Corona virüsü salgını Netflix için fırsata dönüşüyor!


01 Mart 2020 Pazar 21:00
Corona virüsü salgını Netflix için fırsata dönüşüyor!

Corona virüsü salgını Netflix için bir fırsata dönüşüyor olabilir mi? Paylaşılan rakamlara ve hazırlanan raporlara göre gündemdeki yerini koruyan bu salgın, internet üzerinden izlenen videoların izlenme sayısını artırıyor.

Corona virüsü salgını Netflix için fırsat olabilir mi?

Bildiğiniz gibi Corona virüsü salgını gün geçtikçe gündemin içine daha da dahil oluyor. Tek tek kapanan fabrikalar, tedariklerini sağlayamadığı için satışlarda kısıtlamaya giden şirketlere kadar birçok sorunu beraberinde getiriyor. Çin’in teknoloji ekosistemindeki önemi ise daha da iyi anlaşıldığı bu salgın sonrası birçok teknoloji devi beklenen satış rakamlarına ulaşamayacağını açıkladı.

Teknoloji şirketleri için işler yolunda gitmiyor ancak aynı durum Netflix cephesi için geçerli değil. Bu bağlamda ünlü platformun hisselerinde bir artış görüldü. Bu artışın sebebi Corona virüsü salgını oldu. Kısa sürede yüzde 0.8’lik bir artış yakalayan Netflix, bu salgını fırsata çevirmiş gibi duruyor.

Corona virüsü salgını küresel ekonomiye zarar verse de kendisinin Netflix’e büyük bir kazanç sağlaması dikkatleri bu yöne çevirdi. Zira insanlar artık bu platformda yer alan içerikleri daha çok izliyor ve bunu bir ihtiyaç olarak görüyor.

Corona virüsü salgını Netflix

Dünyada ve Çin’in birçok kentinde sokağa çıkma yasakları ve karantinaya alınan bölgeler dışında yaşanan salgın korkusu birçok kişiyi eve hapsetti. Evlerine çekilen bu kişiler ise internet üzerinden ulaşılan platformlara yöneldi ki bunlardan en önemlilerinden birisi olan Netflix Corona virüsü salgınını fırsata çeviriyor gibi duruyor.

Uzmanlar tarafından yapılan tahminlere göre, Corona virüsü salgını Netflix için karlı olacak. Bu hafta platformun hisselerinde düşük de olsa yaşanan artışın ilerleyen günlerde daha fazla olacağı tahmin ediliyor. Yapılan tahminleri bir rapor haline getiren yetkililerin hazırladığı listede Netflix’in yanı sıra liste Facebook, Amazon, Peleton hatta Slack ve Variety için de tahminler bulunuyor.

Yaşanan bu durum sayesinde Netflix ile beraber Disney Plus, HBO Max ve benzeri platformlar da toplam kullanıcı sayısını artıracağı tahmin ediliyor.

Peki, Corona virüsü salgını ne durumda?

Yeni yayımlanan rakamlara göre 83 bine ulaşan salgın bulaşan kişi sayısının yanında 3 bine yakın doğrulanmış ölüm vakası bulunuyor. Dünya çapında yayınlanan bu rakamlara bakıldığında 36 bin hastanın iyileştiği aktarılıyor.
yazarNilay Kamu

Gazi Üniversitesi Gazetecilik bölüm ikinciliği mezunu, üniversite yıllarından beri de bilim ve teknoloji alanına ilgi duyan bir gazeteci. Birçok mecrada görev alıp haber düzenleyen editör, yazdığı yazılar ve haberler ile tecrübe kazanıp, ilerleyen yıllarda çok daha iyi yerlere gelmek istiyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Corona virüsü salgını Netflix için fırsata dönüşüyor! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Corona virüsü salgını Netflix için fırsata dönüşüyor! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Corona virüsü salgını Netflix için fırsata dönüşüyor! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Yok böyle monitör! LG Ultragear 27GN950 inceleme Yok böyle monitör! LG Ultragear 27GN950 inceleme
  2. 2 Yılların iOS efsanesini Android ile bitirdik! Yılların iOS efsanesini Android ile bitirdik!
  3. 3 Huawei Mate 40 serisi tanıtıldı! İşte detaylar Huawei Mate 40 serisi tanıtıldı! İşte detaylar
  4. 4 En efsane telefon bu! Lenovo Legion Pro inceleme En efsane telefon bu! Lenovo Legion Pro inceleme
  5. 5 Yıllardır beklenen teknoloji! Mırıldanarak şarkı bulduk Yıllardır beklenen teknoloji! Mırıldanarak şarkı bulduk
  6. 6 Şarj canavarı realme 7 Pro kutusundan çıkıyor! Şarj canavarı realme 7 Pro kutusundan çıkıyor!
  7. 7 Yedeklediğimiz veriler ne kadar güvende? İşte cevabı! Yedeklediğimiz veriler ne kadar güvende? İşte cevabı!
  8. 8 Vivo X50 Pro elimizde! Türkiye'de ilk... Vivo X50 Pro elimizde! Türkiye'de ilk...
  9. 9 1 ayda 16 bin liralık kasa topladık! 1 ayda 16 bin liralık kasa topladık!
  10. 10 Online market alışverişi artık çok kolay! Online market alışverişi artık çok kolay!