Okunma

Çok İndirenden Daha Fazla Ücret


13 Haziran 2008 Cuma 21:00
Çok İndirenden Daha Fazla Ücret
Amerikan AT&T internet sağlayıcısının mevcut bant genişliğinin %50’sinin abonelerin %5’i tarafından tüketiliyor olması, firmayı oldukça rahatsız ediyor. Bu sebeple, bahsi geçen %5’lik kısma bir nevi ceza kesmek gibi bir niyetle ortaya çıkan bir uygulama mevcut. Bu uygulamaya göre aşırı bant genişliği tüketen kullanıcılar daha fazla abonelik bedeli ödeyecekler. Kullanıcıların canını yakarak daha az, aslında daha dengeli internet kullanımına teşvik etme yoluna giden internet hizmet sağlayıcılar, bakalım ülkemizde de bu tür uygulamaları hayata geçirebilecekler mi?

Yazan: Berkin Bozdoğan
SDN – http://shiftdelete.net
yazarVolkan Bilgin

14 yıldır profosyonel olarak bilişim sektöründe çalışan Volkan tam bir teknoloji meraklısı, sinema tutkunu, oyun bağımlısı. Bir çok teknolojinin çıkışına şahitlik eden Volkan ayrıca müzik, resim ve heykelle de uğraşıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

9 yorum - “Çok İndirenden Daha Fazla Ücret”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  ozaman neden sınırsız baglantı alayım ki ? zaten sınırlı kullananlardan daha fazla para ödüyorum…

 2. SDN Okuru dedi ki:

  zaten bizde kotalı gibi saçma bir sistem var ki internet fiyatları herkesin canını yakarken asıl cezayı da kotalılar çekiyor……

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Aaa amerikada da aynı mantık var ne işin var fazla internette az gir.
  Aklıma Zeki Alasya & Metin Akpınar geldi.
  “Dur sakince uçmak ne demek uçmak ne demek, şirin kelebek” gibisindendi……

 4. SDN Okuru dedi ki:

  Aman aman Allah korusun. Birde bu cikarsa basimiza vay halimize!…

 5. SDN Okuru dedi ki:

  bu olay türkiyede gerçekleşirse aboneliğimi iptal ***** birşy olabilir mi ***** limitsiz adsl alıyoruz ***** adsl kullanıcılarıda benim gibi düşünüyordur büyük ***** aylık min downloadım 60Gb.
  sonuç ortada…

 6. SDN Okuru dedi ki:

  önce AB ve D’deki gibi hızımız olsun da orasını sorna düşünürüz. Bant mı var, genişlik mi var da biz tüketiyoruz!…

 7. SDN Okuru dedi ki:

  olur mu öle iş ya adam parasını vermişse istediği gibi kullanır.bende mesela sınırsız olsam sırf telekom a inat olsun die paso bişeyindiririm…

 8. SDN Okuru dedi ki:

  Çok şekilli bir karar… :)…

 9. SDN Okuru dedi ki:

  kotalı yapmışlar işte sözün özü…

" Çok İndirenden Daha Fazla Ücret konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Çok İndirenden Daha Fazla Ücret ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Çok İndirenden Daha Fazla Ücret ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "