“Coronavirüs laboratuvarda üretildi” iddialarına yanıt


20 Nisan 2020 Pazartesi 20:30
coronavirüs, wuhan

Profesör Luc Montagnier

Coronavirüs için patent alındığı iddiası

Daha önce de, Fransız Pasteur Enstitüsü‘nün 2003 yılında Sars Cov-2 ile ilgili bir patent aldığı iddia edilmişti. Enstitü ise, Corona virüsü ailesinden olan Sars Cov virüsünün varlığının 2004 yılında Enstitü tarafından keşfedildiğini ve bu keşfin patentlendiği açıklandı.

Enstitü özellikle de bu habei yayan kişilerin, birden fazla Corona virüsü çeşidi olduğunu bilmediklerini ve bu yüzden halkı da yanlış bilgilendirdiklerini açıkladı. Corona, virüsün taçlı dış kabuk yapısından dolayı bu virüs ailesine verilen genel bir adlandırma.

Nobel ödüllü Profesör, Wuhan iddiasını yeniledi

Bilim insanları bu iddiaların her zaman devam edeceği ve komplo teorisyenlerinin durmayacağının farkında. Şu an için halen virüsün ilk olarak nereden çıktığına dair araştırmalar devam ediyor. Üç gün önce Nobel ödüllü Viroloji uzmanı Profesör Luc Montagnier’in yaptığı, Coronavirüs RNA dizilimin bazı parçalarının HIV virüsü ile benzer yapıda olduğunu savunmuştu.

Aşı karşıtı çalışmalarla da tanınan Profesör Luc Montagnier’in bu tezine karşı, bilim insanları virüsler arasında genom dizilimlerinde her zaman benzerlikler olabileceği, bunun üzerinden insanları kandırmanın bilim etiğine sığmadığını düşünüyor.

Montagnier, 2008 yılında yaptığı AIDS‘e neden olan HIV virüsüne dair keşfi sonrası, suyun hafızası ve aşı karşıtlığı gibi bilim dışı tartışmalara destek vermesiyle biliniyor. Ancak şu anda bir çok bilim insanı bu kaynak araştırmasından çok aşı geliştirme için efor sarfetmekte.

Bu iddiaları, Trump başta olmak üzere ABD hükumetine yakın bir çok isim uzun süredir dillendiriyor. Bilim insanları ise insan eliyle üretime dair kanıt olmadığını ve hastalıkla başa çıkmak için çözümler bulmaya odaklanılmasını istiyor. Peki bu komplo teorilerine nasıl bakıyorsunuz? Yorumlarınızı bekliyoruz?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

9 yorum - ““Coronavirüs laboratuvarda üretildi” iddialarına yanıt”

 1. Ziyaretçi dedi ki:

  eğer böyle bir şey olsaydı emin olun cocukları korumazlardı.

 2. Ziyaretçi dedi ki:

  Çok doğru bence biri üretti biri ilerde kullanmak için ilacını yaptı biride yaydı dünyadaki yaşlı nüfusu azaltmak için yapılmış ***** Yapana göre bir taşla iki kuş vurmuş olacaklardı.

 3. Ziyaretçi dedi ki:

  birilerinin birşey demesine gerek yok bu işte birşeylerin döndüğü belli ama kimse ağzını açıp gık diyemez 3. dünya savaşı çıkar abd çin arasında diğer ülkelerde bu savaşın tarafları olur millete sessiz sedasız unutturacaklar birkaç yıl içinde olan ölenlere kayıp yaşayanlara olacak filmler kitaplar çıkacak sonra başka bir bela çıkar son 20 yıldır durum bu

 4. Ziyaretçi dedi ki:

  Veyis Özen Ertuğ bu konuyla sizle nasıl iletişim yapabilirim

  1. Ziyaretçi dedi ki:

   Yorumlara şimdi bakabildim, buradan yardımcı olmaya çalışayım isterseniz.

 5. Ziyaretçi dedi ki:

  Kim ben yaptım der ki savaş sebebi…

 6. Ziyaretçi dedi ki:

  yav he he

 7. Ziyaretçi dedi ki:

  Profesör Luc montagnier haklı, bu virüsü birileri geliştirdi ve yaydı. Bir pazardan dünyaya yayıldı çok gerçekçi değil. Ayrıca aşı karşıtı olması boşuna değil. Nobel ödüllü adam aptal değil.

 8. Ziyaretçi dedi ki:

  minareyi çalan kilifini hazirlamistir ata sozumuzu hatirlatirim
  tabiki sorun zaten virusu kimin yaydigi nasil yapildigi degil adamlar salak degil heralde yaptiklarinin arastirilacagini biliyolar o yusden kendi olusan dogal kuvvetli virusu saldilar

" “Coronavirüs laboratuvarda üretildi” iddialarına yanıt konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere “Coronavirüs laboratuvarda üretildi” iddialarına yanıt ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda “Coronavirüs laboratuvarda üretildi” iddialarına yanıt ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

 1. 1 BİM'den 250 liralık kulaklık alırsanız ne olur? BİM'den 250 liralık kulaklık alırsanız ne olur?
 2. 2 Çekiliş mafyası, insanları kandırıyor mu? Çekiliş mafyası, insanları kandırıyor mu?
 3. 3 Türkiye'de iPhone 12 Pro kutusundan neler çıkıyor? Türkiye'de iPhone 12 Pro kutusundan neler çıkıyor?
 4. 4 MSI Immerse GH61 kulaklık incelemesi! MSI Immerse GH61 kulaklık incelemesi!
 5. 5 Xiaomi Mi 10T Pro kutu açılışı - Efsane telefon! Xiaomi Mi 10T Pro kutu açılışı - Efsane telefon!
 6. 6 Apple saatleri pahalı aksesuarlardan kurtardık! Apple saatleri pahalı aksesuarlardan kurtardık!
 7. 7 FujiFilm X-T200 vLogger KİT inceleme! FujiFilm X-T200 vLogger KİT inceleme!
 8. 8 Mac bilgisayarı yüzde 20 hızlandırdık! Mac bilgisayarı yüzde 20 hızlandırdık!
 9. 9 800 liralık Sphero Mini Robot incelemesi! 800 liralık Sphero Mini Robot incelemesi!
 10. 10 Rode NT-USB Mini inceleme! Rode NT-USB Mini inceleme!