Cumhurbaşkanı’ndan yerli otomobil için yeni açıklama!


17 Şubat 2020 Pazartesi 10:00
Cumhurbaşkanı’ndan yerli otomobil için yeni açıklama!

Teknopark İstanbul 2. Etap Açılış Töreni’nde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan‘ın değindiği konulardan birisi de, yerli otomobil oldu. Beyin takımının Gebze’deki Bilişim Vadisi’nde çalışmalarını sürdürdüğünü belirten Erdoğan, birçok Türk mühendisin bu proje için yurt dışından ülkemize döndüğünü dile getirdi.

Araştırmacıların tecrübelerini ülkemize aktararak gençlere rol model olduğunu belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye’nin bu proje için yeterli güce sahip olduğunu vurguladı. Cumhurbaşkanı açıklamasına şu şekilde devam etti;

Cumhurbaşkanı Erdoğan yerli otomobil konusuna değindi

Bu merkezler birbirinden kıymetli firmalara girişimcilere ve cevval gençlerimize şu anda ev sahipliği yapıyor. TEKNOPARK İstanbul’da 312 şirket 5 binin üzerinde çalışanı istihdam ediyor. Savunma Sanayi’nde pek çok öncü proje buradan çıktı.

Ülkemizin gururu MİLGEM korvet, alay tankı ve amfibi hücum gemisi gibi projelerin AR-GE çalışmaları burada yürütülüyor. Ekonomi sanayi işbirliğinin iyi örnekleri burada sergileniyor. TEKNOPARK dışa bağımlılığımızı ortadan kaldırma hedefi ile çalışmalarını sürdürüyor.

Amacımız buranın 43 bin AR-GE mühendisinin çalıştığı dünyanın sayılı AR-GE merkezlerinden bir haline getirmektir. Hükümet olarak yatırım AR-GE istihdam desteği veriyoruz. Faizler düşmüş vaziyette. Şimdi üreticinin ciddi anlamda yatırım zamanıdır. Girişimci de üzerine düşeni yapsın diyorum sonra geç kalırsınız. Türkiye’yi en kısa zamanda 2023 hedeflerine kavuşturacağız.

Kardeşliğimize ülkemize ve milletimize olan inancımıza sıkıya sahip çıktığımız bu önerilerimize kimse mani olamaz.
yazarMehmet Ali Ertunç

2015 yılı Ekim ayında SDN ailesine dahil olan Mehmet Ali, İskenderun Teknik Üniversitesi'nde eğitim hayatına devam ediyor. Havacılık tutkusu her geçen gün artarken, silahlara ve otomobillere büyük ilgi duyuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

39 yorum - “Cumhurbaşkanı’ndan yerli otomobil için yeni açıklama!”

 1. Ziyaretçi dedi ki:

  Öyle demeyin beyler arabayı yaparlar ama şöyle; inşallahlarla maşallahlarla ya allahlarla açacaklarmış fabrikayı. hatta fabrikayı üç kere üfleyip hudaverdi hazretlerine okutacaklarmış 🙂

  1. Ziyaretçi dedi ki:

   Ancak dalga geçin. Başka işiniz yok değilmi..

 2. Ziyaretçi dedi ki:

  helaaalllll !
  adanalı celal

 3. Ziyaretçi dedi ki:

  Yorumları okuyorum da ekmeğini yediği ülkenin bir şeyler yapma hayaline, çabasına dahi tahammül edemeyen ezik zavallılar var. Size de hak veriyorum, herkes kendi memleketi için çalışıyor!
  Erdoğan’ ı anlamak için önce bu memleketin evladı olmak lazım.

  1. Ziyaretçi dedi ki:

   erdoganı anlamak ? ha ha haa 🙂

  2. Ziyaretçi dedi ki:

   Aynen

 4. Ziyaretçi dedi ki:

  Devir hidrojen devri ben hidrojenle çalışan yapılırsa alabilirim.

 5. Ziyaretçi dedi ki:

  Çift şaftlı olarak üretilecekmiş. Biri araç için diğeri böyle her şeye muhalefet yıkım ekibi için

 6. Ziyaretçi dedi ki:

  Elinden hiçbir iş gelmeyip sadece muhalefet edenlere rağmen; haydi Türkiyem; çok daha iyilerini de göreceğiz inşallah. Uçağımızı da yapacağız biiznillah. Size rağmen…

 7. Ziyaretçi dedi ki:

  Ekrem gibi birine oy verenler gelmis burda erdogan a verilen oyu sorguluyor. Herkes çapı kadar düşünür. Araba yapılacak diye kabus görenler daha çok korkulu rüya göreceksiniz. Kıskanan almanlardan çok icerideki hased muhalifler olmasin.

 8. Ziyaretçi dedi ki:

  prototip in ne olduğunu bile bilmeyen cahiller yorum yapıyor. fabrika kuruluyor bunlar kuduruyor. arkadaş bu proje tüm ülkeye faydalı bunlar yok istemezük.

 9. Ziyaretçi dedi ki:

  Bakıyorum Da nekadar Boş Yapan insanlar var Admların başarılarını Bile göremiyorlar Temel Mayıs ayında atılacak Yurt dışından yapıldı deniliyor Senin Mercedes BMW Renault Fiat dediğin adamlar Motor blokları Afrikadan Mazot sistemleri Amerika’dan Geliyor Mercedes’in Buisness Araç Tasarımlarını yapan kişi Bizzat Türk Mert Günak Boş yapmayı bırakında Hiç Mercedes’i Türkün diyormusunuz Renault Türk diyormusunuz Demiyorsunuz. Hiç bir Otomobil %100 Yerlilikte yapılamaz Çamur kaplama Araç Tasarımını öğrenin gelin Ben bizzat otomotiv Mühendisim Biraz Şu ülkenin çocuğu olun bu Siyaset Meselesine Bağlamayı bırakın Gidip Onun bunun ülkesinin arabasına tonlarca para verip Cari açığı En diplere açacağınıza şu ülkenin arabasını sahiplenin

 10. Ziyaretçi dedi ki:

  Yerli uçağımız 2015 de göklerde ydi ne oldu yıl oldu 2020 kim engel oluyor size niye yapmadiniz bosverin bunları keşke yapsalar 2023 de yerli otomobil imizi ilk ben alırım ama buda diğerleri gibi yalan seçim için yapıyorlar onlarda farkında balon.

 11. Ziyaretçi dedi ki:

  Togg çoğu yurt dışında geldi sadece tasarımini türkler yaptı ama Türkiye bor madenlerini onunla çalışacak bir şey yapsa dolarlar 💵💵💵💵💵💵💵💵💵💵

 12. Ziyaretçi dedi ki:

  boktan eleştiriler yapmayın fabrika dediğin boş beleş iş kolay o. Yurtdışında tasarlatmaya eleştirinizde boş laf modern ticaretten anlamadığınız belli. Tek tek bunların dersini vermez kimse size. Ama eleştiri diyorsanız eleştiri böyle yapılır;

  Dünyada cumhurbaşkanıyla Araba üretmeye çalışan tek ülkeyiz. Devletin kasasından paralar imkanlar yetkiler vererek direk ülkenin cumhurbaşkanına bağlı Olan araç üreten tekiz dünyada…

  Millete normal geliyor herşey cünkü kimse düşünmüyor tecrübesi yok. Mantıklı düşündüğünde akıl almıyor niye diye. Diğer fabrikaların şirketlerin hakkı yokmu ? Ya da bu araba devletinmi yani milletinmi olacak hayır tabiki o zaman niye bu ? İlk diyemi neyin ilki dünyada canı sıkılan araç markası kuruyor arkadaşlarıyla bu neyin ilki ?

  Tabi birde buna bağlı olarak böyle markamı kurulur devlet başkanı yönetimi gözetiminde buluş yapılmış gibi. Bu vizyonla ancak gelişmemiş gelişmeye niyeti olmayan dandik ülkelere satış. Oda neyin rekabetiyle ? Aynı belki daha ucuz fiyata daha oturmuş markalar varken ?

 13. Ziyaretçi dedi ki:

  Temeli dahi yok diyenler, Bursa Gemlik de temellerin atiplip Fabrika insaatinin devam ettiginden bir haberler. itibar etmeyin bunlara.

  1. Ziyaretçi dedi ki:

   allahim hala adam diyorki neden yurt disinda yapildi diyo ya sen yasama be kardesim

  2. Ziyaretçi dedi ki:

   Nerede temel vs sallama birader yok oyle bir sey milleti uyutmayin ayakta.

  3. Ziyaretçi dedi ki:

   Kaynak kaba etin sanirim, nerede temel atildi ulan biraz gozunuzu acin, her yerde troll’uk olmuyor.

 14. Ziyaretçi dedi ki:

  İstemezukcüler geriye dönük twitlerini silmeye başlayacaklar 🙂

 15. Ziyaretçi dedi ki:

  2023 haziran seçimlerinden önce seri üretime geçeceğini hiç sanmıyorum. Kesinlikle yalan dolan. Seçimi kaybedeceğini biliyor. Aynen şu muhabbet olacak, adam yerli otomobil bile yapacaktı ama izin vermediler. Seni Abdülhamit’in yalnızlığına bırakmayacağız reiiiis…

  1. Ziyaretçi dedi ki:

   2023 ten once seri uretim diyen arkadas erdoganin yarptiklarinin yarisini digerleri yapamadi

  2. Ziyaretçi dedi ki:

   Seçim kaybedecekmiş ne saçma millet chp denen zihniyeti hiçbir zaman seçmiyecek ve seçimi tek seferde bitirecek.

 16. Ziyaretçi dedi ki:

  Herkes yine her şeyi biliyor helal olsun TÜRKİYE

 17. Ziyaretçi dedi ki:

  Yerli ve milli deniliyorda neden araç Türkiyede üretim fabrikası açılmadan yurtdışında imal edilip yapıldı,bir aralarda yerli yolcu uçağımızda bundan 2-3 sene evveline kadar göklerde olacak söylemleri vardı hatta onunda şöyle olacak diye benzer şekillerde olan gerçeğini getirtmişlerdi istanbul airshow a,sonra sır oldu 🙂

  1. Ziyaretçi dedi ki:

   Cahillerle uraşılmıyo

 18. Ziyaretçi dedi ki:

  Yurt dışinda İki tane araba yaptırmışlar sonra yerli diyorlar. Yapamayacaginiz birşeyler için boşa milletin parasını harcamayın.

  1. Ziyaretçi dedi ki:

   Bazı gerizeklalılar yurtdışında iki otomobil yapıp getirmişler diyo onlara cevap bile verilmez çünkü o araçların prototip olup olmadığını bile bilmiyolar araçlar bir stüdyoda yapıldı fabrikada değil mal aq bunlar

  2. Ziyaretçi dedi ki:

   Prototipi elleriyle demiri döve döve mi yapacaklardı? Sadece işi prototip üretmek olan şirketler var. Büyük markalar da böyle yapıyor. Koskoca üretim bandını prototip üretmek için durduruyor yani. Ayrıca yerli meselesine gerçekten bu kadar takılmayın bunlar geçmişte kaldı globalleşen dünyada bunlar artık çok saçma sebepler bir sürü marka gidip birbiri ile parça alışverişi yapıyor. Bunlar çok normal şeyler. Biz üretinceye kadar böyle idare edilir. İlerleyen yıllarda aracın yerlilik oranı artacaktır.

 19. Ziyaretçi dedi ki:

  buda fos çıktı her zamankinden.

 20. Ziyaretçi dedi ki:

  reis git artık

 21. Ziyaretçi dedi ki:

  2023 te ne olacağını düşünüyorlar ?

 22. Ziyaretçi dedi ki:

  Alamanya bizi gıskaniy

 23. Ziyaretçi dedi ki:

  Büyüksün Reis RTE

 24. Ziyaretçi dedi ki:

  Balon is loading

 25. Ziyaretçi dedi ki:

  Ortada daha fabrika yok temeli bile atilmadi, bu da bos cikacak. Nereye 2022-2023’de yollarda olacak, ortada fabrika yok temel yok, gerekli alet edevat yok, konsept araci yerli otomobil diye secmenine yedirdi iste.

  1. Ziyaretçi dedi ki:

   Biz Bursadayız gel Gemlikte sana temelleri gösterelim

  2. Ziyaretçi dedi ki:

   boş adamsınız. her şeye laf eden bomboş adamlarsınız

  3. Ziyaretçi dedi ki:

   Dayanaksız boş laf yapan klasik cahil biraz araştır bakalım ne neymiş yok temel yok yo bu yok bi büyüyün la

" Cumhurbaşkanı’ndan yerli otomobil için yeni açıklama! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Cumhurbaşkanı’ndan yerli otomobil için yeni açıklama! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Cumhurbaşkanı’ndan yerli otomobil için yeni açıklama! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

 1. 1 En efsane telefon bu! Lenovo Legion Pro inceleme En efsane telefon bu! Lenovo Legion Pro inceleme
 2. 2 Yıllardır beklenen teknoloji! Mırıldanarak şarkı bulduk Yıllardır beklenen teknoloji! Mırıldanarak şarkı bulduk
 3. 3 Şarj canavarı realme 7 Pro kutusundan çıkıyor! Şarj canavarı realme 7 Pro kutusundan çıkıyor!
 4. 4 Yedeklediğimiz veriler ne kadar güvende? İşte cevabı! Yedeklediğimiz veriler ne kadar güvende? İşte cevabı!
 5. 5 Vivo X50 Pro elimizde! Türkiye'de ilk... Vivo X50 Pro elimizde! Türkiye'de ilk...
 6. 6 1 ayda 16 bin liralık kasa topladık! 1 ayda 16 bin liralık kasa topladık!
 7. 7 Online market alışverişi artık çok kolay! Online market alışverişi artık çok kolay!
 8. 8 11 yaşındaki Kerem'den EBA ve tablet tavsiyeleri! 11 yaşındaki Kerem'den EBA ve tablet tavsiyeleri!
 9. 9 Oppo Reno4 inceleme - Tasarıma bayıldık! Oppo Reno4 inceleme - Tasarıma bayıldık!
 10. 10 Furkan 10 bin liralık drone'u kırdı! - Neler oldu? Furkan 10 bin liralık drone'u kırdı! - Neler oldu?