Okunma

Curiosity Mars’a Doğru Yola Çıktı


28 Kasım 2011 Pazartesi 05:45
Curiosity Mars’a Doğru Yola Çıktı

NASA çalışanları, bugün oldukça mutlular. Zira Curiosity adlı keşif aracını Mars’a götürecek olan roket, Kızıl Gezegen’e doğru yola çıktı.

Projenin başındaki mühendisler tarafından, bugüne dek bir başka gezegenin yüzeyine düzenlenen en komplike yolculuk olarak tanımlanan bu Mars görevi, Mars Science Laboratory uzay aracının dünyadan ayrılmasıyla başladı. Gelin roketin dünyadan ayrılışına birlikte göz atalım.

:: NASA’nın Mars yolculuğu hakkında ne düşünüyorsunuz?
yazarHakan Sülün

Üniversite yıllarında haber yazarak teknoloji basısına adım atan Hakan, bir anda kendini donanım incelemeleri yaparken buldu. Zamanla teknolojinin bağımlısı oldu ve kendini bu yola adamaya karar verdi ancak artık Bodrum'da yaşadığından deniz kenarında güneşlenirken yazabiliyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

3 yorum - “Curiosity Mars’a Doğru Yola Çıktı”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    çok güzel

  2. SDN Okuru dedi ki:

    muhtemelen insanlar başka gezegenlere yayılacaktır ama bu yüzyıllar sonra gerçekleşebilecek birşey. Tabi daha öncesinde kendimizi yoketmezsek

  3. SDN Okuru dedi ki:

    4 dakikalık bu görüntüyü izleyebilmek için insanlık nekadar yol katetti…Bu yol nekadar zorluklar ve acılar ile dolu olsada sonunda ortaya çıkan başarı, eğer gelecekte insanlığın yıldızlar’a yayılabilir ise anlamlı ve değer olabilecektir…

" Curiosity Mars’a Doğru Yola Çıktı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Curiosity Mars’a Doğru Yola Çıktı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Curiosity Mars’a Doğru Yola Çıktı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "