Okunma

Core i5 İçin Gecikme Sinyalleri


26 Mayıs 2009 Salı 13:14
Core i5 İçin Gecikme Sinyalleri

Silikon devi Intel, yeni işlemcilerini kullanıcılara sunacak ve anakart üreticileri tarafında birçok şey hazır durumda. Bunun yanında işlemcileri üretecek olan Intel’in bazı sıkıntıları olduğu yönünde duyumlar var. P55 ve diğer 5 serisi yonga setlerini de etkileyeceği belirtilen gecikmelerde anakartların da gecikmesi mümkün. Bu gecikme için söylenen tarih ise 2009 Eylül.

Intel’de Neden Gecikme Olur?

Intel’de gecikme olmaz belki ama henüz 4 serisi yongaların stoklarını eritemeyen üreticilere kusur bulunabilir. Sanırız Intel yeni serisinin temellerini atıp Core i7’ye daha ekonomik alternatifler sunacağı zaman kullanıcıların LGA 775‘le çok fazla uğraşmasını istemiyor. Üst seviyeye geçecekseniz 5 serisi yongalara ve yeni işlemcilere geçmeniz sanırız elzem olacak.

:: Intel, Core i5’le AMD’ye bir darbe daha vurur mu?

Bilgi için: Intel
yazarBerkin Bozdoğan

Hayatını kamera karşısında değişik hareketler yaparak ve oyun sunucularında balistik incelemelerle bulunarak geçiren Berkin SDN ekibinin başına yeni çoraplar örmek için geri döndü.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Core i5 İçin Gecikme Sinyalleri konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Core i5 İçin Gecikme Sinyalleri ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Core i5 İçin Gecikme Sinyalleri ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "