Cyberpunk 2077 güncellemeyle oynanamaz hale geldi


03 Nisan 2021 Cumartesi 12:59
ABONE OL
Cyberpunk 2077 güncellemeyle oynanamaz hale geldi

Oldukça fazla teknik hatayla çıkış yapan Cyberpunk 2077 birçok oyuncuyu hayal kırıklığına uğratmıştı. Geliştirici ekip rapor edilen hataları düzeltmek için çalışmaya devam ediyor. Bir kez ertelenme haberini duyduğumuz patch 1.2 güncellemesi, PlayStation 5 oyuncularının yüzünü pek güldüremedi.

Cyberpunk 2077, PlayStation 5’de eskisinden daha sorunlu

Oyunun PC sürümü için yayımlanan patch 1.2 güncellemesi hakkında genel olarak olumlu yorumlar var. Oyuncular bugların çoğunun çözüldüğünü, performans sorunlarının azaldığını rapor ediyor. Fakat iş konsol tarafına geldiğinde aynı yorumlar yapılamıyor. Yeni güncellemeyi indiren PlayStation 5 kullanıcıları, oyundaki hataların oynamaya engel olduğunu söylüyor.

Twitter’da paylaşılan bu videonun sahibi oyunun güncel sürümüyle arabasının bir anda yerin altına girdiğini gösteriyor. Eğer PlayStation 5’te bir Cyberpunk 2077 oyuncusuysanız, oyunu güncellememek iyi bir fikir olabilir. En azından bir düzeltme beklemek şu an için daha mantıklı görünüyor.

Sony’nin oyun için koşulsuz iade programı başlatmasından sonra isteyenler oyunu iade edebildi. Bunun beraberinde oyun mağazadan kaldırıldı. Oyunu iade etmeyenlerin oynanabilir bir deneyim için biraz daha sabretmesi gerekiyor.

CD Projekt Red neler yapıyor?

Şirketin yatırımcılarının ve oyuncularının baskısıyla erken çıkış yapan oyun, ilk piyasaya sürüldüğünde konsollarda neredeyse oynanamaz durumdaydı. PC tarafında durum daha iyi olsa da göz ardı edilemeyecek kadar hata mevcuttu. Oyunun eksik çıkışının ardından geliştirici ekibin daha fazla mesai yapmaya başladığı söyleniyor. Yani oyun çıkış yapmış olsa da hala geliştiriliyor diyebiliriz.

cyberpunk 2077

Son güncelleme ile birlikte PC oyuncularının geneli daha iyi bir deneyime kavuştuğu söyleniyor. Zaten oyun ilk çıktığında da PC tarafında daha az sorunluydu, CDPR konsollara daha az önem verdiğini itiraf etmişti.

Özellikle konsol tarafında oynanabilir bir Cyberpunk 2077 için hala beklemek gerekiyor. Umuyoruz ki oyundaki hatalar bir önce çözülür ve oyuncular mağdur edilmez.
yazarEmre Özdoğan

2020 yılının Mart ayında Shiftdelete ekibine dahil olan genç yazar, teknoloji ve oyunlara olan tutkusunu paylaşmak için içerik üretiyor. Aynı zamanda bir web geliştirici olan Emre'nin en sevdiği oyun Half-Life, en sevdiği aktivite ise denemek.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
4 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar
Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
9 gün önce

bence firmanın parası bittiği için erken erişime sundu yoksa böyle sorunlu bir oyunu asla çıkarmazlardı

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
9 gün önce

1.3 güncellemesi gelmesi gerek daha iyi olur kesin.

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
8 gün önce

Benim de The Witcher 3’ün etkisiyle inanılmaz bir heyecanla beklediğim bir oyundu fakat hiç oynamadığım halde sanırım beni de biraz hayal kırıklığına uğrattı. Bu yüzden oyunu tamamen bütün güncellemeler ve DLC’ler çıktıktan sonra alıp oynayacağım. Muhtemelen seneye kadar anca toparlarlar.

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
8 gün önce

Oyun 2077 de çıksa daha iyiydi bu ne biçim oyun yapmak

" Cyberpunk 2077 güncellemeyle oynanamaz hale geldi konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Cyberpunk 2077 güncellemeyle oynanamaz hale geldi ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Cyberpunk 2077 güncellemeyle oynanamaz hale geldi ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Parasını hak ediyor mu? Nubia RedMagic TWS inceleme Parasını hak ediyor mu? Nubia RedMagic TWS inceleme
  2. 2 Ses çıkarmayan Logitech MK295 inceleme Ses çıkarmayan Logitech MK295 inceleme
  3. 3 Her telefonda internetsiz oynanabilen 5 oyun! Her telefonda internetsiz oynanabilen 5 oyun!
  4. 4 iPhone 6s'ten iPhone 12 Pro'ya geçince ne oldu? iPhone 6s'ten iPhone 12 Pro'ya geçince ne oldu?
  5. 5 İnternetçi abi Taylan Yıldız ile BMW i3s'te sohbet ettik İnternetçi abi Taylan Yıldız ile BMW i3s'te sohbet ettik
  6. 6 Samsung Galaxy S21 Ultra uzun kullanım testi! Samsung Galaxy S21 Ultra uzun kullanım testi!
  7. 7 Nalet Bebe ile Skytech TV incelemesi Nalet Bebe ile Skytech TV incelemesi
  8. 8 Samsung Galaxy A72 kutusundan çıkıyor Samsung Galaxy A72 kutusundan çıkıyor
  9. 9 Anker Nebula deneyim merkezini gezdik Anker Nebula deneyim merkezini gezdik
  10. 10 Asus ROG Phone 5 inceleme Asus ROG Phone 5 inceleme