Okunma

Cyanogen, Cyngn oldu ve sektör değiştirdi!


16 Ekim 2017 Pazartesi 09:57
Cyanogen, Cyngn oldu ve sektör değiştirdi!

ROM konusunda dünyanın önemli isimlerinden olan Cyanogen, adını Cyngn olarak değiştirdi ve sonrasında yaşadığı düşüşten sonra umudu otonom sürüş yazılımlarına ve otomotiv sektörüne dikti.

Bir düşüş hikayesi Cyanogen!

CyanogenMod adıyla, özellikle Android dünyasında özelleştirilmiş ROM ile alakalı pek çok kişinin dikkatini çekmeyi başarmıştı. Profesyonel bağımsız ROM geliştiricisi haline gelen CyanogenMod, zamanında pek çok cihaza, cihaz üreticilerinden daha hızlı güncelleme vererek, kendine has Android deneyimini sunmayı başarıyordu.

AOSP‘yi baz alan CyanogenMod, minimum Google ile bir Android deneyimi bizlere sunuyordu.

İşler beklendiği gibi çıkmadı

Büyümesini sürdüren Cyanogen, OnePlus ile yaptığı iş birliğinden sonra gelişimini bir süre daha devam ettirdi fakat planlar tutmadı.

Cyanogen OS yüklü ürün çıkartacak pek iş ortağı bulamayan Cyanogen, beklediği gelirleri de yakalayamadı. Bunun sonunda da CyanogenMod ROM platformu da iptal oldu. Böylece Cyanogen, elindeki en güçlü mevziyi de kaybetmiş oldu.

Cyanogen ismi, Cyngn oldu!

Cyngn olarak adını değiştiren Cyanogen, artık günümüzün bir diğer teknoloji trendine dönüşen otonom otomobillere gözünü dikti.

Yenilenen firmanın hedefi, otonom araç teknolojileriyle ilgili yazılım geliştirmek ve bu noktada başarılara ulaşmak. Sürücüsüz yükleyici ve iş makineleri geliştirmeyle yola başlamayı planlayan firma, bakalım ROM dünyasından sonra otomotiv sektöründe tutunabilecek mi? Göreceğiz.

:: Cyngn, otonom otomobil teknolojileri konusunda başarılı olabilir mi?
yazarTolga Küçükyılmaz

Çocukluktan beri iyi bir teknoloji takipçisi olan Tolga Küçükyılmaz, tekrar ShiftDelete.Net okurlarına en güncel teknoloji bilgilerini aktarmaya devam ediyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Cyanogen, Cyngn oldu ve sektör değiştirdi!”

  1. A dedi ki:

    “Google’siz Android” mottosu ile Microsoft’un yalakalığını yapmaya çalışırsan olacağı budur. Ayrıca defalarca cm rom yükleyip denedim ama stabilite ile uzaktan yakından alakası yoktu romların. Hepsinde çok çok büyük buglar vardı. Gittiğine hiç üzülmüyorum. Bu sektörde de başarılı olacağına kesinlikle inanmıyorum.

" Cyanogen, Cyngn oldu ve sektör değiştirdi! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Cyanogen, Cyngn oldu ve sektör değiştirdi! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Cyanogen, Cyngn oldu ve sektör değiştirdi! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "