Okunma

Codemasters Sega’ya Talip


25 Mayıs 2008 Cuma 21:00
Codemasters Sega’ya Talip
Sega Rally Revo‘nun yapımcısı Sega UK Racing Studio‘ya, yaptıkları oyunun en büyük rakibi olan Colin McRae ve Toca Race Driver serilerinin yapımcısı Codemasters talip oldu. Sega tarafından, tüm alanlarda kazancı korumak adına UK Racing Studio’nun kapatılma kararı alınmasıyla birlikte bu fırsatı kaçırmak istemeyen Codemasters, kaynak planlamasını tekrar gözden geçirerek stüdyoyu almak istediğini açıkladı.

İki Ekip Birlikte Çalışacak

Konuyla ilgili konuşan Codemasters yetkilisi Rod Cousens, yaklaşık 40 kişilik kadroyu Codemasters adına selamlarken, bu Sega‘daki dostlarının bu satışın gerçekleşmek için gösterdikleri özveri için de teşekkür etti. Bu alımın, Codemasters‘ın ünlü serileri Colin McRae ve Toca Race Driver‘ın gelecek oyunlarına ne etki yapacağını göreceğiz. Elbette, 15 Eylül 2007‘de hayatını kaybeden ve saygıyla andığımız büyük yarışçının adının halen oyunlara verilip verilmeyeceği de ayrı bir muamma.

Yazan: Erhan Kahraman
Bilgi İçin: Codemasters
SDN – http://shiftdelete.net
yazarVolkan Bilgin

14 yıldır profosyonel olarak bilişim sektöründe çalışan Volkan tam bir teknoloji meraklısı, sinema tutkunu, oyun bağımlısı. Bir çok teknolojinin çıkışına şahitlik eden Volkan ayrıca müzik, resim ve heykelle de uğraşıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yorum yazın

1 yorum - “Codemasters Sega’ya Talip”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Bence kesinlikle ne olursa olsun Colin McRae serisi devam etmeli. Bu arada tüm Colin serivi içinde en beğendiğim Colin Mc Rae Rally 2.0 dır. Ãœstüne tanımam. :)…

Geri bildirim