Cyberpunk 2077 yeni yol haritasını açıkladı


2 gün önce eklendi
Cyberpunk 2077 yeni yol haritasını açıkladı

CD Project Red tarafından Aralık ayında piyasaya sunulan Cyberpunk 2077, çıkışı ile birlikte büyük ses getirmiş ve oyun severleri hayal kırıklığına uğratmıştı. Geliştirici firmanın eleştiri yağmuruna tutulduğu oyun, ne yazık ki birçok oyun severlerin beklentisini karşılayamadı. Bu durumu düzeltmek isteyen geliştirici firma da 2021‘de yayınlayacağı güncelleme ve DLC için yol haritasını duyurdu.

CD Project Red, Cyberpunk’ı uzun vadede destekleyecek

Hem PC hem de konsol sürümü yayınlanan oyunun ciddi boyutta yapım hataları bulunuyordu. Bu olay sonrası geliştirici firma hemen gerekli aksiyonu aldı ve yama güncellemeleri yayınlamaya başladı. Ancak konsol tarafında oyun ciddi sorunlar barındırıyordu. Bu sebeple konsol oyuncularına para iadesi hakkı dahi tanındı. Oyunun çıkışı ile birlikte geçen olaylı bir ayın ardından, geliştirici firma hem yeni yol haritasını yayınladı, hem de Cyperpunk‘ın olaylı çıkışına dair açıklama yaptı.

Bir görsel üzerinde yılın başında 1.1 ve 1.2 olmak üzere yama güncellemesi yayınlayacağını ifade eden CDPR‘e, yılın ortalarına doğru ise ücretsiz DLC paketini yayınlayacak. Konsollar için gelecek olan güncelleme ise yıl sonunu bulacak gibi görünüyor. Yani konsol oyuncularının bir sene daha Cyberpunk‘ı beklemesi gerek. Yılın geri kalan büyük bölümünde geliştirici firmanın nasıl bir adım atacağı ise belirsiz gibi görünüyor.

Bu yılki güncellemelerin ilkinin çok yakında çıkacağında bahseden CDPR, yaşanılan problemleri şöyle açıklıyor; Oyuncuların her platformda yaşadığı hataları ve çökmeleri gidermeye odaklandık. Hem küçük hem de büyük yamaların düzenli olarak yayınlanmasını bekleyebilirsiniz. İlk güncelleme önümüzdeki 10 gün içinde çıkacak ve bunu takip eden haftalarda daha büyük, daha önemli bir güncelleme izleyecektir. Uzun vadede Cyberpunk 2077’yi destekleme planlarımız değişmedi tüm konsollarda ve PC’lerde tüm oyunculara oyunla alakalı daha iyi bir deneyim sunmak için güncellemeler ve yamalar sunmaya devam edeceğiz.”

Geliştirici firma internet sitesinden yayınladığı bu bildiri sonrasında bir de videolu olarak açıklamarda bulundu. CDPR‘nin kurucu ortağı Marcin Iwinski tarafından yayınlanan video ise şöyle;

 
yazarHasan Karaüzüm

1999 yılında Ankara’da doğdu. Hacettepe Üniversitesi’nde öğrenci. İlgi alanı olan bilim ve teknoloji alanındaki gelişmeleri yakından takip ediyor. SDN aracılığıyla tecrübesini paylaşmayı seviyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
2 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar
Togay Aytemiz
Togay Aytemiz
1 gün önce

Helal olsun adamlara, zerre kadar kibir yok. Bi hata yaptık ve bunun tüm sorumluluğunu alıyoruz demesi bile bence çok güzel. Bir yazılım projesinde yönetici olarak çalıştığım için az biraz tahmin edebiliyorum, Covid döneminde evden çalışan 10’larca insanı yönetmek bile ne kadar zorken, bu tarz büyük firmaların 100lerce hatta 1000lerce kişiyi remote yönetmesi (muhtemelen Dünya’nın farklı zaman dilimlerinde yaşayan kişileri) çok çok zor bir iş. Ne diyelim, heyecanla update’leri bekliyoruz.

altay yıldırım
altay yıldırım
1 gün önce

sorunlarına rağmen bence çok güzel ve iz bırakan bir oyun 2018 oynanış videosunu ve vaat lerini düşünüyorumda onları yapabilseler zaten seviye arşa çıkardı buglara rağmen.

" Cyberpunk 2077 yeni yol haritasını açıkladı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Cyberpunk 2077 yeni yol haritasını açıkladı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Cyberpunk 2077 yeni yol haritasını açıkladı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 ABD yasağına Xiaomi'den ilk açıklama! ABD yasağına Xiaomi'den ilk açıklama!
  2. 2 Ofisi dumana boğduk, Mia Air ile kurtulduk! Ofisi dumana boğduk, Mia Air ile kurtulduk!
  3. 3 Galaxy S21 Ultra inceleme: Dünya ile aynı anda Galaxy S21 Ultra inceleme: Dünya ile aynı anda
  4. 4 MSI Stealth 15M oyun dizüstü bilgisayarını inceledik! MSI Stealth 15M oyun dizüstü bilgisayarını inceledik!
  5. 5 Mehmet Demirkol ile Samsung TV sohbeti! Mehmet Demirkol ile Samsung TV sohbeti!
  6. 6 HP ZBook Create G7 incelemesi HP ZBook Create G7 incelemesi
  7. 7 BİM'den 219 TL'ye oyuncu faresi! SteelSeries Rival 3 BİM'den 219 TL'ye oyuncu faresi! SteelSeries Rival 3
  8. 8 Instagram da WhatsApp gibi 'hain' çıktı (Video) Instagram da WhatsApp gibi 'hain' çıktı (Video)
  9. 9 3 boyutlu yazıcıyla Xbox kolundan uçak simülatörü yaptık 3 boyutlu yazıcıyla Xbox kolundan uçak simülatörü yaptık
  10. 10 Hangi uygulama ne kadar verimizi alıyor? (Video) Hangi uygulama ne kadar verimizi alıyor? (Video)