Okunma

Creative, İnternet Tablet Yapar mı?


12 Eylül 2008 Cuma 09:47
Creative, İnternet Tablet Yapar mı?

2008 başında Creative tarafından alınan bir patent, yeni bir ZEN internet tablet veya ZEN Vision medya oynatıcının ipuçlarını taşıyor. Firma tarafından medya oynatıcı olarak tanımlanan cihaz, bu sınıfa ait olmayan kamera gibi özellikler taşıyor. WiFi ve 32 GB kapasiteye sahip olduğu haberleri, bu cihazın sözü edilen X-Fi olduğu ihtimalini de eklerken, bazıları da patenti alınıp hiçbir zaman üretime geçememiş bir prototip olduğu kanısında.

İnternet Tablet de Olabilir

Ancak diğer söylemler de, patenti alınan cihazın WiFi, 32 GB hafıza, GPS ve dokunmatik ekrana sahip olduğu yönünde. Bu özellikler de Creative‘in bir internet tablet hazırlığında olduğu düşüncesini doğuruyor. Nisan ayında böylesi bir cihaz yapmanın teknik anlamda çok uğraştırıcı olacağını açıklayan Creative, öncesinde aldığı bu patent ile ne yapmayı planlıyor olabilir? Firmadan resmi bir duyuru olmadığı için ne yazık ki tüm söylentiler sadece teori düzeyinde kalıyor.

:: Sizce Creative internet tablet yapar mı?

Yazan: Erhan Kahraman
SDN – http://shiftdelete.net
yazarVolkan Bilgin

14 yıldır profosyonel olarak bilişim sektöründe çalışan Volkan tam bir teknoloji meraklısı, sinema tutkunu, oyun bağımlısı. Bir çok teknolojinin çıkışına şahitlik eden Volkan ayrıca müzik, resim ve heykelle de uğraşıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Creative, İnternet Tablet Yapar mı? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Creative, İnternet Tablet Yapar mı? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Creative, İnternet Tablet Yapar mı? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "