COVID-19 projelerine TÜBİTAK’tan binlerce lira burs


08 Nisan 2020 Çarşamba 13:00
COVID-19 projelerine TÜBİTAK’tan binlerce lira burs

Corona virüsünün insanlarda erken teşhisi ve tedavisi için birçok yol deneniyor. Türkiye de bu noktada yeni bir burs programını duyurdu. Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Twitter hesabı üzerinden yeni bir paylaşım yaptı. Bu paylaşımda COVID-19 projeleri için TÜBİTAK STAR Burs Programı adlı yeni bir projeyi duyurdu. Corona virüsüne karşı ilaç ve aşı geliştirmenin de dahil olduğu Ar-Ge projelerini içine alacak burs programının detaylarına bir bakalım.

TÜBİTAK STAR Burs Programı detaylar

Bakan Varank’ın attığı tweette ise: ”TÜBİTAK Stajyer Araştırmacı Burs kapsamında Ar-Ge projelerinde çalışmak isteyenler için Covid-19’a karşı, aşı ve ilaç geliştirme dahil.”  deniyor. Lisans, yüksek lisans, doktora ve doktora sonrası araştırcımacılara seslenen Varank, bursun detaylarının olduğu internet sayfasının bağlantısını da paylaştı.


Bu duyuru sonrası TÜBİTAK tarafında yoğun ilginin olduğunu aktaran Varank, 6 bin TL’ye kadar burs verileceğini duyurdu. TÜBİTAK’ın internet sitesinde ise şu ifadelere yer veriliyor:

”Ülkemizin COVID-19 salgını ile mücadelesine katkı vermek; salgının toplumda yayılımının en aza indirilmesi ve kontrol altına alınmasını sağlamak, başta risk altındaki gruplar olmak üzere toplum sağlığının korunması ve salgının olumsuz sosyo-ekonomik etkilerini hafifletmek amacıyla STAR – Stajyer Araştırmacı Burs Programını çağrıya açıyoruz.

COVID-19’un teşhis ve tedavisinde kullanılan ürünler, ortam koşullarının iyileştirilmesine yönelik ekipmanlar ile hastalıkların önlenmesinde etkili koruyucu ürünlerin geliştirilmesi ve yeni tip koronavirüs mücadelesi ile ilişkili olabilecek tüm kamu destekli Ar-Ge projelerine destek veriyoruz.

Bu doğrultuda, ülkemizde COVID-19 ile mücadele eden yetkin bilim insanlarının nitelikli projelerinde görev almak isteyen lisans, tezli yüksek lisans ve doktora öğrenimi gören öğrencilerimizin ve doktora sonrası araştırmacıların programa başvurularını bekliyoruz.

‘Koronavirüs, alacağımız tedbirlerden güçlü değildir’, dediğimiz bu dönemde, araştırmacılarımızın işbirliği yapma potansiyelini artırmayı amaçlayan çağrımıza başvurular 08.04.2020 tarihinden itibaren yapılabilecektir.”

12 ay süreli olan burs programına aynı zamanda 19 Nisan’da son başvurunun alıncağını belirtelim. Söz konusu açıklamayla birlikte burs programına başvurmak isteyenler için şuraya bir bağlantı ekliyoruz.
yazarNilay Kamu

Gazi Üniversitesi Gazetecilik bölüm ikinciliği mezunu, üniversite yıllarından beri de bilim ve teknoloji alanına ilgi duyan bir gazeteci. Birçok mecrada görev alıp haber düzenleyen editör, yazdığı yazılar ve haberler ile tecrübe kazanıp, ilerleyen yıllarda çok daha iyi yerlere gelmek istiyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “COVID-19 projelerine TÜBİTAK’tan binlerce lira burs”

 1. Ziyaretçi dedi ki:

  O bursu alacaklar boş işler yapacak

" COVID-19 projelerine TÜBİTAK’tan binlerce lira burs konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere COVID-19 projelerine TÜBİTAK’tan binlerce lira burs ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda COVID-19 projelerine TÜBİTAK’tan binlerce lira burs ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

 1. 1 Şarj canavarı realme 7 Pro kutusundan çıkıyor! Şarj canavarı realme 7 Pro kutusundan çıkıyor!
 2. 2 Yedeklediğimiz veriler ne kadar güvende? İşte cevabı! Yedeklediğimiz veriler ne kadar güvende? İşte cevabı!
 3. 3 Vivo X50 Pro elimizde! Türkiye'de ilk... Vivo X50 Pro elimizde! Türkiye'de ilk...
 4. 4 1 ayda 16 bin liralık kasa topladık! 1 ayda 16 bin liralık kasa topladık!
 5. 5 Online market alışverişi artık çok kolay! Online market alışverişi artık çok kolay!
 6. 6 11 yaşındaki Kerem'den EBA ve tablet tavsiyeleri! 11 yaşındaki Kerem'den EBA ve tablet tavsiyeleri!
 7. 7 Oppo Reno4 inceleme - Tasarıma bayıldık! Oppo Reno4 inceleme - Tasarıma bayıldık!
 8. 8 Furkan 10 bin liralık drone'u kırdı! - Neler oldu? Furkan 10 bin liralık drone'u kırdı! - Neler oldu?
 9. 9 Mobilden banka hesabı nasıl açılır? Mobilden banka hesabı nasıl açılır?
 10. 10 SDN Şampiyonlar Ligi! - Özel FIFA 21 turnuvası SDN Şampiyonlar Ligi! - Özel FIFA 21 turnuvası