Corsair XMS3 DHX 4 GB DDR3 Kit


27 Ağustos 2008 Çarşamba 21:00
Corsair XMS3 DHX 4 GB DDR3 Kit
Corsair genellikle yüksek performans arayan üst düzey kullanıcılara özel ürünler sunan bir üretici durumunda. Flash depolama ve sistem belleği konusundaki iddiasını her alanda sürdüren Corsair, 4 GB’lık DDR3 setleriyle ilgi çekiyor. Özellikle 64 bitlik işletim sistemi kullanan kullanıcıların tercihi olan 4 GB bellek miktarı, gittikçe yayılıyor. Şimdi bu gelişmiş belleklere yakından bakalım, özelliklerini inceleyelim.

Gelişmiş Isı Giderme Özelliği

Öncelikle bu belleklerin bir miktar overclock yapmayı isteyecek kullanıcılara hitap ettiğini söyleyelim. Çünkü zaten yeterince pahalı olan DDR3 belleklerin bu ürünler gibi iyilerini aldığınızda masum masum yerinde oturmaları sizin için kârdan zarar anlamına geliyor. Bellekler tek başlarına çok da agresif zamanlamalara sahip değiller. Fakat üzerindeki özel soğutucu biraz gerilimle birlikte belleğin daha hızlı çalışmasına olanak veriyor.


Büyük hâli için resmin üzerine tıklayın!

DHX olarak anılan sistem Dual-path Heat Exhaust, Türkçe’siyle iki kanaldan ısı atımı anlamına geliyor. Hem belleklerin üzerinde ısı dağıtıcı plakalar bulunurken aynı zamanda bellek modüllerinin üzerinde durduğu baskılı devre kartından da ısı çeken bir ısı emici mevcut. Devre kartı üzerinden ısı çeken ısı emiciler soğutmaya o kadar da etki etmiyor; ama ince profilde belleklerin daha iyi soğumasına yardımcı olan bir ısı dağıtıcı sistem kullanılmış.

Performans Değerleri


Büyük hâli için resmin üzerine tıklayın!

Corsair‘in 1333 MHz hızında çalışan DDR3 belleği iki tane 2 GB‘lık bellekten oluşuyor. Belleğin gecikme süreleri 1,6 Volt seviyesinde 9-9-9-24 gibi aslında pek de agresif olmayan değerlere sahip. Hatta OCZ’nin Platinum DDR3 bellekleriyle kıyasladığımızda arada ciddi de bir fark var ([email protected],8 V). İşin bir de şu kısmı var: Her ne kadar kaliteli belleklerde daha fazla hız aşırtma (overclock) potansiyeli olsa da varsayılan hızlarda nasıl çalıştıkları da çok önemli. Zira bu tür üst seviye ürünleri bile sadece tak ve çalıştır şeklinde kullanmak isteyen birçok kullanıcı var.

Voltajı Siz Verin


Büyük hâli için resmin üzerine tıklayın!
Corsair’in bu ürünü yüksek performans için üretilmiş olan diğer DDR3 belleklere göre 1,7 Volt gibi tutucu bir seviyede gerilim kullanıyor. Açıkçası biz 1,8 Volt ve altını görünce garipsiyoruz. Dolayısıyla 1,9 V seviyelerine kadar ilerleyerek bu belleklerle çok daha fazlasını alabileceğinizi düşünüyoruz.


Yorumlar

Corsair’in bu ikili 4 GB‘lık bellek setine baktığımızda, varsayılan olarak daha performanslı çalışan DDR3 belleklerin piyasada mevcut olduğunu görüyoruz; fakat ısı dağıtıcı açısından Corsair size bir miktar daha avantaj sağlayabilir. Ayrıca 4 GB’lık eşleşmiş bellek seti olması da önemli bir artısı. Çünkü hız aşırtma denemelerinizde modüllerden birinin diğerine ayak uyduramadığını görmek sinir bozucu olacaktır.

DDR3 bellekler hâlâ çok pahalı. Umarız Corsair gibi bilinen üreticiler bu işe biraz daha eğilir de artık 2009 yılında daha az DDR2 ve daha fazla DDR3 görebiliriz.Corsair XMS3 DHX 4 GB DDR3 Kit
(TW3X4G1333C9DHX)
Bellek

Büyüklük: 2 tane 2 GB eşlenmiş modül
Çalışma hızı: 1333 MHz
Gecikme süreleri: 9-9-9-24
Çalışma gerilimi: 1,7 Volt

Üretici: Corsair / ABD
Fiyat: 329 dolar + KDV
Dağıtıcı:
DijitalTrend Satın al!

Yazan: Berkin Bozdoğan
SDN – http://shiftdelete.net
yazarVolkan Bilgin

14 yıldır profosyonel olarak bilişim sektöründe çalışan Volkan tam bir teknoloji meraklısı, sinema tutkunu, oyun bağımlısı. Bir çok teknolojinin çıkışına şahitlik eden Volkan ayrıca müzik, resim ve heykelle de uğraşıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Corsair XMS3 DHX 4 GB DDR3 Kit”

 1. Ziyaretçi dedi ki:

  Çok pahalı para mı yter buna bunları kullanacağıma alırım overclock yapılmış 1200 MHz’lik ddr2 bellek daha iyi….

" Corsair XMS3 DHX 4 GB DDR3 Kit konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Corsair XMS3 DHX 4 GB DDR3 Kit ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Corsair XMS3 DHX 4 GB DDR3 Kit ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

 1. 1 Xiaomi Mi 10T Pro kutu açılışı - Efsane telefon! Xiaomi Mi 10T Pro kutu açılışı - Efsane telefon!
 2. 2 Apple saatleri pahalı aksesuarlardan kurtardık! Apple saatleri pahalı aksesuarlardan kurtardık!
 3. 3 FujiFilm X-T200 vLogger KİT inceleme! FujiFilm X-T200 vLogger KİT inceleme!
 4. 4 Mac bilgisayarı yüzde 20 hızlandırdık! Mac bilgisayarı yüzde 20 hızlandırdık!
 5. 5 800 liralık Sphero Mini Robot incelemesi! 800 liralık Sphero Mini Robot incelemesi!
 6. 6 Rode NT-USB Mini inceleme! Rode NT-USB Mini inceleme!
 7. 7 PlayStation 5'te Trabzon'u savunduk! PlayStation 5'te Trabzon'u savunduk!
 8. 8 Yetkili bi abi ile teknoloji sohbeti gerçekleştirdik! Yetkili bi abi ile teknoloji sohbeti gerçekleştirdik!
 9. 9 Apple Watch Series 6 inceleme! Apple Watch Series 6 inceleme!
 10. 10 Apple Gündem: Apple M1 işlemcisi ne kadar güçlü? Apple Gündem: Apple M1 işlemcisi ne kadar güçlü?