Çocuklarınızı Zararlı İçeriklerden Koruyun


25 Nisan 2010 Pazar 10:50
Çocuklarınızı Zararlı İçeriklerden Koruyun

Yeni eğitim sistemiyle birlikte artık çocuklar da interneti daha etkin şekilde kullanmaya başladı. Sanal dünyada minik beyinlere yönelik eğlenceli ve öğretici siteler olduğu gibi aynı şekilde, onları yanlış yollarla yönlendirecek sayfalarda bulunuyor.

Çocuklarınızı internetin kötü yüzünden korumak için sanal dünyayı onlara yasaklamak uygun bir çözüm değil. Çocuklar için özel hazırlanmış filtreleme programları sayesinde, onları sanal dünyanın zararlarından koruyabilirsiniz.

Programa nasıl erişirsiniz?

Gözcü RTÜK ve Microsoft tarafından ortaklaşa bir çalışmanın sonucunda dağıtılan bir programdır. Gözcüye ulaşmak için aşağıdaki linkte tıklayabilirsiniz. Yazılım en iyi performansı Internet Explorer sürümleriyle veriyor.

http://www.microsoft.com/turkiye/gozcu.rar

Kurulum

Netron Gözcü adlı programını kurmak için ilk önce. Net Framework versiyonunuzun programla uyumlu olması gerekiyor. Program sizi bu versiyonu indireceğiniz sayfaya yönlendiriyor.

İşlem başladıktan sonra, bu programı kimlerin kullanacağını seçin. Just me adlı seçeneğe tıklarsanız sadece sizin oturumunuz Gözcüyü yönetebilir.

Bir sonraki menüden ise kullanım dilini Türkçe olarak işaretleyin. Kurulum bittiğinde ise karşınıza gelen ekrandan yardım’ı göster ve gözcüyü çalıştır seçeneklerini işaretleyin.

Parola atamak

Program ilk çalıştığında, sadece sizin bilmeniz gereken bir şifre girmenizi ister. Bu ekranda kendinize uzun ama akılda kalacak bir parola bulun. Aynı menün alt kısmında ise eğer parolanızı unutursanız bunu hatırlamanız için hatırlamanız gereken kelimeler atamanız istenecektir.

Gerekli ayarları yapmak ve kullanım

Gözcü‘nin ayarları ve kullanımı oldukça basit. Bilgisayarın hangi saatler arasında internette erişmeyeceğini ve hangi sitelere girmeyeceğini siz seçiyorsunuz. Bunu yapmak için, ilk önce solda bulunan menüden, internet sekmesini tıklayın. Buradan kendinize yasaklı web siteleri listesi oluşturun.

Aşağıda bulunan yasak siteye girildiğinde bu adrese yönlendir sekmesiyle de çocuğunuzu tasvip ettiğiniz sayfalara yönlendirebilirsiniz. Bilgisayarın belirli sürelerde, internette erişimini engellemek içinse, sol menüden süre kısıtlamaları sekmesine tıklayın.

Karşınıza gelen menüden, hangi saatlerin internette yasak olacağını işaretleyin. Yine sol tarafta bulunan kullanım günlüğü sayesinde çocuklarınızın internette girdiği sitelere ve yaptığı işlemlerinde detaylı listesine ulaşabilirsiniz.

:: Çocuklarınızı zararlı içeriklerden korumak için ne tarz yöntemler deniyorsunuz?


 
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Çocuklarınızı Zararlı İçeriklerden Koruyun konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Çocuklarınızı Zararlı İçeriklerden Koruyun ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Çocuklarınızı Zararlı İçeriklerden Koruyun ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Şarj canavarı realme 7 Pro kutusundan çıkıyor! Şarj canavarı realme 7 Pro kutusundan çıkıyor!
  2. 2 Yedeklediğimiz veriler ne kadar güvende? İşte cevabı! Yedeklediğimiz veriler ne kadar güvende? İşte cevabı!
  3. 3 Vivo X50 Pro elimizde! Türkiye'de ilk... Vivo X50 Pro elimizde! Türkiye'de ilk...
  4. 4 1 ayda 16 bin liralık kasa topladık! 1 ayda 16 bin liralık kasa topladık!
  5. 5 Online market alışverişi artık çok kolay! Online market alışverişi artık çok kolay!
  6. 6 11 yaşındaki Kerem'den EBA ve tablet tavsiyeleri! 11 yaşındaki Kerem'den EBA ve tablet tavsiyeleri!
  7. 7 Oppo Reno4 inceleme - Tasarıma bayıldık! Oppo Reno4 inceleme - Tasarıma bayıldık!
  8. 8 Furkan 10 bin liralık drone'u kırdı! - Neler oldu? Furkan 10 bin liralık drone'u kırdı! - Neler oldu?
  9. 9 Mobilden banka hesabı nasıl açılır? Mobilden banka hesabı nasıl açılır?
  10. 10 SDN Şampiyonlar Ligi! - Özel FIFA 21 turnuvası SDN Şampiyonlar Ligi! - Özel FIFA 21 turnuvası