Cumhurbaşkanı’ndan yerli otomobil fiyat açıklaması!


06 Ocak 2020 Pazartesi 13:50
Cumhurbaşkanı’ndan yerli otomobil fiyat açıklaması!

TOGG’un 27 Aralık günü tanıttığı yerli otomobil, 7’den 70’e büyük bir kesim tarafından beğenildi. Henüz seri üretime girmemiş, fabrika tamamlanmamış olsa da, ön sipariş vermek isteyen büyük bir kitle bulunuyor. Yerli otomobil fiyatı ne kadar? sorusu netlik kazanmazken, Cumhurbaşkanı‘ndan bir açıklama geldi.

Hatta ön sipariş konusunda oluşan bilgi kirliliğinin önüne geçmek isteyen TOGG geçtiğimiz günlerde bir açıklama yapmıştı.

Cumhurbaşkanı yerli otomobil fiyatı için açıklama yaptı!

Dün akşam gerçekleştirilen CNN Türk – Kanal D ortak yayınında Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yöneltilen sorulardan birisi de, yerli otomobil oldu. Erdoğan fiyat konusunda herhangi bir rakam telaffuz etmezken “Halkımızın alabileceği bir fiyatta olacak” ifadesini kullandı.

yerli otomobil fiyatı

Tasarımı ilk kez gördüğünde oldukça heyecanlandığını ve 5 babayiğit’in yerli otomobil için kolları sıvadığını belirten Erdoğan, 3 tasarımın ortaya çıkmış vaziyette olduğunu ve araçların konforlu olduğunu dile getirdi.

Boyuma rağmen içinde rahat oturuyorum” ifadesi ile araçların geniş iç hacmini vurgulayan Cumhurbaşkanı, TOGG CEO’su Mehmet Gürkan Karakaş’ın yurt dışında kendini ispatlamış birisi olduğunu belirtti.

Fiyat konusunda sizin beklentiniz nedir? Yorumlarınızı merakla bekliyoruz…
yazarMehmet Ali Ertunç

2015 yılı Ekim ayında SDN ailesine dahil olan Mehmet Ali, İskenderun Teknik Üniversitesi'nde eğitim hayatına devam ediyor. Havacılık tutkusu her geçen gün artarken, silahlara ve otomobillere büyük ilgi duyuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

117 yorum - “Cumhurbaşkanı’ndan yerli otomobil fiyat açıklaması!”

 1. Ziyaretçi dedi ki:

  Tam bir fiyasko…Halkın alım gücü mü var sanki? Hangi paraya halk alacak bu parayı evinde mi şarjını yapacak, bu en az 20 yıllık bir proje. Kandırmaya devam.

 2. Ziyaretçi dedi ki:

  Yerli otomobili yeni duymuyorsun. Yıllardır duyuyorsun. Bunun da olacağı meçhul. Bir seçim kaybetse vazgeçilecek yerli otomobilden.

 3. Ziyaretçi dedi ki:

  Asgari ücret alıp da elinde iPhone 11 Pro max olan, altında minimum 2015 model araba olan, her gün et yiyen birini göster desem gösteremezsin, çünkü öyle biri yok. Anca lafta konuşursunuz. Ayrıca Türkiye şimdiye kadarki en kötü yönetim ile karşı karşıya.

 4. Ziyaretçi dedi ki:

  Vallahi başka biri yönetseydi bu ülkeyi ne savunma sanayisini duyabilirdik ne de yerli otomobili

  şunu unutmayalım bunları yapabilmek için zorluk çekmek lazım … evet ekonomi kötü…. evet her şey pahalı …

  Ya en basiti kooperatif marketlerini kullanarak alışverişin %35 oranında fiyatı düşebilir.

  Ben her yerde görüyorum param yetmiyor askari ücretle geçinemiyorum diyerek (iphone 11 pro max)bu tarzda telefonlar kullanıyorlar… porsiyonu 20 liraya makarna yiyorlar …. evlerinde her gün etli yemekler ….. altlarında minimum 2015 model araçlar ….

 5. Ziyaretçi dedi ki:

  Arkadaşın da dediği gibi çoğu şirket arabası. Beyaz olmalarından anlayabilirsiniz. Kişisel olarak beyaz renk tercih eden yok denecek kadar az.

 6. Ziyaretçi dedi ki:

  250.000 liradan aşağı olacağını düşünmüyorum. bundan dolayı da her kesime hitabet edemeyeceğinden eminim..

 7. Ziyaretçi dedi ki:

  Bu zihniyet yüzünden hiçbir zaman 1000 – 2000 gibi rakamlara ikinci el araba alamayacağız.

 8. Ziyaretçi dedi ki:

  Piyasada eski arabanın neredeyse yok olması alım gücünün artmasından değil, hırsızlık, yolsuzluk ve kul hakkı yemenin artmasından.

