Cumhurbaşkanı: ”Sosyal medya düzene sokulmalı”


01 Temmuz 2020 Çarşamba 13:20
Cumhurbaşkanı: ”Sosyal medya düzene sokulmalı”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, sosyal medya hakkında açıklama yaptı. Partisinin Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı’nda yaptığı konuşmada, sosyal medya düzenlemesinin geleceğini belirtti. Ayrıca bazı detaylar da verdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Erişim engeli ile adli – mali yaptırım dahil her türlü tedbiri alacağız.” dedi. Adalet Bakanlığına ve ilgili tüm kurumlara hızlıca çalışma yapılması çağrısında bulundu. Sosyal medyanın düzene sokulması gerektiğini belirtti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan sosyal medya hakkında konuştu

Geçtiğimiz günlerde Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak ile Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kızı Esra Erdoğan’ın yeni bebekleri dünyaya gelmişti. Bunun ardından sosyal medyada paylaşılan çirkin paylaşımlar, Türkiye’nin gündemine gelmişti. Bu yaşananların ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan, sosyal medya için yapılacak bazı çalışmalar hakkında açıklamalarda bulundu.

Erdoğan sosyal medya açıklaması konuşmasında “Sosyal medya mecralarının nasıl olup da böyle bir kokuşmuşluğun aracı haline dönüştüklerini asıl konuşmamız gerekiyor.” dedi. Bu mecraların bir düzene sokulmasının şart olduğu belirten Cumhurbaşkanı, bu millete ve bu ülkeye bu tür mecraların yakışmadığını belirtti. Konuşmanın devamında “Bir an önce konu hakkındaki çalışmanın parlamentoya gelmesi, bu tür mecraların tamamen kaldırılmasını, kontrol edilmesini istiyoruz “dedi.

cumhurbaşkanı sosyal medya açıklaması

Sosyal medya mecralarını kontrol eden küresel firmaların, içerikle ilgili her türlü hukuki ve mali sorumluluğu üstlendiğini belirten Erdoğan, erişim engeli ile adli yaptırım dahil her türlü tedbirin alınacağını belirtti.

“Bu mecraların düzene sokulması şarttır.”

Açıklamasının devamında, aile olarak böyle can sıkıcı bir durumda olduklarını belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, 8. torunu Hamza Salih’in dünyaya gelmesini Hazine ve Maliye Bakanı tarafından sosyal medyada paylaşıldığını belirtti. On binlerce tebrik ve iyi dilek mesajları geldiğini belirten Cumhurbaşkanı, “Ancak sayıca az da olsa bırakın ahlakı, namusu, haysiyeti, insanlıktan nasibini almamış bazı alçaklar, içlerindeki kötülüğü ortaya saçarak bu güzel iklimi kirletmeye çalıştı. Yargı ve emniyet harekete geçerek bunlar hakkında işlem yapmaya başladı.” dedi.

Bir bebek üzerinden ailesine ve değerlerine saldıran kişilerin peşini, bırakılmayacaklarını belirten Cumhurbaşkanı, her bir suçludan hesap sorulacağını belirtti. Daha önceden de bu tür saldırılar yaşandığını belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, bunun sebebinin de bu mecraların kontrolsüzlüğü olduğunu belirtti.

Cumhurbaşkanı açıklamasında “Niçin YouTube, Twitter, Netflix gibi sosyal medyalara karşı olduğumuzu anlıyor musunuz? Bu millete, bu ülkeye bu tür mecralar yakışmıyor. Biz bunları parlamentomuza getirip, bu tür sosyal medya mecralarının kaldırılmasını, kontrol edilmesini istiyoruz. ” dedi.

Bununla birlikte “Cinsel istismar, kumar, dolandırıcılık, terör propagandası başta olmak üzere hak arama yolları açık olmalıdır. Milletimize karşı sorumluluklarımızı işletmemiz gerekiyor. 83 milyonun sosyal medya terörü karşısında eli kolu bağlı kalmasını kabul edemeyiz.” açıklamasını yapan Cumhurbaşkanı, hukuki düzenleme üzerine çalışıldığını belirtti.

Cumhurbaşkanı sosyal medya açıklaması konuşmasının sonunda da “Erişim engeli, adli ve mali yaptırımları devreye sokacağız. Türkiye muz cumhuriyeti değildir. Yasama dönemi bitmeden bu meseleyi halletmeyi ümit ediyorum. Artık kim ne der yerine, ülkemizin neye ihtiyacı olduğuna bakacağız.” dedi.
yazarHasan Burus

Teknolojiyi ve oyunları seven Hasan, İstanbul Aydın Üniversitesi'nde Bilgisayar Mühendisliği okuyor. 2016'dan beri teknoloji haberleri yazıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

62 yorum - “Cumhurbaşkanı: ”Sosyal medya düzene sokulmalı””

 1. Ziyaretçi dedi ki:

  Bu internet çöplüğüne derhal düzenleneme getirilmeli . Şu Küfür kim ettiyse daha önce etseydide daha önce düzene oturtulmalıydı. Hiç bir zaman geç diğildir !!!

 2. Ziyaretçi dedi ki:

  evet tayyip doğru söylüyor, en başta hükümetin twitter ve diğer sosyal platformlarda maaşlı tuttukları şerefsiz ve omurgasız trollerden başlamak lazım dimi ama?…

 3. Ziyaretçi dedi ki:

  Vpn saolsun

 4. Ziyaretçi dedi ki:

  “Erişim engeli, adli ve MALİ yaptirimlari devreye sokacağiz” ülkemizin sorunu ne acaba? ayni anda binlerce seye el atmak yerine tek tek cöze çöze ilerlesek mesela? insan düşünmeden edemiyor…

  1. Ziyaretçi dedi ki:

   Ben Bitlis’te yaşıyorum tütünle geçimimi yapıyorum tütünde yasaklandı seçim bı gelsin Allah büyük

 5. Ziyaretçi dedi ki:

  Herkes önüne gelene her türlü hakareti yapıyor. Bu işler bu kadar kolay olmamalı. Çok geç kalmış bir karar bence.

 6. Ziyaretçi dedi ki:

  Düzenlenmesine evet ama kapatılmasına karşıyım.Öyle önüne gelene klavye delikanlılığı yapamamalı hiç kimse. Ama kapatmak kesinlikle iktidarında çok oy kaybetmisine neden olur tütün içenleri bugün kaybetti orayıda kaybederse 2023 te büyük ihtimalle iktidar değişir bunu kendileri kendilerine yapıyor maalesef.

 7. Ziyaretçi dedi ki:

  Sen üniversite mezunumusun onu bile bilmiyoruz, bizim yerimize karar ver biz aklımızı özgür irademizi kullanmayalım ne gerek var. Bizlerden daha üst kültür olarak sen daha iyisini bilirsin demi. Yok abi bunlar hukuğa falan müdahale edebilir duruma gelmesinler Türkiyenin geleceği soru işareti olur.

 8. Ziyaretçi dedi ki:

  Başkanımız ne diyorsa vardır bir bildiği. Kim ne derse desin biz hep sizinleyiz. Başkanımızı ALLAH Başımızdan eksik etmesin. AMİN.

 9. Ziyaretçi dedi ki:

  okuduğunu yazdığını anlıyor mu cidden ‘kapatılmayacak’ düzenlemeler olacak demenin neresini anlamıyorsunuz ve niye bu kadar korkuyorsunuz (sahte ve bot hesaplar kapatılacak küfür hakaretin önlerine geçilecek niye istemiyorsunuz bunu )

 10. Ziyaretçi dedi ki:

  Destekliyoruz. Sosyal medyayı babalarının çiftligi sananlara hesap sorulmalıdır…

 11. Ziyaretçi dedi ki:

  Ne diyo la bu? Kızına hakaret edildi diye sosyal medya mı kapanır? Bana ne senin kızından torunundan, bana ne senin kızına torununa edilen iyi ya da kötü sözlerden? Bir kişi kötü söz etti diye sosyal medyayı kapatacağız ne demek? Umarım bu da Kenan Evren gibi 100 yaşına kadar yaşamaz.

 12. Ziyaretçi dedi ki:

  boş iş
  neyini değiştireceksin
  erişim engelliyeceksin anca bu olacak
  başka türlü değişmeş günümüz çağı bu

 13. Ziyaretçi dedi ki:

  Yazmak, çizmek,düşünmek.? Yazan çizen düşünen..? Suç suçlu suç mahalli..? Velhasıl kelam ne selam eder ne kelam.. kalın sağlıcakla..

 14. Ziyaretçi dedi ki:

  Bence onca kişiye yapıldı ses çıkmadı Erdoğan ailesine kötü yorum gelince kapatılıyor tm düzenlendi ama asla kapatamazlar hakları yok buna müsaade eden ya kılıbıktır yada bu işten veya yalakalıktan kar ediyordur

 15. Ziyaretçi dedi ki:

  Kuzey Kore, Küba, Çin, İran, Rusya, S. Arabistan, Mısır, Türkmenistan vb ülkeler gibi olma yolunda koşar adımlarla ilerliyoruz.

  Sana oy verdiğim güne lanet olsun!

  1. Ziyaretçi dedi ki:

   Yalan diyene de lanet olsun.

 16. Ziyaretçi dedi ki:

  Vpn yasaklanmasın gerisi boş..

 17. Ziyaretçi dedi ki:

  Başak demirtaşa hakaret eden zat ertesi gün serbest bırakıldı konu kızı olunca maşallah sosyal medyayı düzene sokacakmış yeşil toplarınızı unutmadık.

 18. Ziyaretçi dedi ki:

  Pubg mobile dokunmasınlar, diğer mecralar benim ilgi alanım değil

 19. Ziyaretçi dedi ki:

  Şeriat gelirse suç ortadan kalkar. Kendinize bir sorun, dilinin kesileceğini bilsen küfür edermisin ?

 20. Ziyaretçi dedi ki:

  Hayır kapanmasın😭😭😭😭😰😰😰😰😱😱😱😱😭😭😭😭

 21. Ziyaretçi dedi ki:

  Bir düşünün neden bu söylemler size ve sizin ailenize yapılıyor bir sorun kendinize meral akşenerinde torunu gelini var başka siyasilerinde var ama kimse o şafları etmiyor halkın canına tak ettiniz belkide

 22. Ziyaretçi dedi ki:

  Tamam😂

 23. Ziyaretçi dedi ki:

  Şu trollere bi çekidüzen vermeli😬

 24. Ziyaretçi dedi ki:

  Memelekette haini bile ayırtedemeyen siz zavallırın gelecekteki rezil halini şimdideden merak ediyorum

 25. Ziyaretçi dedi ki:

  Artik oyle kufur edeyim hakaret edeyim yalan yanlis iftara atayim nasil olsa kim bilecek benim kim oldugumu devri bitior.. hadi yiosa simdi salla bakalim devlet baba napicak sana..

 26. Ziyaretçi dedi ki:

  o kadar dislike atarsanz olacagi bu

 27. Ziyaretçi dedi ki:

  Bi orası kaldı dokunmadığınız yakında nefes alıyoruz diye düzenleme sunar bunlar

 28. Ziyaretçi dedi ki:

  Çok geÇ kalındı bile

 29. Ziyaretçi dedi ki:

  İyice Kuzey Kore’ye benzemeye başladık

 30. Ziyaretçi dedi ki:

  Buralarda trolistan olmuş 🙂

 31. Ziyaretçi dedi ki:

  SDN hemen bu duruma uymalı YouTube kanalını kapatıp destek olun

 32. Ziyaretçi dedi ki:

  Hiç ağlamayın hakketiniz bunu

 33. Ziyaretçi dedi ki:

  Umduğunu bulamadı YouTubeda 🙂

 34. Ziyaretçi dedi ki:

  Bünyesinde bu kadar hain barındıran bir ülkede yerinde bir karar.

  1. Ziyaretçi dedi ki:

   Hepimiz toplanıp sana padişahım çok yaşa diyelim sende kurtul bizde bu ulke gittikçe çekilmez hal alıyor tabi o kadar dislike alınca kapanması için uğraşırsın az kaldı tadını çıkar koltuğunun:)

   1. Ziyaretçi dedi ki:

    Bizden ve emekli kesimden oy yoķ bunlara..

    1. Ziyaretçi dedi ki:

     Neden oy yok? 4 yıl boyunca yattıktan sonra yks’ye girip kime atsam bunu diye düşündükten sonra devlete mi atmaya karar verdiniz Benim kardeşimde girdi yks sınavına 4 yıl boyunca çalışıp girdi ama sizin ağladığnızın yarısı kadar ağlamadı hastalığı bahane etmedi sadece üstüne düşeni yerine getirdi

    2. Ziyaretçi dedi ki:

     Nedenini sorsam cevaplayamazsın ama

  2. Ziyaretçi dedi ki:

   #oymoyyok

  3. Ziyaretçi dedi ki:

   Karşıt görüşte kim varsa vatan haini. Çözüm ise yasak ve baskı.

 35. Ziyaretçi dedi ki:

  Dislike hoşuna gitmedi zât ı alilerinin sanırım. 🙂
  Twitter tarafından yeşil toplar engellenince bir de😂

  1. Ziyaretçi dedi ki:

   T.C kimlikle girilsin dendiğinde zıplayanlar yine zıplıyor haklısın 😀

 36. Ziyaretçi dedi ki:

  Kuzey Kore bunu beğendi.

  1. Ziyaretçi dedi ki:

   Düzenleme gelmesine neden karşılar? özgürce hakaret mi edilsin? kendileri için de bu özgürlük geçerli mi?

 37. Ziyaretçi dedi ki:

  Atalarımız ne demiş?İğneyi kendine,çuvaldızı başkasına batır tabii bu söz günümüzde unutuldu maalesef artık ben her istediğimi söyler,eleştirimi yaparım ama kimse beni eleştirmesin gibi bencilce bir anlayış söz konusu sosyal linç diye bi kavram ortaya çıktı bazı düşüncesiz ve bencil insanlar başkalarını acımasızca eleştirebiliyor bu sayede kendi eksikliklerini yetersizliklerini kamufule etmeye çalışıyorlar kişinin hak ve özgürlüklerini ihlal edenler sert bir şekilde cezalandırılmalı gerekirse internetleri kesilmeli

  1. Ziyaretçi dedi ki:

   tamam bu arkadaşın internetini keselim, hangi mağarada yaşamak istiyorsunuz

 38. Ziyaretçi dedi ki:

  Sosyal medyada zorunlu TC no ile giriş olacak hatta sosyal medyaya değil. İnternete açılan her cihazdan web erişimi için TC zorunluluğu olmalı. Her türlü pisliği sosyal medyada eğlence gibi gösteren kendini klavye delikanlısı sanan sanal zorbalar, çocukları sanal ortamda korkutup istismar edenler, insanları dolandırmaya çalışanlar bak nasıl teker teker yakalanıyor.

  Her zaman diyorum bu ülkede idam olmadıkça suçlular hapishaneyi ev gibi kullanmaya devam edecek. İDAM GELSİN ARTIK

  1. Ziyaretçi dedi ki:

   Bak dostum burası TÜRKİYE CUMHURİYETİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK ülkeye CUMHURİYET’i kazandırdı yani ülkede adalet, özgürlük, hukuk, bağımsızlığı vardır, idam olmaz tek kararı bağımsız hakım verir. Ha bizim ülkede öyle işlenmiyor faklı bir konu, zaten dev şirketlere sadece tc mizi vermemiştik onuda alsınlar geriye bir şey kalmıyor, şuan bunlar oluyorsa yönetim.

   Gazi mustafa kemal atatürk ne diyorsa bu duruma!!! allah ondan razı olsun.

   Admin yorumu lütfen yayınlarmısın???

 39. Ziyaretçi dedi ki:

  İnterneti komple kapatın. Zqten bizler turkler bilimden teknolojiden anlamayiz.

 40. Ziyaretçi dedi ki:

  Vpn ler hazırmı.

  1. Ziyaretçi dedi ki:

   Opera rekor kıracak hdcnncnc

  2. Ziyaretçi dedi ki:

   Hazır

 41. Ziyaretçi dedi ki:

  Kendi ailesine gelince düzenleme yapar

 42. Ziyaretçi dedi ki:

  Çok çok iyi olur bayağı geç kalınmış bir karar

 43. Ziyaretçi dedi ki:

  Keşke ekonomide düzene sokulsa..

  1. Ziyaretçi dedi ki:

   Alkışlıyorum, ülkenin sorunu sosyal medya değil EKONOMİİİ

 44. Ziyaretçi dedi ki:

  Yapılması gereken de bu zaten. Her türlü pisliğin dolaştığı yerler oldu sosyal medya denen illet. Asıl çıkış sebebinin dışına çoktan çıktı.

 45. Ziyaretçi dedi ki:

  oylarada yansır reis merak etme herkesin sosyal hakkını elinden alamazsın

  1. Ziyaretçi dedi ki:

   En son secimde istanbullularda öyle düsündü, simdi hersey cok kötü oldu. Imamoglu tatillerden gelemiyor, elde tutulur yararli icraatda yok… sizler bilirsiniz:)
   Sosyal medyanin düzgün ahlakli sekilde kullanilmasi icin calisma baslatilmasi yerinde bir karar. Tabi ahlaksizlarin korktugu ve karsi cikacagi bir durum.

 46. Ziyaretçi dedi ki:

  padisahim cok yasa !

" Cumhurbaşkanı: ”Sosyal medya düzene sokulmalı” konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Cumhurbaşkanı: ”Sosyal medya düzene sokulmalı” ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Cumhurbaşkanı: ”Sosyal medya düzene sokulmalı” ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

 1. 1 Beklenen telefon iPhone 12 elimizde! Beklenen telefon iPhone 12 elimizde!
 2. 2 Samsung Galaxy S20 FE satın almak için 5 sebep! Samsung Galaxy S20 FE satın almak için 5 sebep!
 3. 3 11 yaşındaki teknoloji editörünün çantasında ne var? 11 yaşındaki teknoloji editörünün çantasında ne var?
 4. 4 SDN ofisi olarak Karadeniz'i turladık! SDN ofisi olarak Karadeniz'i turladık!
 5. 5 Bedava kahve getiren uygulamalar Bedava kahve getiren uygulamalar
 6. 6 iPhone 12 Pro kutusundan çıkıyor (Video) iPhone 12 Pro kutusundan çıkıyor (Video)
 7. 7 Kojima yeni oyunu için harekete geçti Kojima yeni oyunu için harekete geçti
 8. 8 Buraların kralı neden Samsung? Buraların kralı neden Samsung?
 9. 9 Yok böyle monitör! LG Ultragear 27GN950 inceleme Yok böyle monitör! LG Ultragear 27GN950 inceleme
 10. 10 Yılların iOS efsanesini Android ile bitirdik! Yılların iOS efsanesini Android ile bitirdik!