Corona virüsten dolayı Skype, büyüdükçe büyüyor


01 Nisan 2020 Çarşamba 17:40
Corona virüsten dolayı Skype, büyüdükçe büyüyor

Corona virüsü pandemisinin olumsuz etkileri tüm dünyada iş yerlerinin kapanması ile sonuçlanırken diğer yandan video konferans platformları ve mesajlaşma araçları, talepte çarpıcı bir artış yaşıyor. Bu platformlardan biri ise, kullanımda büyük bir artış yaşayan Microsoft’un Skype uygulaması.

Yüzde 70 oranında artış

Skype, Pazartesi günü yaptığı açıklamada, Corona virüsü salgını nedeniyle daha fazla kişinin evde kaldığına dayanarak Microsoft’un Skype görüntülü görüşme sistemini kullanan kişi sayısının şu anda 40 milyon kişiye ulaştığını söyledi. Bu Skype kullanan kişi sayısının ayda yüzde 70 oranında artması demek oluyor. Skype’tan Skype’a çağrı dakikaları ise yüzde 220 arttı.

Microsoft, kullanıcılarının, kaydolmasına veya indirilmesine gerek bırakmadan üç tıklamayla kolayca ücretsiz video toplantıları oluşturmasına olanak sağlayan Meet Now adlı bir özellik bile tanıttı. Meet Now özelliği ile birlikte kullanıcılar istediği kişilerle görüşebilir ve web üzerinden doğrudan görüntülü konferans yapabilir.

Video-Konferans platformlarına talep artıyor

Microsoft, Skype’ı 2011 yılında 8,5 milyar dolara satın aldı. O günden bu güne normalde de sık kullanan bu uygulamanın günlük etkin kullanıcı metriklerini nadiren duyurdu.

Meet Now ile kullanıcılar istedikleri kişilerle doğrudan konuşabilecekler

Corona virüsü nedeniyle evden çalışanların sayısı arttığından, Skype, Microsoft Teams ve Slack gibi uygulamalar kullanıcı büyümesinde ve katılımında ciddi bir artış yaşanıyor. Bu ayın başlarında teknoloji devi, Microsoft Teams‘in günlük 44 milyondan fazla aktif kullanıcıya ulaştığını duyurmuştu.
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Corona virüsten dolayı Skype, büyüdükçe büyüyor”

 1. Ziyaretçi dedi ki:

  Aynen yaa çocuklara ders anlatırken harika oluyor daha iyi anlıyorlar okuda dersi dinlemeyen çocuklar online da ders dinliyorlar

" Corona virüsten dolayı Skype, büyüdükçe büyüyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Corona virüsten dolayı Skype, büyüdükçe büyüyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Corona virüsten dolayı Skype, büyüdükçe büyüyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

 1. 1 Gençlerle füze gönderdik! Gençlerle füze gönderdik!
 2. 2 Twitter'da dolandırıcı reklamlarına tıkladık! Twitter'da dolandırıcı reklamlarına tıkladık!
 3. 3 3.700 TL ile telefon, kulaklık ve akıllı saat aldık! 3.700 TL ile telefon, kulaklık ve akıllı saat aldık!
 4. 4 Yazılımcılara sorulan zor sorular Yazılımcılara sorulan zor sorular
 5. 5 Uygun fiyatlı Game Garaj Shark 5A inceleme! Uygun fiyatlı Game Garaj Shark 5A inceleme!
 6. 6 Uygun fiyatlı Logitech G102 Lightsync inceleme! Uygun fiyatlı Logitech G102 Lightsync inceleme!
 7. 7 Galaxy S20 FE kutusundan çıkıyor! Galaxy S20 FE kutusundan çıkıyor!
 8. 8 Windows'tan Mac'e geçenlere hayat kurtaran ipuçları! Windows'tan Mac'e geçenlere hayat kurtaran ipuçları!
 9. 9 49 TL'lik bileklik bu sefer şaşırttı! 49 TL'lik bileklik bu sefer şaşırttı!
 10. 10 Telefonu anahtara çeviren uygulama denedik! Telefonu anahtara çeviren uygulama denedik!