Okunma

Cortana, Siri’ye Sataşmayı Sürdürüyor!


22 Kasım 2014 Cumartesi 09:00
Cortana, Siri’ye Sataşmayı Sürdürüyor!

Microsoft‘un iPhone‘a göndermeler içeren reklam filmlerine bir yenisi daha eklendi. Lumia 830 ve iPhone 6‘nin başrollerde yer aldığı yeni filmde, önceki filmlerde olduğu gibi rakip platformların sesli kişisel asistanları Cortana ve Siri‘nin atışmasına tanık oluyoruz.

:: Cortana Siri’ye Sataşmayı Sürdürüyor!

Sadece daha büyük

Yeni reklamın en büyük vurgusu iPhone 6′nin büyüyen ekranı ve boyutları üzerine. Microsoft, reklam fiminde ana mesajı iPhone 6‘nin sadece büyüdüğü ancak gelişmediği üzerine kurgulamış. Diğer reklamlara benzer bir şekilde Cortana ve Siri‘nin selamlaşmasıyla başlayan filmde ayrıca Lumia 830‘un spesifik bazı özelliklerine de dikkat çekiliyor.

Windows Phone özellikleri

Reklamda Cortana, Siri‘yi iPhone 6’nin yeni görünümünden dolayı tebrik ederek söze başlıyor ve Lumia 830‘un sahip olduğu aramalarda hatırlatma özelliği ve trafik uyarıları özelliğine dikkat çekerek Siri‘ye bunlara sahip olup olmadığını soruyor. Siri ise sadee daha büyük olduğunu söyleyerek Cortana’ya aslında istemiş olduğu cevabı veriyor. Bakalım Microsoft, iPhone karşıtı reklamlarını önümüzdeki günlerde de sürdürecek mi?

:: Microsoft’un reklam stratejisini beğeniyor musunuz?
yazarAzim Köse

Ege Üniversitesi, Sinema TV Bölümü Yüksek Lisans mezunu olan Azim, 4 yıldır farklı mecralarda teknoloji hakkında haberler ve makaleler yazıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

21 yorum - “Cortana, Siri’ye Sataşmayı Sürdürüyor!”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  bknz yıl 1984 Bill Gates Apple'ın System denen işletim sistemini çalar, bknz Apple'ın iTunes'i yerine OneGroove yapmış bknz iCloud yerine OneDrive yani şimdide Siri yerine Cortana ulan Bill Gates o senin iddialı soru kalıpı ezberliyerek mezun olan zihniyetinin akışını durduruyim tek iyi yanı Kişiliği başka hiçbir şey etmez.

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Tramessiiiii…….

 3. SDN Okuru dedi ki:

  MS ‘nin Apple karşısında ezikliğini göstermekten başka işe yaramayan reklamlar bunlar

 4. mmrtylmz dedi ki:
 5. pinterest dedi ki:
 6. mmrtylmz dedi ki:
 7. SDN Okuru dedi ki:

  O değil de nerede kaldı bu 830 ekim dediler aralık oldu hala yok piyasada

 8. SDN Okuru dedi ki:

  apple belki donanım olarak çok fazla bir şey ekleme gereği duymuyor telefonlara ama, adamlar sağlam telefonu yapıyor. samsung’un ve windows’un, apple ile kolay kolay baş edebileceğini sanmıyorum

 9. alig_6 dedi ki:

  Hahahah izlerken keyif aldým. Gayet baþarýlý olmuþ

 10. mmrtylmz dedi ki:

  Windows git gide kendini geliþtiriyor. Akýllý yazýlýmlar kýsmýnda kimse windows’un eline su dökemez. Intel’in de mobil ve pc iþlemci birimleri birleþti. Yakýnda tüm lumialarda intel tabanlý çipsetler kullanýlmaya baþlanabilir. Ve bu olduðunda lumialarýn bilgisayardan farký olmayacak. Her lumia modeli ayný sürüm iþletim sistemiyle çalýþabiliyor. Bu da güncellemeler konusunda microsoft’a ve lumia kullanýcýlarýna büyük katký saðlýyor. Sadece amiral gemilerinde denim sürümü olacak diye düþünüyorum. Geleceðin telefonlarý yeterli donanýmý kullanýp tasarým konusunda kendini geliþtirirlerse microsof lumia’lar olabilir.

 11. pinterest dedi ki:

  Microsoft’un adam gibi yaptýðý sayýlý ürü***** isminden dolayý bile ölü doðdu diye düþünüyordum ***** kadar da baþarýlý olacaðýný düþünmemiþ***** />

  Bu arada You always make me smile þarkýsýný koymalarýna anlam veremedim ben

 12. SDN Okuru dedi ki:

  Adamlar appledan çaldıkları fikri apple karşı kullanmaya çalışıyor. Microsoft gelmiş geçmiş en büyük hırsızdır.

 13. SDN Okuru dedi ki:

  Ancak siriye sataşırlar. İkide bir telefon çıkarıp cortana ile uğraşacaklarına biraz uygulama kısmında yapımcıları teşvik etseler, birde sistemin gelişimini hızlandırsalar çok daha iyi olurdu. İşleri güçleri zort ana olmuş.

 14. SDN Okuru dedi ki:

  Siri de hatırlatabiliyor. Remind me that deyip istediğini hatırlatabiliyorsun.

 15. SDN Okuru dedi ki:

  Microsoft ilk önce uygulama mağazasını geliştirsin ondan sonra apple a laf atsın.Biraz türkiyeye önem verip cortanayı türkiyeye getirsin ondan sonra microsofta olan bakış açısı değiş***** sesli asistana bakarak telefon almaz sistemi ve mağazayı geliştirmeli Microsoft.

 16. SDN Okuru dedi ki:

  Çok iyi reklam yapıyorlar ama 😀 çok gülüyorum her izlediğimde 😀 Sirinin gelişemediği gerçeği falan. 😀 bi tane Miami yapımı Blue var oda bi tane yapmış cortana ve siri ye 😀 ondada siri sonunda Oh! I can band diyor 😀 krize girdim onu izledikten sonra 😀

" Cortana, Siri’ye Sataşmayı Sürdürüyor! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Cortana, Siri’ye Sataşmayı Sürdürüyor! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Cortana, Siri’ye Sataşmayı Sürdürüyor! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "