Okunma

CommVault Sağlık Pazarını Modernleştiriyor!


07 Mart 2016 Pazartesi 12:06
CommVault Sağlık Pazarını Modernleştiriyor!

Kurumsal veri koruma ve bilgi yönetiminde global bir lider olan CommVault (NASDAQ: CVLT), sağlık organizasyonlarının klinik verilerini yönetme, aktarma ve paylaşma şekillerini modernleştirmek için CommVault Clinical Archive ‘i sundu.

Hastaneler ve sağlık hizmeti veren kurumların maliyetleri kontrol altına alma ve hasta bakımını iyileştirme arayışı ile birlikte, CommVault Clinical Archive’in kullanılmasıyla bilgi yönetiminin merkezileştirilmesi, veri depolarını bölüyor, depolama maliyetlerini ve karmaşıklığını azaltıyor, eski uygulamaların bakım ve destekleme maliyetlerini ortadan kaldırıyor.

PACS yedeklemesi için hızlı veri aktarımı ve depolama hizmetlerinde öncü olan Laitek’e yaptığı stratejik yatırımın ardından CommVault, sağlık hizmeti veren kurumlar için veri aktarımını garantilemek ve klinik veri yönetimini kolaylaştırmak için CommVault Data Platform’a ve Laitek’in Semperdata platformuna dayanan bir çözüm geliştirdi.

Bu entegrasyon yoluyla CommVault Clinical Archive, sağlık alanında veri yönetimini hem klinik hem de iş tarafında tek bir platformda karşılayabilen ilk çözüm oldu. Sonuç olarak, yeni PACS çözümünden eski kayıtlara erişilebilirken ve bunlar büyük veri aktarımı için hazır bekletilirken, kurumlar eski PACS çözümlerini devreden çıkarıp tek bir veri yönetimi platformunu kullanmaya başlayabiliyorlar.

Veriler, birlikte çalışılabilmesi ve gelecekte kullanılabilmesi için eski PACS sisteminden orijinal formatında alınıp normalleştirilip, standart bir formatta klinik arşivine aktarılıyorlar. Dahası, CommVault Clinical Archive, klasik VNA’ların gerçekleştirmeye çalıştığı gibi, bütün klinik bilgileri için herhangi bir üreticiye bağımlı olmayan bir depo olarak kullanılabiliyor.

CommVault’un platformunun donanımdan bağımsız yapısı, her bir sağlık organizasyonunun iş ve hasta bakım ihtiyaçlarına uymak açısından, Bulut, Yerinde, Fiziksel ve Sanal Ortamlar yelpazesini komple destekliyor.

IDC Araştırması, Sağlıkta Veri Yönetiminin İhtiyaçlarını Onayladı

IDC’nin (International Data Corporation) yakın zamandaki bir araştırmasına göre, ABD’deki sağlık hizmeti veren kurumların yüzde 40’ı, elektronik sağlık kayıtları ve analitiğini de içeren klinik uygulamalara odaklı önemli yatırımlarla birlikte, BT bütçelerinin hâlâ büyümekte olduğunu söylüyorlar.

Tıp dünyasında verilerin ve kayıtların merkezileşmesine doğru önemli bir eğilim yaşanırken, CommVault Clinical Archive, kurumsal veri yönetimi sorunlarının giderilmesi, eski PACS sistemlerinin devreden çıkarılması ve tıbbi görüntülemenin arşivlenmesi konularında sağlık hizmeti veren kurumlara bir fırsat sunuyor.

:: CommVault Clinical Archive hakkında ne düşünüyorsunuz?

 
yazarEnder Öztürk

Teknoloji ile çocukluğundan beri ilgilenen Ender, kendini mobil, yazılım, donanım ve oyun alanında yetiştirmiştir. Ender, teknoloji dünyasındaki güncel haberleri ShiftDelete.Net okurları ile buluşturuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" CommVault Sağlık Pazarını Modernleştiriyor! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere CommVault Sağlık Pazarını Modernleştiriyor! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda CommVault Sağlık Pazarını Modernleştiriyor! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "