Microsoft Surface ailesi için şaşırtıcı karar!


10 Ağustos 2017 Perşembe 20:59
Microsoft Surface ailesi için şaşırtıcı karar!

Uzun yıllar boyunca sadece işletim sistemi ve yazılım çözümlerine odaklanan ancak, son yıllarda Apple ile benzer bir politika izlemeye başlayan Microsoft, geliştirdiği ürünleri Surface ailesi altında topluyor.

2012 yılında yani 5 yıl önce ilk Surface ürünleri ile kullanıcıların karşısına çıkan Microsoft, geçtiğimiz yıl tanıttığı hepsi bir arada bilgisayarı Surface Studio ile oldukça uzun bir süre gündemde kalmayı başardı.

Ancak, son dönemde yayınladığı raporlar ile adından sıkça söz ettiren Consumer Reports‘un Microsoft Surface ürünleri için bugün aldığı karar, teknoloji devinin satışlarını ciddi oranda düşürebilecek potansiyele sahip.

Surface ailesi önerilen ürünler arasından çıkarıldı!

90.000 tablet ve dizüstü bilgisayar kullanıcısını kapsayan bir araştırma yapan Consumer Reports‘a göre, Surface kullanıcılarının yaklaşık yüzde 25’lik bir kısmı cihazlarında donma, dokunmatik ekranın yanıt vermemesi ve anlık kapanmalar gibi sorunlar ile karşılaştıklarını belirtiyorlar.

17-08/10/consumer-reports.jpg

Bu nedenle Microsoft Surface serisini diğer bilgisayar üreticilerinin ürünlerine kıyasla oldukça güvensiz bulduklarını belirten yetkililer, cihazları önerilen ürünler listesinden çıkardıklarını açıkladılar.

Elde edilen veriler hakkında açıklama yapan Microsoft yetkilileri ise Reuters’e verdikleri demeçte, yapılan araştırmanın Surface sahiplerinin kullanım deneyimlerini doğru olarak yansıtmadığını ve yeni nesil Surface ürünlerinde yapılan iyileştirmelerin göz ardı edildiğini iddia ediyor.

Kullanıcıların cihazları satın almalarından itibaren iki yıllık dönemi kapsayan bu araştırmanın yapıldığı süreçte, yeni nesil Surface ürünlerinin yerine Surface Pro 4 ve Surface Book gibi modellerin piyasada olması Microsoft’u bir nebze de olsa haklı gösterebilir.

Ancak, Microsoft’un diğer üreticilere kıyasla en geride yer alması, üst düzey donanım ve tasarımı en iyi Windows deneyimi ile buluşturmayı hedefleyen Surface ailesi üzerinde çok daha fazla çalışması gerektiği gerçeğini değiştirmiyor.

:: Microsoft’un Surface ailesinde yer alan ürünler hakkında siz ne düşünüyorsunuz?


 • yazarMehmet Ali Ertunç

  2015 yılının Ekim ayında SDN ailesine dahil olan Mehmet Ali, İskenderun Teknik Üniversitesi'nde eğitim hayatına devam ediyor. Pilot olma hayali ile uçaklara olan hayranlığı her geçen gün artarken, 7 yıl önce başlayan spor hayatına zorunlu bir ara sonrasında kaldığı yerden devam ediyor.
  Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

  “Microsoft Surface ailesi için şaşırtıcı karar!” üzerine 8 yorum

  1. SDN Okuru dedi ki:

   işletim şistemi, windows yerine android olsaydı böyle olmazdı, millet bıkmış windows'tan yıllardır.

  2. SDN Okuru dedi ki:

   windows 10 dan ve microsoftun güncelleme politikasından dolayı, asus tabletim 2 defa servise gitti, şu an yine serviste bu seferde black screen sorunu çıktı.

  3. SDN Okuru dedi ki:

   Macbook candir gerisi heyecan

  4. SDN Okuru dedi ki:

   microsoft bunuda batırdı.

  5. SDN Okuru dedi ki:

   microsoft ve apple pişmanlıktır

  6. SDN Okuru dedi ki:

   Surface Book ve Surface Pro tablet olduğu için stabilite sorunu olması doğal? Çünkü teknolojinin ne kadar boyutunu düşürürsen o kadar performans kaybı olur.

  7. SDN Okuru dedi ki:

   CR para ile puanlama yapıyor herkes biliyor dxo mark gibi bişi

  Yorum yazın

  Geri bildirim