 9. Ziyaretçi dedi ki:

  en az 150k bence

 10. Ziyaretçi dedi ki:

  Yorumlara baktımda saçmalayan sayısı az gözüküyor
  Araba benim ülkeminse aynı zamanda benimdir bugün değilse yarın alırız inşallah şuan piyasada eski araba neredeyse yok demekki halkın alım gücü var
  Örnek 50₺yabancıya vereceğime 60₺ yerliye verilir nacizane fikrim
  Vatana millete hayırlı olsun

 11. Ziyaretçi dedi ki:

  Halk dedikleri ülkenin %1 lik kısmı biz yani asgari ücret ile çalışan işçiler memurlar emekliler biz halk değiliz bu ülkeyi yönetenler için sadece harcanabilir köleleriz yani bizim alıpta binebileceğimiz bir araç değil malesef.

 12. Ziyaretçi dedi ki:

  Fiyatını bilmem ama Suriyeliler bizden ucuza ve bizden önce alırlar kesin…

  1. Ziyaretçi dedi ki:

   Ülkenin duygularına tercüman olmuşsunuz..

 13. Ziyaretçi dedi ki:

  beğenmediğimiz iran kendi arabasını üretiyor ve o kadar ambargoya rağmen padişahımız çok yaşa halkımız binecek diyor ; açlık sınırı yoksulluk sınırı ile mücadele eden halk araba sahibi kesin olur….

 14. Ziyaretçi dedi ki:

  Hehe

  1. Ziyaretçi dedi ki:

   O zaman hiçbir şey üretmeyelim. Piyasada birsürü SUV araç dolaşıyor bunların sıfırının fiyatı 300.000 TL civarında bunları kim alıyor acaba

 15. Ziyaretçi dedi ki:

  Normali odur zaten sayın Einstein. Sıfır araba 100 bin civarı olursa ikinci el piyasası çöker ama herkesin işine gelir. Daha ucuza ikinci el araba alır insanlar. Hangi ülkeye gidersen git ikinci el piyasası acayip düşüktür. O ülkeler gibi olmamızı istemiyor musun?

 16. Ziyaretçi dedi ki:

  Yorumların çoğu bu arabayı alamayız falan filan ama yerli otomobilin diğer ismi DEVRİM idir. Zamanında bize ***** daha iyisini yaptık çok da iyi oldu fiyattan dolayı yerli otomobilden vazgeçip kötuleyenler vatan hainleriyle aynıdır. Ülkemizi 3 5 kuruşa satanlar bugünün yerli otomobiliyle gurur duymayıp ta para sevdasına düşmüş insanlardır. Lan daha otomobil satışa çıkmadı bir yerlerinizden fiyat çok deyip yerli otomobili kötülemeyin

 17. Ziyaretçi dedi ki:

  Herkes alabilecek dediğine göre asgari ücret heralde arabanın fiyatı

 18. Ziyaretçi dedi ki:

  Eleştirenleri niye küfür ile karşılıyorsunuz anlamıyorum. Yeri gelince müslümanlıktan dem vuruyorsunuz. Eleştiri olmadan sorgulamadan işin doğrusu bulunabilirmi? Cumhurbaşkanının her söylediği haşa Allahın emrimiki. Sizler düşünmeyin Başımıza bir adam seçin sizlerin yerine o düşünsün o yapsın ne mantık

 19. Ziyaretçi dedi ki:

  Fiyatları elektrik li aralara göre kıyaslaması yapılmalı dangalak solhainler her boka muhalefet. Hersiyi eleştirir encok ta onlar kullanır. Elektrik li ile benzili aracın yılık kullanım maliyeti nedir bilen solcu dangoz varmı. Doğaya katkısı yüzünden saten gezizekalılar koşarak almalı ama maksat hainlik….

 20. Ziyaretçi dedi ki:

  halk için yapılan köprüler ve otoyollardan geçemediğimiz gibi bu araçlara da sahip olamayacağımız anlamı çıkıyor bu açıklamadan. cengiz limak kolin holding yöneticilerine hayırlı olsun diyelim bari 🙂

 21. Ziyaretçi dedi ki:

  Kanaatimce yerli otomobilde her gelir grubuna hitap eden modeller olmalı. Piyasaya yüksek fiyatlı araçlar ile girmek çok doğru bir strateji değil bence. Herhalukarda ellerine emeklerine sağlık. Bir zamanlar Almanya da halkın kolay araba alması için wolsvagenin kaplumbağa modeli iyi bir seçimdi. Şimdilerde nasıl araçlar yaptıkları herkesçe malum. Yerli arabanın tasarımları daha özgün olabilirdi diye düşünüyorum. Allah cc yapanada alanada hayr ve muavfak versin diyelim. İnşaAllah iyi sonuç verir.

 22. Ziyaretçi dedi ki:

  Arabanın bataryası tesladan alınma diyen birisi var, kaynağın nerden paylaşabilir misin

  1. Ziyaretçi dedi ki:

   Trollarin kaynagi mi olur hic.

 23. Ziyaretçi dedi ki:

  bir türkiye cumhuriywti vatandaşı olarak bu yerli otoları alamasakda ülkemin her şehrinde her yerinde onları görmekten ancak mutluluk duyarız yeterki bizim olsun sorun degil alıp almamak hayırlı olsun ülkeme emegi gecenlere teşekürler….

 24. Ziyaretçi dedi ki:

  50 bin yapta halk arabaya binsin, boş laflarla kandırmayın milleti , ben alamayacaksam ne yapym yerli arabayı gider ford alırım.

 25. Ziyaretçi dedi ki:

  Halk derken zengin kesimden mi bahsediyoruz yoksa o halk kelimesinin içerisine asgari ücrette insanlar da geçiyor mu

 26. Ziyaretçi dedi ki:

  kardeşlerim o gördünüz araba teslanın bataryasını kullanıyor fiatı’da 80 bin falan o yüzden 250 bin tl 300 bin tl arası bir arabadır ama ginede hayırlı olsun milletimize

  1. Ziyaretçi dedi ki:

   Tesladan pilini kullanan diyen kisi bir kaynak gosterirmisin lutfen?

 27. Ziyaretçi dedi ki:

  ne yerli otomobilmiş arkadaş sanki çoğunluk alabilecek.

 28. Ziyaretçi dedi ki:

  Halkımızın alabileceği diyor yaa. Bu cümleyi üst tabaka halk için diyor anladığım kadarıyla. Alt tabaka zaten açlık ve sefalet içinde perişan halde ve en önemlisi de alt tabakanın bu araçlardan haberi var mı acaba!!! Ben bu ülkenin vatandaşıyım ama bu aracı alacak maddi gücüm yok!!! Asgari ücretle çalışan bir vatandaş bu arabaya sadece bakar boş boş dedikodusunu yapar. Tayyip beyi övenler yere göre sığdıramayanlar acaba siz bu araçlardan alabilecek misiniz?

 29. Ziyaretçi dedi ki:

  Pahalı olur bize gelmez o bu zamana kadar neyi doğru yaptı da bunu doğru yapıcak?

 30. Ziyaretçi dedi ki:

  Sedan aracın fiyatı 200 bin tl
  Jeep tarzı araç ise kesinlikle 300 bin tl çünkü onu o fiyata alanda halkimiz sonucta .

 31. Ziyaretçi dedi ki:

  Bu millete bedava arac hediye erse yine nankörler nankörlüge devam eder heykel yapanlardan niye evinize birer tane istemediniz yillarca heykele tapn bir kisim var bunlar ikna olmaz illa muhalefet

 32. Ziyaretçi dedi ki:

  Millet 30 40binlik arabaya biniyorum 70 80 olursa bunu alabilirim ancak demiş ancak atladıkları bir nokta var piyasaya bu arabayı 70 80 i geç 100bin fiyat etiketiyle bile sürseler 2.el piyasası çöker ikinci elde 100bin değeri olan arabayı kimse almaz bunu almak dururken hal böyle olunca 2.eli 100bin olan arabayı satabilmek için fiyatını 50 60 kata kadar düşürmesi gerekir ee ikinci eli 100 50 60 kara düşmüş araba dururken 30 40 bin lira ikinci el değeri olanıda kimse almaz onlarda 15 20 bantlarına kadar geriler yani arabam 60bin lira bu çıkarsa arabamı satar 40kor alırım demek büyük hata bu 100 e çıkarsa sen o arabayı 60 bin liraya satmayı unut

 33. Ziyaretçi dedi ki:

  Reis halkımızın alabileceği fiyat dediyse 40 bin ila 80 bin arası bir şey olur diye düşünüyorum…

 34. Ziyaretçi dedi ki:

  Şimdi bunu ss alıyorum yarın çıktığı zaman 200 binden aşağı olmayacak ve bu sözler de unutulacak bizim halkımızın %60-%70’i asgari ücretle çalışıyor bunlar hayal bizim için hayal

 35. Ziyaretçi dedi ki:

  fiyat açıklaması nerde lan nerede yazıyo fiyat hadi söylesenize. clickbait yapın anca burada.

 36. Ziyaretçi dedi ki:

  Arkadaşım açın bir 2020 araç fiyatlarına bakın 2019 araç kalmamış hiç bir markanın hepsi satılmış 250 bin üstü fiyatlarda hepside yazıklar olsun size ya hala kötü yorum yapanlar var soysuzlar sizin için değil zaten bu araç yabancı malını yere göğe sığdıramazsınız Allah ıslah etsin.

 37. Ziyaretçi dedi ki:

  Helal olsun.

