Cyberoam, UTM Çözümünü Duyurdu


14 Şubat 2013 Perşembe 08:30
Cyberoam, UTM Çözümünü Duyurdu

Cyberoam, kurumların karma BT ortamlarının güvenliğine yönelik Cyberoam virtual UTM (sanal Birleşik Tehdit Yönetimi) çözümünü duyurdu.

Cyberoam virtual UTM, kurumların güvenlik altyapılarının kontrolünü geniş bir çerçevede ele alabilmelerini sağlıyor. Böylece fiziksel, sanal veya karma bilgi işlem ortamlarında ağ güvenliğine dair endişeleri ortadan kaldırıyor.

Yeni ürüne dair açıklamalarda bulunan Cyberoam CEO’su Hemal Patel, yönetilebilir güvenlik çözümleri sunan güvenlik servis sağlayıcılarının hizmet verdikleri çoğu ortamda sanal makinelerle fiziksel makinelerin bir arada olduğu platformlara uygun çözüm senaryoları üretmek durumunda kaldığına dikkat çekti.

Patel, Cyberoam’un sunduğu virtual UTM çözümlerinin VMWare, Hyper-V ve ESX/ESXi gibi farklı sanallaştırma ortamlarına verdiği destekle BT yöneticilerinin güvenlik altyapısı üzerinde detaylı bir hakimiyet kurabilmesini sağladığını ifade etti.

Çalışanlarda Cihaz Serbestliği İçin İdeal Çözüm

Cyberoam virtual UTM çözümü, Office-in-a-Box adı verilen hazır çözümlerin kullanıldığı ortamlardan çok çeşitli cihazların ağ üzerinde bir arada yer aldığı BYOD (Bring Your Own Device – İşe Kendi Cihazını Getir) ortamlarına kadar geniş alanda çözüm sunuyor.

Cyberoam’un Layer 8 kimlik tabanlı güvenlik denetimi, çalışanların çeşitli form faktörlerine ve farklı işletim sistemlerine sahip kişisel cihazlarından kaynaklanabilecek güvenlik zaaflarının ağ üzerinde tehdit oluşturmasını engelliyor.

Tüm bu süreçler merkezi olarak Cyberoam Central Console üzerinden yönetilirken, kayıt ve raporlama işlemleri Cyberoam iView yazılımı tarafından gerçekleştiriliyor. Cyberoam virtual UTM, sunduğu kolay lisanslama modeli, ürün terfisi ve abonelik terfisi seçenekleriyle müşterilerin değişen ölçek ve ihtiyaçlarına kolayca uyum sağlayabiliyor.

:: Cyberoam, UTM Çözümünü Duyurdu.
yazarOğuz Birkardeşler

Teknolojiyi yakından takip eden yazar, video oyunlarına büyük ilgi duyar. Oğuz, aynı zaman da sıkı bir futbol tutkunu.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Cyberoam, UTM Çözümünü Duyurdu konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Cyberoam, UTM Çözümünü Duyurdu ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Cyberoam, UTM Çözümünü Duyurdu ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 AFAD hangi teknolojileri kullanıyor? (Video) AFAD hangi teknolojileri kullanıyor? (Video)
  2. 2 Xiaomi Mi 10T kutusundan çıkıyor! Xiaomi Mi 10T kutusundan çıkıyor!
  3. 3 SDN ofisindekiler en çok hangi şarkıları dinledi? SDN ofisindekiler en çok hangi şarkıları dinledi?
  4. 4 Redmi Note 9 Pro'ya Open Camera ile meydan okuduk! Redmi Note 9 Pro'ya Open Camera ile meydan okuduk!
  5. 5 PARDUS kullanan AFAD merkezini ziyaret ettik PARDUS kullanan AFAD merkezini ziyaret ettik
  6. 6 Samsung 980 PRO NVMe M.2 SSD incelemesi Samsung 980 PRO NVMe M.2 SSD incelemesi
  7. 7 Uygun fiyatlı C4U C1 Akıllı Saat inceleme Uygun fiyatlı C4U C1 Akıllı Saat inceleme
  8. 8 69 liraya YouTuber, Tiktoker, Instagramer yapan set! 69 liraya YouTuber, Tiktoker, Instagramer yapan set!
  9. 9 Kısa sürede nasıl 12 kilo verdim? - VLOG Kısa sürede nasıl 12 kilo verdim? - VLOG
  10. 10 C4U kulaklık inceleme - Fiyat performansı sevdik! C4U kulaklık inceleme - Fiyat performansı sevdik!