Okunma

Çözüm Kumbarası İTÜ’lü Gençlerle Buluştu


14 Mart 2014 Cuma 15:15
Çözüm Kumbarası İTÜ’lü Gençlerle Buluştu

Intel’in Aralık ayında başlattığı, Türkiye’nin en kapsamlı sosyal inovasyon projesi olan Çözüm Kumbarası Projesi, gençleri Türkiye’nin geleceğini değiştirmeye davet ediyor. Intel Türkiye, Çözüm Kumbarası projesini gençlere tanıtmak ve katılımlarını teşvik etmek amacıyla üniversiteleri geziyor. Çözüm Kumbarası Roadshow’larının üçüncü durağı olan İstanbul Teknik Üniversitesi’nde Intel Türkiye Genel Müdürü Burak Aydın, teknolojinin bireylerin ve toplumların geleceğini değiştirip dönüştürme gücünü, bu alandaki hızlı gelişmeleri ve sosyal inovasyonun önemini anlattı.

Roadshow kapsamında daha sonra Ashoka tarafından, gençlere hayata geçirecekleri sosyal girişimcilik projelerinde yol göstermek amacıyla bir atölye çalışması gerçekleştirildi. Workshop’a katılan gençler, ekiplere ayrılarak belirledikleri toplumsal sorunlara yönelik çözüm önerileri oluşturdular. Daha sonra bu projeleri diğer ekiplere sundular, belirlenen kriterler doğrultusunda üzerlerinde tartıştılar.

Çözüm Kumbarası Roadshow’ları, 12 Nisan’da Eskişehir Anadolu Üniversitesi ve 30 Nisan’da da Kayseri Erciyes Üniversitesi ile devam edecek.

Çözüm Kumbarası Projesi nedir?

Intel, Ashoka, Endeavor ve Galata İş Melekleri (GBA) işbirliği ile genç fikirleri desteklemeye yönelik yeni sosyal inovasyon projesi Çözüm Kumbarası; gençlere, proje geliştirme eğitimleri, işbirliği fırsatları, mentorluk ve yatırım desteği sunarak iş çözümlerini hayata geçirmede gerekli tüm aşamalarda destek olan Türkiye’de gerçekleştirilen en kapsamlı girişimcilik ve sosyal inovasyon projesidir.

Proje kapsamında gençlerin teknolojiyi kullanarak farklı alanlarda toplumsal fayda sağlayacak yenilikçi iş çözümleri, www.cozumkumbarasi.com sitesinde biriktirilecek, fikirlerin hayata geçmesi için gerekli süreçler yönetilecek. Çözüm Kumbarası platformu ile Türkiye çapında yaklaşık 250 bin öğrenciye de ulaşılması, sosyal girişimcilik ve teknolojinin toplumsal fayda için kullanılması konularında farkındalık yaratılması hedefleniyor.

:: Çözüm Kumbarası Projesi’ni destekliyor musunuz?
yazarAli Aydoğdu

Yıllardır SDN Forum'da yöneticilik yapan Ali, artık teknoloji dünyasındaki son dakika gelişmeleriyle de sizlerle olacak.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Çözüm Kumbarası İTÜ’lü Gençlerle Buluştu konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Çözüm Kumbarası İTÜ’lü Gençlerle Buluştu ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Çözüm Kumbarası İTÜ’lü Gençlerle Buluştu ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "