Okunma

Creative de Çıkardı


05 Ocak 2009 Pazartesi 09:49
Creative de Çıkardı

Geçtiğimiz günlerde Creative‘in gizem katmaya çalışarak tanıttığı Zii “stemcell computing”, şirketin son büyük kozu olabilir. İş gücünün yarıya yakınını oluşturan 2.700 çalışanıyla yıl içerisinde yollarını ayırdığı ortaya çıkan Creative, bunun sebebini ise müzik çalarlarına olan talebin büyük düşüş göstermesi olarak açıkladı.

Yıl sonu itibarıyla yapılan mali sayımlarda, Haziran 2008‘in sonunda, bir yıl öncesine oranla %47 iş gücü kaybı yaşayarak 3.100 tam zamanlı işçi çalıştırdığı belirlenen Creative, 19,7 milyon dolar net zararı bir yerlerden telafi etmeye çalışıyor olsa gerek. Bakalım Zii ile ilgili umutlar ne yönde sonuç verecek.

:: Konuyla ilgili görüşlerinizi forumda paylaşın.

Bilgi İçin : Creative
yazarErhan Kahraman

ShiftDelete.Net'in ilk günlerinden itibaren ekibin bir parçası olan Erhan, uzun bir süre metin yazarı olarak içerik deneyimini zenginleştirdikten sonra tekrar yuvaya döndü.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Creative de Çıkardı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Creative de Çıkardı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Creative de Çıkardı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "