Cyberpunk 2077 için önemli açıklamalar geldi


12 Ekim 2019 Cumartesi 12:40
Cyberpunk 2077 için önemli açıklamalar geldi

Son dönemin merakla beklenilen oyunlarından Cyberpunk 2077 hakkında yeni bilgiler ortaya çıkarmaya devam ediyor Öncesinde bilmeyenler için Cyberpunk 2077: CD Projekt Red‘in geliştirmekte olduğu Aksiyon-RYO türünde bir oyun.

CD Projekt Red’in daha önceki oyunu olan The Witcher 3 Wild Hunt’da nasıl iyi bir iş çıkardığını hepimiz biliyoruz.

Cyberpunk 2077 geliştirici açıklamaları

CD Projekt Red geliştirdiği son oyunlarda, oyuncuların isteklerini göz ardı etmeyen bir geliştirici. Haliyle oyuncuların çok güvendiği bir firma da oluyor. Eddie Makuch’un yaptığı röportajda geliştiricilere yönelttiği sorular oldukça iyi.

Cyberpunk 2077 - 1

Oyunun Avustralya’da sansürlenme ihtimali

Avustralya bir çok geliştiricinin cehennem çukuru olmuştur. Milyon dolarlar harcanmış birçok oyun Avustralya’nın sıkı yasalarına takılabiliyor. Bu yüzden de geliştiriciler ya oyunlarının yasalara takılan kısımlarını değiştiriyor ya da oyunu orada satamıyorlar. Hal böyleyken bu ihtimali konuşmak elzem oluyor.

Geliştiriciler yasaklanma ihtimaline karşı oldukça fazla araştırma yapmışlar. Şu anda güvende olduklarını söylüyorlar.

Çok oyunculu Cyberpunk 2077

Şu anlık bunun üzerine yoğunlaşamadıklarını ve gelecekte böyle bir şeyin mümkün olabileceğini söylüyorlar. Ayrıca geliştirici ekip başka bir oyun üzerinde çalışabileceklerini de belirtiyor. Çok oyunculu kısmı biraz bekleyebilir.

Oyun içi Mikro ödemeler 

Geliştirici ekip, bir oyunu çıkardıktan sonra mikro ödeme yapmak oldukça karlı bir iş olarak görünüyor. Muhtemelen işi yapıp yapmamamız gerektiğine karar vermek için şirket CEO’sunun onayı gerekiyor. Böyle bir karar vermek çok zordur. Eğer bu karar verilirse müşterilerimizin iyi niyetini kaybedebiliriz. Açıklamasında bulundu.

Cyberpunk 2077 çıktıktan sonra geliştirilmeye devam edecek mi ?

Witcher 3’te ücretli DLC’ler olduğu gibi ücretsiz olarak çok fazla DLC’miz bulunuyordu. Cyberpunk için neden böyle bir şey olmasın ki. Şu an bunun hakkında konuşmuyoruz ama bunun akıllıca bir hareket olacağı kanaatindeyiz.

Yeni konsolların gücü üzerine

Yeni konsollar harika olacak. Yeni konsolların ortaya çıkması her zaman harika bir olaylardır ve bu konsollar üzerinde çalışmak için sabırsızlanıyoruz. Teknoloji ve konsollar ne kadar iyi olursa, biz geliştiriciler için de o kadar iyi oluyor.

Oyunda Keanu Reeves’e tepki üzerine 

Bu kadar tepki almayı beklemiyorduk. Hali hazırda kendisiyle bir şekilde anlaşma yaptık. Ayrıca pazarlama ekibimiz Keanu Reeves ile daha neler yapabiliriz diye düşünüyorlar çünkü çok iyi bir tepki aldılar.

Oyunun hikayesi üzerine

Aslına oldukça basit bir hikaye. Çok fazla bir şey söyleyemiyorum. Bu olayların sebebi ölümsüzlük çipi ile ilgili. Bu teknolojiyi bulmak sizin göreviniz. Tüm hikaye bu teknolojinin etrafında dönüyor.

Geliştirici ekip, oyunun çıkışında çok oyunculu özelliği olmayacağını da belirtti. Cyberpunk 2077 basit bir hikaye ile geliyor. Klişe bir sinema filmi hikayesi gibi. O hikayeyi güzel yapan şey ise bizim yön vermemiz oluyor.
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Cyberpunk 2077 için önemli açıklamalar geldi”

 1. Ziyaretçi dedi ki:

  Heyecanla ßekliyoruz.

" Cyberpunk 2077 için önemli açıklamalar geldi konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Cyberpunk 2077 için önemli açıklamalar geldi ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Cyberpunk 2077 için önemli açıklamalar geldi ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

 1. 1 Orta segment savaşları! realme 7 Pro vs Poco X3 NFC Orta segment savaşları! realme 7 Pro vs Poco X3 NFC
 2. 2 Oyun savaşları başlıyor! PlayStation 5 vs PC Oyun savaşları başlıyor! PlayStation 5 vs PC
 3. 3 RTX 3070'li Game Garaj Deluxe 7A inceleme! RTX 3070'li Game Garaj Deluxe 7A inceleme!
 4. 4 Yetkili bi abi ile teknoloji sohbeti gerçekleştirdik! Yetkili bi abi ile teknoloji sohbeti gerçekleştirdik!
 5. 5 Kendisini AirPods Pro zanneden 109 liralık kulaklık! Kendisini AirPods Pro zanneden 109 liralık kulaklık!
 6. 6 Anker Nebula Apollo taşınabilir projeksiyon inceleme! Anker Nebula Apollo taşınabilir projeksiyon inceleme!
 7. 7 Xiaomi Mi Robot Vacuum inceleme! Xiaomi Mi Robot Vacuum inceleme!
 8. 8 Ofis içi video: Hakkı Alkan hediye dağıtıyor! Ofis içi video: Hakkı Alkan hediye dağıtıyor!
 9. 9 BİM'den 250 liralık kulaklık alırsanız ne olur? BİM'den 250 liralık kulaklık alırsanız ne olur?
 10. 10 Çekiliş mafyası, insanları kandırıyor mu? Çekiliş mafyası, insanları kandırıyor mu?