Okunma

Cortana ile Pizza Siparişi!


09 Aralık 2014 Salı 12:00
Cortana ile Pizza Siparişi!

Microsoft‘un Windows Phone‘da kullanıma sunduğu sesli kişisel asistanı Cortana her geçen gün gelişiyor. Yeni özelliklerle ve entegrasyonlarla güncellenen asistanın son yeteneği ise kullanıcıların pizza siparişlerinde en büyük yardımcısı durumuna gelmesi. 

Dominos uygulaması ile etkileşim

Windows Central sitesinin haberine göre, Birleşik Krallık ve İrlanda Cumhuriyeti’nde geçerli olan uygulamaya göre, Cortana pizza siparişlerinde Windows Phone kulanıcılarına destek sağlıyor. Dominos Pizza‘nın Winows Phone uygulamasına eklenen Cortana ses etkileşimi desteği sayesinde çalışan sistem ile sipariş öncesi detaylar almak mümkün.

14-12/09/dominos-pizza-007.jpg

Ürün ve mağaza bilgileri

Windows Phone kullanıcıları “Domino, kampanyaları göster”, “Domino, pizzaları göster”, “Domino, mağaza ayrıntılarını göster” şeklinde komutlar ile Dominos Pizza‘nın ürünleri, kampanyaları ve mağazaları hakkında bilgi alabiliyor. Ayrıca, sipariş verilmesi halinde alışveriş sepetinin sesli olarak kontrol edilebilmesi de mümkün. Buna rağmen, sadece sesli komutlar ile sipariş oluşturmak henüz mümkün değil.

:: Sesli kişisel asistanları ne sıklıkla kullanıyorsunuz?
yazarAzim Köse

Ege Üniversitesi, Sinema TV Bölümü Yüksek Lisans mezunu olan Azim, 4 yıldır farklı mecralarda teknoloji hakkında haberler ve makaleler yazıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

14 yorum - “Cortana ile Pizza Siparişi!”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  dominosatan pizza sipariş verilirmi hayatımda yediğim en kötü pizzalar çok daha küçük işletme olup mükemmel pizza yapan yerler var bu arada cortana bizimle değılsın

 2. SDN Okuru dedi ki:

  ”İyi sanatçılar kopyalar, Büyük sanatçılar çalar” diyen jobs ‘un kurduğu şirketin fanboyları tarafından hızsızlıkla eleştirilen bir şirketin ürünü hiç güleceğim yoktu 🙂

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Birisi benim için sipariş verebilir mi?

 4. SDN Okuru dedi ki:

  Steve Job keske erken ölmeseydi simdi Apple Siri ile neler yapardik

 5. SDN Okuru dedi ki:

  WP önce temel telefon işlevlerini yerine getirsin kafi

 6. SDN Okuru dedi ki:

  Apple başlatır diğerleri 3-5 yenilik ekler. Bundan başka bir şey görmüyorum. Bir de Samsung’un hiç kullanılmayan inovasyonları yok mu beni benden alıyor.

 7. SDN Okuru dedi ki:

  Sonunda görmek istediğim gelişmeler, sadece kendine çalışan bir asistan yerine bu şekilde çalışması güzel, mesela play music with deezer denebilmesi gerekirken daha böyle bir destek gelmedi hiçbirinden.

 8. SDN Okuru dedi ki:

  Ben İphone Dan lahmacun siparişi veriyorum

 9. SDN Okuru dedi ki:

  Ms mi apple çakması hiç gülecrğim yoktu

 10. SDN Okuru dedi ki:

  microsoft baştan aşağı hırsız bir firma. windows’u bile mac os’dan çaldı. Apple olmasa bu şirket batar. Kimden fikir çalacak yoksa.

 11. SDN Okuru dedi ki:

  uygulamalarla etkileşimli sesli asistan sayesinde çok şeyler yapılabilir

 12. SDN Okuru dedi ki:

  aman ne büyük gelişme. kendine bi ekosistem kur…. huuuuu MS bacıııı

 13. SDN Okuru dedi ki:

  Lm 1320 alma sebebim di ama 2015 tede gelmezse harbi küfür ü hak ediyor

" Cortana ile Pizza Siparişi! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Cortana ile Pizza Siparişi! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Cortana ile Pizza Siparişi! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "