePie’ın videosu kaldırıldı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda PewDiePie’ın videosu kaldırıldı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 MediaMarkt CEO'su ile 2021 planlarını değerlendirdik MediaMarkt CEO'su ile 2021 planlarını değerlendirdik
  2. 2 Konuşmanızı size gösteren Sunny SeeTalk mikrofon! Konuşmanızı size gösteren Sunny SeeTalk mikrofon!
  3. 3 2.000 TL altı en iyi tablet tavsiyeleri 2.000 TL altı en iyi tablet tavsiyeleri
  4. 4 600 TL'ye hangi oyuncu kulaklığını alalım? 600 TL'ye hangi oyuncu kulaklığını alalım?
  5. 5 Peynir ekmek gibi satan teknolojik aksesuarlar! Peynir ekmek gibi satan teknolojik aksesuarlar!
  6. 6 Xiaomi Mi Watch UKT - Saat hakkında son sözler! Xiaomi Mi Watch UKT - Saat hakkında son sözler!
  7. 7 Ezgi Fındık'ın telefonunda ne var? Ezgi Fındık'ın telefonunda ne var?
  8. 8 Tüm monitörleri Ambilight yapan aleti denedik! Tüm monitörleri Ambilight yapan aleti denedik!
  9. 9 Kerem'in gözünden 8. Nesil iPad! Kerem'in gözünden 8. Nesil iPad!
  10. 10 Dijital Tır'da BAYRAKTAR TB2 SİHA kullandık Dijital Tır'da BAYRAKTAR TB2 SİHA kullandık