Çuvalladık Ey Halkım!


17 Ekim 2008 Cuma 15:36
Çuvalladık Ey Halkım!

Bir Turkcell grup şirketi olan Tellcom, bireysel kullanıcılara genişbant internet hizmetleri sunarak hizmet vermeyi amaçlıyor. Bugün web sitemize gönderilen basın bülteninden derleyerek hazırladığımız haberde net olmayan bazı noktalar üzerine, firma tarafından bize gönderilen basın bültenini olduğu gibi okurlarımızla paylaşmak istedik. Gelen yorumların yoğunluğu nedeniyle bu açıklamayı haber içerisinde değil, yeni bir sayfada duyurmayı daha doğru buldum.

:: Firma tarafından gönderilen, orijinal basın bültenini indirmek için tıklayın.

Bültende Ne Diyor?

Sizin de belgede görebileceğiniz gibi “Tellcom,  ışık hızında internet Quiknet’i de 9.99 YTL’den kullanıcılarına sunmaya başladı” ve alt bölümde bulunan “Quiknet’in sağladığı 100 Mbps’lik bağlantı sayesinde 1.5 saatlik bir film sadece 1.5 dakikada, şarkılarla dolu bir albüm saniyeler içinde yüklenebiliyor.” cümlelerine dayanarak haberimize başlık attık.

Bilgileri Doğrulamarını İstedik

Okurlarımız, “Gönderilen her basın bültenini yayınlıyor musunuz?” diyebilirler. Tabii ki, bu şekilde davranmadığımızı gönül rahatlığıyla belirtiyorum. Tellcom‘un basın bülteni ofisimize gelir gelmez, iletişim ajansını arayarak, ışık hızındaki internetin 9,99 YTL olduğunu bir kez daha doğrulamalarını istedik ve tarafımıza basın bülteni gönderen kişi de bunu doğruladı. Hemen ardından, neden bu bilginin sitede olmadığını sorduğumuzda ise “henüz sitenin güncellenmediği” belirtildi.

Bu bilgilerden sonra da haberimizi okurlarımızla paylaştık.

Işık Hızında Ne Demek?

Okurlarımızın yoğun eleştirileri sonrasında tekrar kurum ile irtibata geçip tekrar bilgi istediğimizde, konu hakkında bilgi aldıktan sonra bize döneceklerini bildirdiler ve saat 18:15′te Tellcom Kurumsal İletişim bölümünden “Işık hızında internet” olarak 1 Megabit’i kastettiklerini, basın bülteninde bunu yazmadıklarını, yanlış anlaşılmaya mahal verdikleri için de üzgün olduklarını belirttiler.

Tüm bu yaşananlara rağmen, yine de sorumluluğu üstümüze alarak okurlarımızdan, yanlış anlaşılmaya neden olduğumuz için özür dilerim.

:: Konuyla ilgili görüşlerinizi forumda paylaşmak için tıklayın.

Hakkı Alkan /
yazarVolkan Bilgin

14 yıldır profosyonel olarak bilişim sektöründe çalışan Volkan tam bir teknoloji meraklısı, sinema tutkunu, oyun bağımlısı. Bir çok teknolojinin çıkışına şahitlik eden Volkan ayrıca müzik, resim ve heykelle de uğraşıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

43 yorum - “Çuvalladık Ey Halkım!”

 1. Ziyaretçi dedi ki:

  Kim ne derse desin,farklı firmalar değişik reklamlar versin.
  Değilmi ki bu iş Telekom’un ***** şey farketmez.
  Telekom’dan ayrılmak ***** sözde alternatiflerin
  hepsini yanyana ***** ne göreyim?Yok aslında
  birbirimizden farkımız ama biz başka firmayız.*****
  bakarsanız,göreceğiniz manzara bu!Hani işletme de okutulan
  “ürün farklılaştırlması”(aynı ürünün piyasaya farklı ambalaj
  içinde,yeni diyerek tekrar sunulması) olayından başka değil!

 2. Ziyaretçi dedi ki:

  Millet 10 mb internet kullanmaya başladı senin ışık hızın bu mu?Ayrıca kamuoyunu yanlış bilgilendiren bir şirketin güvenilirliği ne kadar olur o da cabası

 3. Ziyaretçi dedi ki:

  kader utansın 🙂

 4. Ziyaretçi dedi ki:

  Ne ışıkmış ama.

 5. Ziyaretçi dedi ki:

  ilk aylar 9.90 ytl sonra 29 ytl mi? onu söylesinler. kandırmaca yapmasınlar

 6. Ziyaretçi dedi ki:

  Reklama kandık,29ytl,2yıllık paket aldık.3ay sonraki kampanyada 14ytl yi duyunca uyandık.Enayilik ettiğimizi anladık.AmaTelekom’a inanmakla hata ettiğimizi de bu arada unutmadık!Sayın editör o tebrik edilen (2007-12-7-02:29;03) şiiri tekraryayınlarsa (2008-01-26-01:12:01) yorumu da ilave yaparsa yüreğimize su serpmiş olacak.
  Bu şarkıda SDN okurlarındanTelekom’a armağan olacak:
  “Bana dön deme artık;
  Sana gönlüm çok kırık;
  Her şeyine elveda;
  Alasmarladık, Alasmarladık!” (Şükran Ay’ dan ) dinlesinler,çok güzel söylüyor,ağzına sağlık!

 7. Ziyaretçi dedi ki:

  El İnsaf!Haber ile beraber basın bülteni de verilmiş,daha ne?
  Hakkı beyin hiçmi iyiliğini görmedik!Hedefi saptırmayalım da
  esas Telekomun yaptıklarına bir bakalım,zira faturalarımızı
  oraya ödüyoruz,Hakkı bey’e değil! Telefonu elime alamaz
  ***** ***** bıktım.Bu ay en az kullandım:Görüş*****
  iken aylık ücret 7.02 +vergi = 18.25 YTL geldi. ADSL için bu
  rezalete katlanı***** hızı 870’i zor bulduğuna göre ışık
  hızı da mum ışığını ancak ***** bir ADSLdileğiyle!

 8. Ziyaretçi dedi ki:

  Nefret ediyorum şu ışık hızı lafından.
  330.000 m/sn 100kb/sn

  bantgenişliğiyle, fiziksel hızı kıyaslayıp ööle eblek kampanya isimleri bulan insanlarada selam ediyorum.

  TuX

 9. Ziyaretçi dedi ki:

  100 mb ı nasıl hayel ettınız onu anlamıyorm..dslam uzerınden verılıyor bu hızmet..suan turktelekom 32mb ıcın sınır zorluyor 100 yıllık yatırım bu..
  turkcell15 senelık sırket..
  hakkaten sacma olmsu..

 10. Ziyaretçi dedi ki:

  tamamen reklam yapma cabası içindeler.

 11. Ziyaretçi dedi ki:

  ttnet’in jet’i, bunların ışık hızı oldu! başka bir tanımlama kalmadı! yani japonyada olsak internete yeni bir ad vermek gerekirdi. (ışık hızı internet )x1000

 12. Ziyaretçi dedi ki:

  1mbitttt
  ***** geçiyorum 😀
  ( tellcom bekle sen geçiyorum birazdan)

 13. Ziyaretçi dedi ki:

  Reklam kokan hareketler bunlar şiftdeleyt!!
  geçiceksiniz onu! Yok yanlış bültenmiş yok hataymış!
  Hocam 2 seçeneğiniz var, ya ilgisiz ve saygısızsınız haberleri copy/paste yapıp incelemeden yayınlıyorsunuz;
  yada bu şirketin olaylı reklam kampanyasına sizde ortaksınız!!

  halk

 14. Ziyaretçi dedi ki:

  desene o zaman ben ışık hızını çoktan geçmişim… yav ben 4 mb kullanıyorum. turkcell hep böyle yapıyor.. adıma kayıtlı 4 tane hat var ve 5.yi vermek için her gün arıyorlar. yok diyorum hala iki de bir de arıyorlar.. ha bir de fazladan aldıkları 500 YTL var onu hiç söylemeyim çünkü halen mahkeme devam ediyor…

 15. Ziyaretçi dedi ki:

  Helal olsun hatanızı kabullendiniz.
  bunu sizden sık sık görelim.

 16. Ziyaretçi dedi ki:

  Hahaha Tebrikler Troy Gerçekten Kutluyorum.

 17. Ziyaretçi dedi ki:

  Bunu 100 Mbit olarak algılayandadır sorun! Saçmalamayalım lütfen.

 18. Ziyaretçi dedi ki:

  hep müşteriyi kandırmaca aldatmaca başka birşey yok, ışık hızıymış 🙂 100Mbit’e de artık 100 ışık hızı derler herhalde..

 19. Ziyaretçi dedi ki:

  Ayıpsın birader lafı mı olur abimizsin 🙂

 20. Ziyaretçi dedi ki:

  hahaha sen bu haberi başka bi yerde verecektin ha burası türkiye asparagas haber normal burda

 21. Ziyaretçi dedi ki:

  1 mbit 10 ytl ye yine güzel 😀

  buda güzel bi haber =)

  teşekkürler SDN

 22. Ziyaretçi dedi ki:

  türkcellin oyununa gelmişiniz bedavaya reklam daha çok bekleriz 10 ytl ye 100 mbit

 23. Ziyaretçi dedi ki:

  bende haberi gordukten sonra tellcom sitesıne bakmıstım ne ayak bu 100mb olayı dıye ama orda goremeyınce kafa yaptılar sanmıstım:D

 24. Ziyaretçi dedi ki:

  “Tüm bu yaşananlara rağmen, yine de sorumluluğu üstümüze alarak okurlarımızdan, yanlış anlaşılmaya neden olduğumuz için özür ***** Bu cümle herşeye bedel. İyi varsınız lütfen devam edin.

  ————————
  Aykut / D.BAKIR

 25. Ziyaretçi dedi ki:

  bedava araba verseler almam. Kim neyi neden versin ki. Hem 100 megabit interneti verse bile illaki bi çıkarı vardır. Zaten tcell in işi kazık değil mi. Hayır gelmez onlardan. Yıllardır kazıkladıkları gibi hala kandırıyorlar.
  Teşekkürler SDN

 26. Ziyaretçi dedi ki:

  Yorum yapılmayacak bir yazı olmuş.Fakat Düşüncelerimi paylaşmak istiyorum.Sizler Bilişim Sektörü hakkında bir çok kullanıcıdan daha bilgilisiniz shiftdelete olarak bu konu hakkında araştırmalarınızı daha iyi yapıp böyle bir şeyin mantıken olamayacak ülkemizde sizler nasıl kendi mantığınızdan bunu geçirip bunu haber olarak siteye koydunuz bilemiyorum.Ãœzerine aldığınız bir şeyde yok hata sizin Siz ki ülkemizde böyle reklamlar ile bir çok kullanıcının müzdarip olduğu(Tüketici hakları olmayan) bilincinde olan kişiler olarak bu haberi yayınlamadan önce daha dikkatli olmalıydınız.(Türktelekom 1 sene önce yurt dışı cıkışlarını 5 kat attırdıklarını anlatan reklamlar yapıyordu.Peki 5 kat mı arttı hız hayır verdikleri tarih 5 sene öncesine ait veriler ve gecen sene 5 kat attırdık diyebildiler peki siz buna inandınız mı ¿ ) Parantez içindeki haber hakkında bu sitede ve forumlarında yöneticilerde dahil olmak üzere pek cok kullanıcı eleştirmişti bu reklamı.Şimdi kullanacılara biz hatayı üstümüze alıyoruz diye kendinizi yukarı cıkarmayın ve gerçekler doğrultunsunda hata yaptığınızı kabul edin.Bu arada Tellcom firmasının satıcısı olan ADSL abone merkezlerine bakın ışık hızında internet reklamı altında Turbo ADSL pazarlaması yapan bir firma oluyor kendileri.Ben bu kullanıcıyı kandırıcı haberi sizin bülteninizde de anladım ama siz anlamadınız nerden mi ? ( Kampanyadan yararlanarak ADSL abonesi olmak isteyenlerin )Burda Quicknet süslemesi ile ADSL satıldığı belirtilmiş fakat kullanıcıları kandırmaya yönelik bir basın bülteni(reklam) dan ibaret yazı.Tekrar belirtiyorum bu normal kullanıcıları kandırmaya yönelik bir basın-Bülteni(reklam) Fakat sizin gibi bu tür konularda bilgili olan kişilerin kanmaması gereken kişilerin bunu haber yapması hiç doğru değil.NOT:Haberi yazan arkadaşımız kendini savunmak adına ben haber hazırlarım bu bültende haberlik bir bültendir.Bende yayınladım diyebilir.Fakat ne kadar etik olacağı kendi insiyatifinde olan bir şey.

 27. Ziyaretçi dedi ki:

  Haber gerçekten de yanlış anlamaya yol açabilecek şekilde verilmiş. Reklamın iyisi kötüsü olmaz diyebilirsiniz ama tellcom benden ilk eksi puanını aldı.

 28. Ziyaretçi dedi ki:

  baayyyaaaa bi ışık hızıymış. ***** sizin herhangi suçunuz yok. Suç bu kötü hizmetleri mükemmel diyerek satmaya çalışanlarda… Bizi bilgilendirdiğiniz için teşekkür ederim…

  Fatih GENÇASLAN

 29. Ziyaretçi dedi ki:

  olur olur öyle durumlar.. önemli olan size olan güveni yıkacak kadar çok hata yapmamış olmanız….

 30. Ziyaretçi dedi ki:

  hem telcom un hemde kendi reklamınızı bu şekilde çok iyi yapmış oldunuz. sizlere hiç yakıştıramadım. bu siteyi sürekli takip eden bir okurunuzum. lütfen daha dikkatli olalım.

 31. Ziyaretçi dedi ki:

  1 Megabit=Işık hızı
  vay be
  bunlar eski devirde kalmışlar

 32. Ziyaretçi dedi ki:

  1mbit için bu fiyat geçerli 2009’dan sonra ttnet ile aynı fiyat!
  Kendi sitesinden bakabilirsiniz ayrıntılara : *****

  Down :100 Mbps Up: 5 Mbps Limitsiz 149 YTL

 33. Ziyaretçi dedi ki:

  Demek ki ışık hızı anlayışları farklıymış. Siz gönlünüzü ferah tutun… SDN Kalitesini kanıtlamış bir site… Sizleri takip etmeye devem edeceğimizden kuşkunuz olmasın…

 34. Ziyaretçi dedi ki:

  Ben biliyordum Türkiye’de 100 Mbit bağlantı olmaz.

  Gel şuna reklam diyelim ama iyi oldu. gerçekten bi daha Tellcom’un adını unutmam..

 35. Ziyaretçi dedi ki:

  1 mbit 10 ytl mi yani yaşadık valla 🙂

 36. Ziyaretçi dedi ki:

  Bu Duyarylılığınızdan dolayı bende sizi tebrik ederim SDN
  Durmak Yok Yola devam:)

 37. Ziyaretçi dedi ki:

  Batık CHP Marşı

  Kamera açıkmış, ben ne yapayım
  Çuvalladık halkım, unutma bizi!
  Cep telefonumu, nasıl kapayım
  Afalladık Halkım, unutma bizi !

  Kırk yıl geçti, olamadık iktidar
  Bu halk bize, niçin kulağın tıkar
  Hökümat seçimde ton balık tutar
  Kefalladık halkım, unutma bizi !

  Bankamız var, gastemiz var, hepsi var
  Kankamızsa, derinde çuval kadar
  Kaderim bu, her mevsimde yağar kar
  Ufalandık Halkım unutma bizi !

  Yüzerim, gezerim, her şey sezerim
  Kırk yıl geçse, ne bıkar ne bezerim
  Tahminlerde yanıldık, hep bîzarım
  Hep sallandık halkım unutma bizi !

  Koruma altında, benim herşeyim
  Dört nalı buldum da, yoktur eşeğim
  Dünyada yok, yatacak bir döşeğim
  Yuvarlandık halkım, unutma bizi !

  Ozan Baykalov / ANkara

 38. Ziyaretçi dedi ki:

  fiyat olrak bakarsak harika fakat internette kesilmeler olurmu acaba hizmet nasıl…

 39. Ziyaretçi dedi ki:

  bu kadar saatten sonramı aklınıza geldi sayın hakkı bey bunu yayınlamak. yazıklar olsun diyorum sadece.

  Mert

 40. Ziyaretçi dedi ki:

  Vallahi tek kelimeyle süper! Bu kadar hızlı bir internet bağlantısını bu fiyata nasıl veriyorlar hayret doğrusu. Tebrikler Tellcom, tebrikler Superonline, tebrikler Turkcell 🙂

 41. Ziyaretçi dedi ki:

  sonucta adamlar basın bültenıne özellikle belirtmemişler 100 mbit 9.99 diye..ama sizin başlıgınız ciddiyetsizliğinizi gösteriyor,kusura bakmayın..

 42. Ziyaretçi dedi ki:

  önemli değil hakkı abicim onların sorunları..

 43. Ziyaretçi dedi ki:

  sevsinler sizin ışık hızınızı 😀

" Çuvalladık Ey Halkım! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Çuvalladık Ey Halkım! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Çuvalladık Ey Halkım! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

 1. 1 Girişimciler sahnede! İşte Big Bang 2020 etkinliği Girişimciler sahnede! İşte Big Bang 2020 etkinliği
 2. 2 Hayat kurtaran AFAD deprem çantasını inceledik Hayat kurtaran AFAD deprem çantasını inceledik
 3. 3 Anker PowerPort III Nano adaptör inceleme! Anker PowerPort III Nano adaptör inceleme!
 4. 4 AFAD hangi teknolojileri kullanıyor? (Video) AFAD hangi teknolojileri kullanıyor? (Video)
 5. 5 Xiaomi Mi 10T kutusundan çıkıyor! Xiaomi Mi 10T kutusundan çıkıyor!
 6. 6 SDN ofisindekiler en çok hangi şarkıları dinledi? SDN ofisindekiler en çok hangi şarkıları dinledi?
 7. 7 Redmi Note 9 Pro'ya Open Camera ile meydan okuduk! Redmi Note 9 Pro'ya Open Camera ile meydan okuduk!
 8. 8 PARDUS kullanan AFAD merkezini ziyaret ettik PARDUS kullanan AFAD merkezini ziyaret ettik
 9. 9 Samsung 980 PRO NVMe M.2 SSD incelemesi Samsung 980 PRO NVMe M.2 SSD incelemesi
 10. 10 Uygun fiyatlı C4U C1 Akıllı Saat inceleme Uygun fiyatlı C4U C1 Akıllı Saat inceleme