Corsair yeni MP400 m.2 NVMe SSD’lerini tanıttı!


10 Ekim 2020 Cumartesi 09:00
Corsair yeni MP400 m.2 NVMe SSD’lerini tanıttı!

Teknolojinin gelişmesi ile birlikte, depolanması gereken verilerin miktarı da artmaya başladı. Kurumsal firmaların haricinde, kişisel amaçlı kullanımlar için de depolama birimleri önemli bir hal almaya başladı. Disk kapasiteleri haricinde, bu disklerin hızları da verilere ulaşırken geçen süreyi önemli şekilde etkiliyor. SSD diskler ise oldukça yüksek hızlar sunabiliyor. Şimdi de yeni tanıtılan Corsair MP400 m.2 NVMe SSD özellikleri belli oldu.

Depolama birimi pazarındaki rekabet giderek artarken, Samsung liderliği elinde bulunduruyor.

Corsair MP400 m.2 NVMe SSD özellikleri

PCIe 4.0 teknolojisinin yaygınlaşması ile birlikte, daha yüksek kapasiteli M.2 NVME SSD’ler de üretilmeye başlandı. Ancak yeni SSD’lerini tanıtan Corsair, PCIe 3.0 destekli MP400 serisi ile birlikte orta seviye kullanıcıları hedeflemiş durumda. 3D QLC NAND bellek kullanan SSD’ler, ne yazık ki SLC veya MLC belleklere sahip değil. Başlangıç olarak 1 TB kapasite sunan Corsair, en tepede 8 TB kapasite sunmuş durumda.

Corsair MP400 m.2 NVMe SSD özellikleri arasında dikkat çeken detaylardan birisi de okuma ve yazma hızları. 1 TB kapasiteye sahip sürüm 3.480 MB/s okuma ve 1.800 MB/s yazma değerine sahip. 2 TB ve üstü kapasiteye sahip modeller ise 3.480 MB/s okuma ve 3000 MB/s yazma değerine sahip. Özellikle 4 TB ve 8 TB kapasiteye sahip sürümler, 4K rastgele okuma ve yazma hızları ile dikkat çekiyor.

1 TB ve 2 TB kapasiteye sahip modeller Phison E16, 2 TB ve 8 TB kapasiteye sahip modeller ise Phison E12S denetleyicisi kullanıyor. 8 TB haricinde tüm sürümlerin ortalama 1 ile 3 hafta arasında pazardaki yerini almaları beklenirken, 8 TB modelin 2 ile 4 hafta arasında raflarda olması bekleniyor. 5 yıllık garantiye sahip modeller, Corsair’in ücretsiz SSD Toolbox yazılımı ile birlikte geliyor.

Eğer X570 veya B550 model bir anakart kullanıyorsanız ve daha yüksek hızlara ihtiyacınız varsa, PCIe 4.0 destekli SSD’lere bakabilirsiniz.
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “Corsair yeni MP400 m.2 NVMe SSD’lerini tanıttı!”

 1. Ziyaretçi dedi ki:

  Yayınlamış olduğuz listede bir yanlışlık olabilir mi acaba? Hızlar PCIe 3.0 teknolojisine ait gibi duruyor. PCIe 4.0 için yapılan SSD lerin hızlarının bu hızların çok yukarısında olması gerekir.

  1. Ziyaretçi dedi ki:

   Merhabalar, ürünlerin PCIe 3.0 destekli olduğunu tablo üstündeki paragrafta hali hazırda belirttik. Ek olarak, son kısımda da daha yüksek hızlara ihtiyacınız varsa PCIe 4.0 teknolojisini kullanan SSD’lere yönelebilirsiniz diye belirttik.

" Corsair yeni MP400 m.2 NVMe SSD’lerini tanıttı! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Corsair yeni MP400 m.2 NVMe SSD’lerini tanıttı! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Corsair yeni MP400 m.2 NVMe SSD’lerini tanıttı! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

 1. 1 Samsung Galaxy S20 FE satın almak için 5 sebep! Samsung Galaxy S20 FE satın almak için 5 sebep!
 2. 2 11 yaşındaki teknoloji editörünün çantasında ne var? 11 yaşındaki teknoloji editörünün çantasında ne var?
 3. 3 SDN ofisi olarak Karadeniz'i turladık! SDN ofisi olarak Karadeniz'i turladık!
 4. 4 Bedava kahve getiren uygulamalar Bedava kahve getiren uygulamalar
 5. 5 iPhone 12 Pro kutusundan çıkıyor (Video) iPhone 12 Pro kutusundan çıkıyor (Video)
 6. 6 Kojima yeni oyunu için harekete geçti Kojima yeni oyunu için harekete geçti
 7. 7 Buraların kralı neden Samsung? Buraların kralı neden Samsung?
 8. 8 Yok böyle monitör! LG Ultragear 27GN950 inceleme Yok böyle monitör! LG Ultragear 27GN950 inceleme
 9. 9 Yılların iOS efsanesini Android ile bitirdik! Yılların iOS efsanesini Android ile bitirdik!
 10. 10 Huawei Mate 40 serisi tanıtıldı! İşte detaylar Huawei Mate 40 serisi tanıtıldı! İşte detaylar