 38. Ziyaretçi dedi ki:

  halkın alacaği ücret asgari ücretli alacakmı hayır. bu arada nasılda kaynatıp unutturdular düşük asgari ücreti

 39. Ziyaretçi dedi ki:

  Layık değilsiniz ama yapıyor yine de

 40. Ziyaretçi dedi ki:

  Yapmak zorunda diyerek memnun olmayanlar var. Anan baban düşünmüyor sayın cumhurbaşkanımız düşünüyor.

 41. Ziyaretçi dedi ki:

  Minimum 100.000€ baslayan fiyatlarla

  Neyse biz hak icin olan tesladaki vergilerin kalkmasi icin dua etmeye devam edelim

 42. Ziyaretçi dedi ki:

  Tayyip reis herşeyi halk için yapar. Ben sağladığı bütün hizmetlerden faydalanıyorum. Hastane, metro, Marmaray, tüp geçit, adliye vb. Allah razı olsun.

 43. Ziyaretçi dedi ki:

  O fiyatın 100 000 seviyesinden aşağıda olması lazım ki halkın geneli bunu alabilir olsun ama elektrikli araçlarda bu durum çok zor yani adam hayalini açıklamış.

 44. Ziyaretçi dedi ki:

  Madem halkımız için yap kardeşim 50 bın TL aldın herkes dışa bağımlılığı bitir .kendin test ettiğin arabayı iyi izle araba park modunda gidiyor hız göstergesi paneli 0 yazıyor birde alkışlıyor bravo size insanlar kandırmayın artık cebiniz doldu taştı yeter vicdan sömürmeyin artık geçen seferki tanıtım yaptığınız araçlar gibi bunlarda çakma çıkmasın dikkat edin vicdanen hakkım helal değildir size

  1. Ziyaretçi dedi ki:

   Parası olan binecek. Herkes aynı şartlarda yaşamak zorunda değil. Herkes emeğince

  2. Ziyaretçi dedi ki:

   Senin hakkını helal etmelil hakkın mi var arkadaşım . P-R-O-T-O-T-İ-P Ne demek incele gel normalde bir prototip yerinden kalkmaz bile neymiş gösterge çalışmıyor

 45. Ziyaretçi dedi ki:

  Arabanın tasarımı çok güzel hatta mükemmel eminim ki halk için makul bir fiyat olacaktır Türkiye’ye ülkemize hayırlı uğurlu olsun

 46. Ziyaretçi dedi ki:

  Anasını satayım nasıl adamsınız ya,200bin olursa kimse almaz diyorsunuz bu golf,Passat olsa mükemmel dersiniz ağzınizın suyu akar,burda eleştirdiği biz şeye bakın, (yorumlara karşılık olarak)

  1. Ziyaretçi dedi ki:

   Passat golf o fiyat değil zaten ötv kdv mtv trafik tescil vs den ötürü öyle

 47. Ziyaretçi dedi ki:

  Kdv ötv gümrük vergisi yok araştırmadan sallamasyon yapmayın

 48. Ziyaretçi dedi ki:

  İstemeyen binmesin almasın laga luga yapmayın her şeye muhalefetsiniz ya.

" Cumhurbaşkanı’ndan yerli otomobil fiyat açıklaması! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Cumhurbaşkanı’ndan yerli otomobil fiyat açıklaması! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Cumhurbaşkanı’ndan yerli otomobil fiyat açıklaması! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

 1. 1 iPhone'a her şeyi yaptıran Siri kestirmelerini denedik! iPhone'a her şeyi yaptıran Siri kestirmelerini denedik!
 2. 2 Herkes onu konuşuyor: OnePlus 8T inceleme Herkes onu konuşuyor: OnePlus 8T inceleme
 3. 3 EBA için en iyi 5 tablet önerisi! EBA için en iyi 5 tablet önerisi!
 4. 4 Başkasının telefonunu kontrol ettiren uygulama denedik! Başkasının telefonunu kontrol ettiren uygulama denedik!
 5. 5 A101'de satılacak Huawei Band 4 özellikleri neler? A101'de satılacak Huawei Band 4 özellikleri neler?
 6. 6 SDN ofisi için yeni bir alışveriş deneyimi yaşadık! SDN ofisi için yeni bir alışveriş deneyimi yaşadık!
 7. 7 Sony WH-1000XM4 efsane kulaklık elimizde! Sony WH-1000XM4 efsane kulaklık elimizde!
 8. 8 Beklenen telefon iPhone 12 elimizde! Beklenen telefon iPhone 12 elimizde!
 9. 9 Samsung Galaxy S20 FE satın almak için 5 sebep! Samsung Galaxy S20 FE satın almak için 5 sebep!
 10. 10 11 yaşındaki teknoloji editörünün çantasında ne var? 11 yaşındaki teknoloji editörünün çantasında ne var?