Okunma

Çocuklara Özel Bilgi Oyunu: Evreka


26 Mayıs 2014 Pazartesi 10:48
Çocuklara Özel Bilgi Oyunu: Evreka

Türkiye’de çocukları ve gençleri hedef alan içerikleriyle “her haber bir bilgi” sloganıyla yayın hayatına 2012 yılında başlayan Yumurtaliekmek.com‘un iOS cihazlar için hazırladığı Evreka adlı oyun, eğlenirken öğretmeyi hedefliyor. Apple akıllı telefon ve tabletleri için App Store üzerinden ücretsiz indirilen uygulama, ekranda beliren sorulara 45 saniye içerisinde yanıt istiyor.

Toplam 16 kategori bulunan Evreka’da oyuncular rastgele seçilen 9 kategoride bilgilerini sınayabiliyor. Soruları hızlı ve en az ipucu kullanarak doğru yanıtlamak, Evreka’nın ana amacını oluşturuyor. Her soru için dört şık arasından yanıtın seçildiği oyunda, her ay en yüksek puan alanlar yumurtaliekmek.com web sitesinde duyuruluyor.

Uygulamayı buraya tıklayarak App Store üzerinden ücretsiz indirebilirsiniz.

:: Mobil cihazlarla bilgi oyunları oynuyor musunuz?
yazarErhan Kahraman

ShiftDelete.Net'in ilk günlerinden itibaren ekibin bir parçası olan Erhan, uzun bir süre metin yazarı olarak içerik deneyimini zenginleştirdikten sonra tekrar yuvaya döndü.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Çocuklara Özel Bilgi Oyunu: Evreka konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Çocuklara Özel Bilgi Oyunu: Evreka ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Çocuklara Özel Bilgi Oyunu: Evreka ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "